Konradziq
Konradziq
  21 grudnia 2011 (pierwszy post)

Dzień dobry. Dobry wieczór.*

Jestem tu nowy, więc z góry przepraszam za jakiekolwiek wpadki.

Poniżej znajduje się temat o ciasteczkach na święta i już myślałem, że znalazłem to, czego szukałem. Niestety, nie do końca.

W tym roku naszła mnie ochota na ciasteczka korzenne (z przyprawą do piernika, cynamonem, czy cokolwiek). Czy ktoś ma sprawdzony przepis?

A żeby temat nie umarł zaraz po odpowiedzi (lub jej braku):
Jakie słodkości zazwyczaj znajdują się na Twoim stole Bożonarodzeniowym?
Są to zazwyczaj ciasta? (z masą, bez) Czy może więcej ciastek?
U mnie co roku są orzeszki, rurki i czasem babeczki. Taka tradycja już w sumie - święta bez orzeszków to nie święta.

*niepotrzebne skreślić

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  21 grudnia 2011
Konradziq
Konradziq: Są to zazwyczaj ciasta? (z masą, bez) Czy może więcej ciastek?

No full tego od babek po serniki ale ja i tak finlandię żurawinową wybieram.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

styka51
styka51
  22 grudnia 2011
Konradziq
Konradziq: Są to zazwyczaj ciasta?

Sernik i makowiec :zakochany:
Konradziq
Konradziq
  23 grudnia 2011
styka51
styka51: Sernik i makowiec

Tradycyjnie widzę.
NuTiiiiii
NuTiiiiii: ale ja i tak finlandię żurawinową wybieram.

I tu również gości tradycja.

A co do przepisu, jakby jednak ktoś kiedyś szukał, wypróbowany przeze mnie:

Ciasteczka cynamonowe
składniki: 200 g (1 szklanka) cukru, 120 g masła, 3 żółtka, 2 łyżki mleka, 250 g (2 szklanki) mąki pszennej, 2 łyżeczki cynamonu mielonego, 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia, 1/2 łyżeczki soli,
sposób przygotowania: W średniej misce utrzeć masło z cukrem. Ubić żółtka, a następnie wymieszać z mlekiem. Wymieszać mąkę z cynamonem, proszkiem do pieczenia i solą, dodać do mieszaniny z mlekiem i miksować aż wszystko się dobrze połączy. Owinąć ciasto i chłodzić przez co najmniej 2 godziny. Nagrzać piekarnik do temperatury 175°C. Na powierzchni lekko posypanej mąką rozwałkować ciasto do grubości ok. 1/2 cm. Wyciąć ciasteczka za pomocą foremek o średnicy ok. 6 cm. Wyłożyć ciastka na blasze w odległości 2 cm od siebie. Piec przez 10 do 12 minut w nagrzanym piekarniku, aż ciastka będą lekko rumiane. Wyłożyć ciastka na podstawki i ostudzić.
źródło: tu
Dobre i nie wymagają dużo pracy.
MalutkaMyszkaa89
MalutkaMyszkaa89
  27 grudnia 2011

Dobre sa te ciasteczka :-)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.