2VZAK
2VZAK
  8 stycznia 2013 (pierwszy post)
A dzisiaj na tę śnieżycę i wicher zrobię danie zimowe, gorące i rozgrzewające, a proste jak konstrukcja cepa. Czyli kapuśniak. Dwie kurze nogi wędzone gotują się z listkiem, zielem i cebulą. Osobno podsmażyłam cebulę na smalcu, wrzuciłam kiszoną kapustę odciśniętą z kwasu, który mam w kubeczku i doleję, jeśli będzie potrzeba. Dolałam wody i sobie pyrka. Jak nogi będą miękkie, to je wyjmę, oddzielę mięsko, na wywar wrzucę kilka pokrojonych w kostkę ziemniaków, potem uduszoną kapustę, dam im się "zżyć" pod pokrywką przez kilkanaście minut i ewentualnie doprawię zasmażką z mąki na smalcu ze skwarkami. Oraz wrzucę mięso z kurzych ud. A do tego razowy, świeży chlebek..... I zima niestraszna :) A Wy co robicie na takie dramatyczne pogodowo dni jak dzisiejszy ?
q3056q10
q3056q10
  8 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: A Wy co robicie na takie dramatyczne pogodowo dni jak dzisiejszy ?

gorąca czekolada :mrgreen: mam lenia i do sklepu nie pójdę :tak:
Alensztajn
Alensztajn
  9 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: gorąca czekolada
Podbijam ;D
styka51
styka51
  9 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: A Wy co robicie na takie dramatyczne pogodowo dni jak dzisiejszy ?

Dramatycznie to jest jak pług przez moją wioskę nie może przejechać i trzeba łopatami się przebijać :lol:
Ale tak to standard - gorący rosół z makaronem ;)
Paulina
Posty: 2768 (po ~117 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 59
Paulina
  11 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: gorąca czekolada

A jak mi się nie chce to z czekolady w proszku, lub kakao :3
Ale to w sumie nie danie (: dań nie robię zależnie od pogody.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.