agoosiaaa
agoosiaaa
  12 lutego 2013 (pierwszy post)


Jako, ze mamy dzien nalesnika, to i temat o nich tez musi byc :)

Jadacie, lubicie?
Na slodko czy moze np. z bekonem?

Pozdro :D
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  12 lutego 2013

jadam rzadko, mlodemu czesto na sniadanie robie, bo bardzo lubi... z Nutella oczywiscie :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

styka51
styka51
  13 lutego 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Jadacie, lubicie? Na slodko czy moze np. z bekonem?


Lubię, takie:

i takie:


a pankejksów nigdy nie jadłam :ninja:
Zadziora
Zadziora
  13 lutego 2013

Po meksykańsku lubię ;)

agoosiaaa
agoosiaaa
  13 lutego 2013
massacre
massacre: jadam rzadko, mlodemu czesto na sniadanie robie, bo bardzo lubi... z Nutella oczywiscie :D


ja mialam wczoraj zrobic, ale wieczorem i zapomnialam :rotfl:
styka51
styka51: a pankejksów nigdy nie jadłam


pankejks to po prostu gruby nalesnik slodki :ninja:
styka51
styka51: Lubię, takie:


:zakochany:
Zadziora
Zadziora: Po meksykańsku lubię ;)


az wygugluje bo nie wiem jak to :mrgreen:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 lutego 2013

wlasnie, nie na slodko krokiety uwielbiam

i dawno, dawno temu kiedy jeszcze bylam mala a w Polsce nie bylo czegos takiego jak platy do lasagni, moja mama robila taka lasagnie/ zapiekanke oszukana, zamiast platow lasagnii byly nalesniki przekladane farszem z miesa - pycha.

Konto usunięte
Konto usunięte: pankejks to po prostu gruby nalesnik slodki


ta, ciasto podobne do gofrowego, bardziej geste niz na nalesniki, proszek do pieczenia, cukier waniliowy. Nie przepadam za nimi, za slodkie jak dla mnie. Juz te moje wczorajsze mnie mdlily, a zjadlam tylko dwa :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  13 lutego 2013

wlasnie, zjadlabym sobie krokieta :zakochany:

styka51
styka51
  13 lutego 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: pankejks to po prostu gruby nalesnik slodki


O ile wiem, to dodaje się proszek do pieczenia i cukier wanilinowy i piecze małe placki;p Racuchy bardziej ;p
Poza tym nie mam syropu klonowego;p
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 lutego 2013
styka51
styka51: O ile wiem, to dodaje się proszek do pieczenia i cukier wanilinowy


jaka ja jestem madra :Ziober2:
massacre
massacre: ciasto podobne do gofrowego, bardziej geste niz na nalesniki, proszek do pieczenia, cukier waniliowy.

co to sa racuchy????

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

styka51
styka51
  13 lutego 2013
massacre
massacre: co to sa racuchy????


Racuchy;)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 lutego 2013

nie przypominam sobie, zebym takie jadla. nie robi sie je z jablkami na przyklad? albo jagodami? bo jesli tak... to moze jadlam, ale mowilam na nie: placki z jablkami/ jagodami :rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  13 lutego 2013

Robi się z jabłkami też, wstawiam zdjęcie swoich, które z tydzień temu robiłam?coś koło tego, właśnie z jabłkami i cynamonem, bosz...ale bym dzisiaj takich zjadła :/

Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  13 lutego 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Aha, no i racuchy od placków różnią się tym że do racuchów dodaje się drożdże a do placków nie. Te moje to placki, te powyżej mimo że pisze racuchy to też wyglądają na placki bo nie są pulchne, mizernie wyglądają jak na racuchy, to już u moich ciasto pięknie rosło na patelni ;D

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 lutego 2013
Psyche30
Psyche30: Aha, no i racuchy od placków różnią się tym że do racuchów dodaje się drożdże a do placków nie. Te moje to placki, te powyżej mimo że pisze racuchy to też wyglądają na placki bo nie są pulchne, mizernie wyglądają jak na racuchy, to już u moich ciasto pięknie rosło na patelni ;D


a no wlasnie. czyli podtrzymuje, racuchow nigdy nie jadlam, a placki owszem - smak dziecinstwa. Daj przepis pliz :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 320
Kiniowska
  13 lutego 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Jadacie, lubicie? Na slodko czy moze np. z bekonem?


Jadamy, lubimy. :)

Na wszystkie sposoby! :D Najczęściej z dżemem/konfiturą (truskawka, wiśnia, jabłko, brzoskwinia, itd), serem białym + śmietana + odrobina cukru waniliowego (bez rodzynek, bo sama nienawidzę, nie dodaję i wrzeszczę jak ktoś chce dodać :P). Czasami same, bez niczego. :ziober2:

"Nie na słodko" to np krokiety - naleśnik z farszem pieczarkowym albo z kiszonej kapusty i suszonych grzybów (na Święta). Często robię też z nadzieniem z sera białego i tuńczyka, z koperkiem. Wieki temu Mama robiła za***iste naleśniki zapiekane z górą jakichś rozmaitości w środku - pamiętam białą kapustę, pieczarki, chyba jakieś mięso/wędlina i to wszystko pieczone w jakimś sosie.

Więcej na tą chwilę nie pamiętam, ale naleśniki są omnomnom. :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.