Kasjopejka
Kasjopejka
  9 stycznia 2012 (pierwszy post)

W sobotę miałam damską imprezkę w domu i zrobiłyśmy fajne kolorowe drinki z przepisu z bloga pani Tereski :) można je robić w różnych kolorach i smakach w zależności jakich galaretek się użyje :)
przepis jest bardzo łatwy:

1 galaretka o smaku pomarańczowym Dr. Oetkera
1 galaretka o smaku cytrynowym Dr. Oetkera
200 ml Żubrówki
sok z 0,5 cytryny
cukier kryształ do dekoracji
1 pomarańcza do dekoracji

Galaretkę pomarańczową rozpuszczam w 300 ml wrzącej wody, wlewam do płaskiego naczynia i odstawiam do stężenia. Galaretkę cytrynową dokładnie rozpuszczam w 800 ml gorącej wody. Gdy ostygnie dodaję Żubrówkę i wstawiam do lodówki do schłodzenia.
Na płaski talerzyk wyciskam sok z połowy cytryny, a do miseczki wsypuję cukier. Ranty odwróconych do góry dnem szklaneczek zanurzam najpierw w soku z cytryny a następnie w cukrze i odstawiam do wyschnięcia.
Stężałą galaretkę pomarańczową kroję w kostkę, nakładam do szklaneczek i zalewam schłodzonym drinkiem. Brzegi szklaneczek dekoruję pokrojoną w plastry pomarańczą. Gotowy koktajl podaję z lodem i słomką.

lnez
Posty: 118 (po ~162 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 5
lnez
  9 stycznia 2012

fajny pomysł, wypróbuję przy najbliższej okazji :)

Jedyne,co mnie tutaj jeszcze trzyma-to jest przyciaganie ziemskie.

Gothiclady
Gothiclady
  10 stycznia 2012

nie lubię galaretki

368212
368212
  11 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: W sobotę miałam damską imprezkę w domu i zrobiłyśmy fajne kolorowe drinki z przepisu z bloga pani Tereski :) można je robić w różnych kolorach i smakach w zależności jakich galaretek się użyje :)

i fajnie kolorowo sie pozniej po nich rzyga.
nie mieszam.
oversmile
oversmile
  15 stycznia 2012

Ja jakiś czas temu piłam fajny drink:) Martini różowe, sok z granatu, do tego limonka i mięta :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.