UneCharogne
Posty: 549 (po ~260 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
UneCharogne
  29 marca 2012 (pierwszy post)

Cześć, mam pytanie.
To sobie teraz trochę powydziwiam, sorry. :krowa:
Czy znacie jakieś przepisy na smaczne, acz banalne do zrobienia ciasta, których naprawdę nie można spartaczyć? :ninja: Jeszcze nigdy, przenigdy żadnego nie piekłam.
Przewertowałam mnóstwo przepisów, tych łatwych też, ale nie mogę zdecydować się. :ninja: Jakie osobiście najbardziej polecacie?
Chciałabym, by było to ciasto choć trochę różnorodne pod względem smakowym i dość ładnie wyglądające (choć to drugie akurat nie jest niezbędne)
A jednocześnie proste do zrobienia dla kogoś, kto nie piekł nigdy ciasta.

asexualna
asexualna
  29 marca 2012

Dla mnie najłatwiejsze są kruche ciasteczka, ale czy różnorodne smakowo? :ziober2:
Można ozdobić różnymi rzeczami po prostu.
Ja z tego przepisu robiłam kiedyś: http://margarytka-kulinarnie.blog.onet.pl/2,ID367085396,index.html

UneCharogne
Posty: 549 (po ~260 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
UneCharogne
  2 kwietnia 2012

W sumie mogą być i ciasteczka...:) choć myślałam o cieście normalnym.
ale widzę, że jakoś nikomu nie chce się odpowiadać...więc jeśli nie znajdę jakiegoś prostego ciasta, to zrobię te ciasteczka.:D

asexualna
asexualna
  2 kwietnia 2012

Nie wiem czemu przeczytałam "ciastka", a nie "ciasto" :zabawa: wybacz

UneCharogne
Posty: 549 (po ~260 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
UneCharogne
  4 kwietnia 2012

Nie szkodzi:D o, znalazłam coś dla siebie:
http://www.amuamu.eu/amu/ciasto-toffi-bez-pieczenia/
Zrobię to.:D

Kasjopejka
Kasjopejka
  10 kwietnia 2012

to toffi super wygląda :) udało ci się ? smaczne ?
ja z tych łatwych co się nie da zepsuć to polecam kopiec kreta z pudełka
robię czasami bo bardzo je lubię :)

DoItAllAgain
DoItAllAgain
  18 kwietnia 2012
UneCharogne
UneCharogne: Czy znacie jakieś przepisy na smaczne, acz banalne do zrobienia ciasta, których naprawdę nie można spartaczyć?

szarlotka jest bardzo łatwa. mimo ,że jest kruche ciasto można się z nim obejść przez nakładanie go kawałkami niż rozwałkowywanie itd. Bardzo lubię piec ale niczego nie robię idealnie bo by mnie rozniosło.
Jest jeszcze ciasto 'prince polo' robi się dość szybko ale nie wiem czy na pierwszy raz bezpieczne jest pieczenie bezy i biszkoptu :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.