bas
bas
  30 grudnia 2012 (pierwszy post)

Help, potrzebuje pomysłu na przekąski sylwestrowe które można a nawet i trzeba podać na zimno i można swobodnie przewozić :D czyli kanapeczki odpadają :and:
w sumie jakieś 1,5 h autem.
Wolałabym coś co się robi dosyć szybko, a składniki dostanę w hipermarkecie :ninja:
za pomoc serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego roku i udanej zabawy sylwestrowej :zabawa:

MuyBueno
MuyBueno
  30 grudnia 2012

Na sylwka? Zrób cokolwiek.

Wszystko zjedzą.
Nawet po paru dniach :ziober2:

bezlitosny
bezlitosny
  31 grudnia 2012
bas
bas: Wolałabym coś co się robi dosyć szybko, a składniki dostanę w hipermarkecie

Coś na szybko kojarzy mnie się z mrożonymi frytkami, pieczonymi ziemniakami, krążkami cebulowymi, nuggetami i tak dalej.
Zrób zapiekankę makaronową z mięsem mielonym i sosem bolońskim.
Czas przygotowania 4-5h, polecam :zabawa:
Gad
Gad
  31 grudnia 2012

chipsy, paluszki, ciasteczka ;c

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 326
Kiniowska
  31 grudnia 2012

W sumie, po przeczytaniu Twojego posta przyszło mi od razu na myśl to:

Konto usunięte
Konto usunięte: koreczki


Swego czasu, będąc na domowym Sylwku jadłam ten wynalazek i całkiem smaczne to było. Pod wódkę delicja. :ziober2: Pamiętam wersje "ser żółty + pieczarka/cebulka marynowana + kabanos" albo "szynka + papryka/kiszony + ser (ale nie żółty, na stówę jakiś inny, ale nie potrafię sobie przypomnieć jaki...)".

Aaalbo:

Serowe kulki z wędzonym łososiem i otartą skórką z cytryny - cytryna, serek śmietankowy, plastry wędzonego łososia 150g, krakersy solone, sałata. Cytrynę umyj, osusz, zetrzyj 2 łyżeczki skórki i wymieszaj z serkiem. Zrób 10 kulek wielkości orzecha włoskiego. Łososia pokrój w paski szerokości ok. 2cm i owiń wokól kulek. Na krakersa sałata, kulka i omnomnom. :)

Koszyczki z sera z rukolą - 75g sera żółtego, suszone pomidory, 4 plastry szynki, rukola, oliwa. Ser zetrzyj na małych oczkach, rozgrzej patelnie i usyp z niego kółko o średnicy ok. 10cm. Poczekaj aż się podtopi i przyrumieni, ściągasz patelnię z ognia, czekasz, łopatką zdejmujesz placek, wykładasz go na SZKLANKĘ ODWRÓCONĄ DO GÓRY DNEM (tak, dobrze przeczytałaś, bo wtedy zrobi Ci się forma koszyczka :P) i czekasz aż stwardnieje. Do takich koszyczków wkładasz rukolę, pomidory i kawałki zwiniętej szynki i skrapiasz oliwą przed podaniem. Wydaje mi się, że do takich koszyczków można włożyć co "instynkt podpowiada", ale podaję wersję z przepisu.

Popcorn w karmelu - kukurydza, olej, miód. Robisz normalny popcorn i zostawiasz do ostygnięcia. Na patelnię wlewasz miód, podgrzewasz powoli i czekasz aż zaczną się robić bąbelki. Dodajesz popcorn, mieszasz czasami i czekasz, aż wszystko się ładnie pokryje cieniutką warstwą miodu. Na jakiejś prostej powierzchni rozłó papier do pieczenia i wyłóż z patelni popcorn, żeby ostygł i omnomnom. :) Pakujesz w co chcesz - micha, papierowe kubki albo rożki.

W takie cuda obfituje prasa z Biedronki, poważnie... :rotfl:

Jak dla mnie proste, smaczne, inne i akurat na Sylwestra, ale to już od Ciebie zależy czy będzie Ci się chciało z tym bawić i czy przetrwa podróż, o której wspomniałaś. Albo kup składniki i zrób na miejscu, jeżeli będziesz miała możliwość iii jeżeli propozycje Ci odpowiadają. :)
pijana
pijana
  31 grudnia 2012
http://zielakowo.blogspot.com/2012/05/sliwki-w-boczku-czyli-niezbednik.html
Jadłam ostatnio pierwszy raz, były kapitalne !
ZacnyUserIsBack
ZacnyUserIsBack
  31 grudnia 2012

Nie słuchaj ich. Koreczki albo skrzydełka. Liczę na Ciebie.

dzordzina
dzordzina
  31 grudnia 2012

Nuggetsy z kurczaka, na zimno smakują równie pysznie, zwłaszcza z sosem czosnkowym na bazie jogurtu naturalnego lub kwaśnej śmietany :)

bas
bas
  31 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Nuggetsy z kurczaka, na zimno smakują równie pysznie, zwłaszcza z sosem czosnkowym na bazie jogurtu naturalnego lub kwaśnej śmietany :)

też o tym myślałam, ale...
czy sos czosnkowy nie odstraszy ich ? :D
ZacnyUserIsBack
ZacnyUserIsBack
  31 grudnia 2012
bas
bas: czy sos czosnkowy nie odstraszy ich ? :D


Odstraszy. Zrób skrzydełka.
Jedziemy do Tesco?
styka51
styka51
  31 grudnia 2012

Ja zrobiłam takie cienkie schaby, włożyłam w środek ogórka konserwowego i cebulkę, obtoczyłam w jaju i bułce tartej i do piekarnika :D - ciekawe co wyjdzie.
Bagietka pokrojona w plastry, posmarowana czosnkiem i troszkę oliwą, zapiekać z plastrem szynki i żóltego sera. Na zimno, pod wódkę, pycha :D

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.