innowata
Posty: 33 (po ~259 znaków)
Reputacja: 4 | BluzgometrTM: 0
innowata
  4 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Słuchajcie dawajcie przepisy na słodkie jedzonko, nawet mega słodkie ;D
Wszystko co wam wpadnie do głowy i oczywiście wypróbowane ;D

Zadziora
Zadziora
  4 kwietnia 2013

Ja lubię ciasto "domek" jest ono bardzo słodkie:)



jak będziesz chciała, to Ci napiszę jak ja go robię :)

innowata
Posty: 33 (po ~259 znaków)
Reputacja: 4 | BluzgometrTM: 0
innowata
  5 kwietnia 2013

poproszę o przepis ;D

styka51
styka51
  5 kwietnia 2013

Słonecznikowiec.
agoosiaaa
agoosiaaa
  6 kwietnia 2013

Ja lubie ciasto czy babeczki marchewkowe :zakochany:

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  6 kwietnia 2013

mniam kto mi takie zrobi

kwaseksmok
kwaseksmok
  6 kwietnia 2013

mmm zadziora ładnie to wygląda :D

innowata
Posty: 33 (po ~259 znaków)
Reputacja: 4 | BluzgometrTM: 0
innowata
  8 kwietnia 2013

ale dawajcie przepisy :)

styka51
styka51
  10 kwietnia 2013
innowata
innowata: ale dawajcie przepisy :)


Słonecznikowiec:
6 jajek
6 łyżek cukru
5 łyżek mąki
łyżka kakao
puszka mleka skondensowanego, słodzonego
18 dag margaryny
szklanka cukru pudru
2 łyżki mlekao
pakowanie cukru waniliowego
30 dag łuskanego słonecznika
kostka masła
2 żółtka
polewa czekoladowa

Biszkopt: białka ubijamy na sztywną pianę i cały czas mieszając, dodajemy po łyżce cukru i po jednym żółtku. Następnie wsypujemy mąkę z kakao i delikatnie mieszamy. Masę wylewamy na wysmarowaną tłuszczem blachę. Wstawiamy do nagrzanego piekarnika i pieczemy je przez około pół godzinki. Gdy biszkopt wystygnie przekrawamy go na dwa placki.
2Masa: do garnka wkładamy puszkę z mlekiem i zalewamy wodą, po czym gotujemy przez 3 godziny. Odstawiamy do ostygnięcia. Margarynę wkładamy do rondelka, dodajemy do niej cukier puder, 2 łyżki mleka i cukier waniliowy, zagotowujemy całość. Do gotującej się masy wsypujemy słonecznik i mieszamy. Następnie słonecznikową masę wylewamy na blaszkę i przyrumieniamy przez około 30 minutek w piekarniku. Tak powstałą płytkę studzimy i łamiemy.
Masło ucieramy do białości, dodajemy do niego żółtka i nadal ucieramy na pulchną, gładką masę. Następnie dodajemy po łyżce masy karmelowej, oczywiście bez przerwy ucierając. Na koniec dodajemy jeszcze słonecznikową płytkę oraz kieliszek rumu i mieszamy delikatnie.
3Przekładamy biszkoptowe placki tak przygotowaną masą i polewamy wierzch czekoladową polewą.
Przepis z internetów, ale robię tak samo ;)
innowata
Posty: 33 (po ~259 znaków)
Reputacja: 4 | BluzgometrTM: 0
innowata
  10 kwietnia 2013

Dziękuje ;)

helenka814
helenka814
  22 kwietnia 2013

zadziora -> chatka BabyJagi :D jest przepyszna :) bardzo polecam jeśli jeszcze ktoś nie jadł ;)

Kasjopejka
Kasjopejka
  23 kwietnia 2013

Ja polecam mega słodki torcik śmietanowo bezowy.
Przepis mam z bloga pani Tereski, gdzie można obejrzeć więcej zdjęć

Bezy
1 Masa Śmietanowa o smaku śmietankowym dr. oetkera
500 ml mocno schłodzonej śmietanki 30%
Konfitura jagodowo-malinowo-jeżynowa
Polewa deserowa

Do przygotowania torciku potrzebujemy małej tortownicy, ja użyłam o średnicy 16 cm. Na dnie tortownicy układamy ściśle pierwszą warstwę bez.
Teraz przygotowujemy Masę śmietanową. Do miski wlewamy śmietankę 30% i ubijamy mikserem. Pod koniec ubijania wsypujemy Masę śmietanową do śmietany i delikatnie mieszamy mikserem na najniższych obrotach.
Niecałą połowę kremu wykładamy na bezy. Na kremie rozsmarowujemy warstwę konfitury, a na niej znów układamy kolejną warstwę bez. Bezy przykrywamy Masą śmietanową. Torcik dekorujemy pozostałą masą.
Na koniec ścieramy na tarce nad tortem twardą Polewę deserową, tak by powstały delikatnie zakręcone wiórki. Torcik wkładamy do lodówki na godzinę do schłodzenia. Torcik smakuje najlepiej w dniu przygotowania.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.