2VZAK
2VZAK
  7 stycznia 2013 (pierwszy post)
Witam w nowym temacie poruszę dekoracje kulinarną od potraw zimnych aż do gorących. Przedstawiam kilka udekorowanych dań które wizerunkowo są bardzo czytelne i proste. Czekam na waszą inwencje twórczą.

Tatar wołowy doprawiony solą i pieprzem podany na chrupiącej grzance z delikatnym sosie pomidorowym słodko kwaśnym.



Łosoś z grilla puree z dyni w sosie z białego wina i krewetek.



Comber Jagnięcy w sosie balsamicznym bukietem warzyw i ryżem.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  7 stycznia 2013

Jak gotuje, to zawsze ładnie podaje :tak:
Jestem perfekcjonistką i niczego nie robię "bylejak"

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  7 stycznia 2013

Ja tam byle zeżreć chociaż fajnie udekorowane dania bardzo mi się podobają. Ostatnio gdzieś oglądałem, że jak podają np. szarlotkę i do niej czekoladę lub innego dodatki to rozmazują je na koniecznie gorącym talerzu - inaczej to nie wygląda i o dziwo nie smakuje 261d

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

pijana
pijana
  7 stycznia 2013
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Ja tam byle zeżreć chociaż fajnie udekorowane dania bardzo mi się podobają.

Podbijam, szkoda mi czasu, skoro i tak się zaraz zmiesza w żołądku. Zresztą często dekoracje zabierają miejsce na talerzu, gdzie powinien być posiłek właściwy, a nie ozdoba xd
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  7 stycznia 2013

@Nutii
W restauracjach często gęsto podaje sie podgrzane talerze na standardzie.

Szarlotke podaje sie ciepła z lodami śmietankowymi, gorący talerz powoduje, że to lody sie szybciej stopią, a szarlotka dłużej pozostanie ciepła. Inaczej zrobi sie z niej zimna mazia.

@Pijana
Zależy co kto nazywa dekoracją - u mnie to są jakieś warzywka lub jadalne listki. Nie zabierają miejsca na posiłek właściwy ;D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

pijana
pijana
  7 stycznia 2013
massacre
massacre: @Pijana Zależy co kto nazywa dekoracją - u mnie to są jakieś warzywka lub jadalne listki. Nie zabierają miejsca na posiłek właściwy ;D

No, no, wiadomo. Miałam na myśli jedzenie poza domem, bo w 90% przypadków właśnie poza domem jem. Ale zazwyczaj w miejscach gdzie nie dekorują :D
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  7 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Podbijam, szkoda mi czasu, skoro i tak się zaraz zmiesza w żołądku. Zresztą często dekoracje zabierają miejsce na talerzu, gdzie powinien być posiłek właściwy, a nie ozdoba xd

Nom. Jak robię dla siebie to obojętnie jak, ale jak dla kogoś coś tam postarał się przyozdobić.

massacre
massacre: W restauracjach często gęsto podaje sie podgrzane talerze na standardzie.

Wiem bo kiedyś w sfinxie oparzyłem się talerzem :rotfl:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

pijana
pijana
  7 stycznia 2013
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Wiem bo kiedyś w sfinxie oparzyłem się talerzem

Oparzyłeś się, bo brałeś coś z serem, to jest wsadzane na chwilę do pieca wraz z talerzem. Normalnie nie są podgrzewane :P
Sebuch
Sebuch
  8 stycznia 2013

malokiedy robie jakies dekoracje

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  8 stycznia 2013

Lubię jak jedzenie ładnie wygląda na talerzu, ale nie dekoruję jakoś specjalnie, bez przesady.
Natomiast mam fioła na punkcie dekoracji ciastek i pierników :ziober2:.
Ostatnio znalazłam na allegro barwniki spożywcze, we wszystkich możliwych kolorach chyba ;D. Są boskie, muszę zamówić i będę piekła niebieskie i zielone ciasteczka :mrgreen:.



Może ktoś z Was wie, czy czasem ten proszek nie zmienia smaku ciastka ? Wydaje mi się, że nie powinien, ale wolę się upewnić ;D.

:ziober2:
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  8 stycznia 2013

A. Pokażę Wam 'tort' jaki zrobiłam dla swojego faceta w zeszłym roku. Myślę, że w temat dekoracji można go wpasować. Obecnie całkiem inaczej bym go wykonała, ale wiadomo nalepsze pomysly przychodzą po czasie, przynajmniej mi :mrgreen:.
W każdym razie wtedy byłam z tego ciasta bardzo dumna ;D.

:ziober2:
2VZAK
2VZAK
  8 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: A. Pokażę Wam 'tort' jaki zrobiłam dla swojego faceta w zeszłym roku. Myślę, że w temat dekoracji można go wpasować. Obecnie całkiem inaczej bym go wykonała, ale wiadomo nalepsze pomysly przychodzą po czasie, przynajmniej mi . W każdym razie wtedy byłam z tego ciasta bardzo dumna ;D.

Jak na początek to tort jest genialny

Może ktoś z Was wie, czy czasem ten proszek nie zmienia smaku ciastka ? Wydaje mi się, że nie powinien, ale wolę się upewnić ;D

Jeżeli dodasz do danego wyroby odpowiednią ilość barwnika to nie zepsuje smaku i nada wybrany przez Ciebie kolor.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  8 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Oparzyłeś się, bo brałeś coś z serem, to jest wsadzane na chwilę do pieca wraz z talerzem.


Faktycznie może poleciała jakaś shoarma gigant z cheesem 261d
Zbadam to next tajm d83ddd0d

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  9 stycznia 2013

@Magda
Ja młodemu robię kolorowe naleśniki, ale każdy barwnik ma też swoj aromat, wiec i smak nalesnikow ulega zmianie. Musisz sprawdzić czy te barwniki, o których myślisz są aromatyzowane.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.