ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  29 listopada 2011 (pierwszy post)

Cześć ;p

Mój przepis na sałatkę grecką:
Ogórek
pomidory koktajlowe
czerwona cebula
ser feta
oliwa z oliwek
zioła prowansalskie
sałata lodowa
papryka czerwona
oliwki

Sałatę rwę na kawałki, kroję w piórka cebulę, paprykę w kostkę, ogórki i oliwki w plasterki a pomidory koktajlowe kroję na pół i wrzucam do miski. Sos (wersja dla leniwych) może być z torebki. Można też samemu zrobić z oliwy z oliwek, soku z cytryny,wody i ziół. Na końcu dodaje ser feta, który wcześniej leży parę minut w oliwie z oliwek + zioła.
Sałatka prosta do zrobienia a dobra.
Lubicie?
Robicie sami, czy preferujecie w barach?
Sos na bazie ziół,czy sos na bazie jogurtu z majonezem? (Obie wersje widziałem).
Cebula zwykła czy czerwona? (Także obie wersje widziałem).

To tyle, Miłego dnia :)

pauluss99
pauluss99
  1 grudnia 2011

ameryki tym nie odkryłeś najprostsza sałatka na świecie wiec wyacz braw nie będzie w tym przypadku

asexualna
asexualna
  1 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Lubicie? Robicie sami, czy preferujecie w barach? Sos na bazie ziół,czy sos na bazie jogurtu z majonezem? (Obie wersje widziałem). Cebula zwykła czy czerwona? (Także obie wersje widziałem).

Nie lubię surowej cebuli o oliwek, więc odpada (*)
Lubię swoją prywatną wariację czyli sałata, pomidor, ogórek, ser feta i tuńczyk bądź kurczak. Do tego oczywko sos czosnkowy i życie nabiera barw :Zakochany:
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  1 grudnia 2011

Fajnie wygląda, bardzo apetycznie. Często takową stosuję jako dodatek do miecha :ziober2:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Succubus
Succubus
  2 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: oliwki

Aj hejt oliwki, więc sałatka na nie :P
Poza tym bardzo lubię sałatki :)
Zadziora
Zadziora
  4 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ameryki tym nie odkryłeś najprostsza sałatka na świecie wiec wyacz braw nie będzie w tym przypadku

Zachowaj takie uwagi dla siebie;> Ja np. nigdy jej nie robiłam ;>
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  5 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ameryki tym nie odkryłeś najprostsza sałatka na świecie wiec wyacz braw nie będzie w tym przypadku

Ale ja nie czekam na brawa. Po prostu chciałem poznać opinię forumowiczów na temat sałatki greckiej,a przy tym podzieliłem się wręcz banalnym przepisem.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie lubię surowej cebuli o oliwek, więc odpada (*)

Za oliwkami nie przepadam również,ale dodaję do sałatki ich bardzo mało, co sprawia,że one nadają jej tylko delikatnego posmaku. Preferuję do tego czarne oliwki. A co do cebuli to powiem Ci,że cebula czerwona jest wręcz genialna do różnego typu sałatek, nie tylko greckiej. Jest dużo łagodniejsza, ma w ogóle inny smak, mniej agresywny od zwykłej cebuli. Polecam Ci spróbować chociaż trochę,bo moim zdaniem właśnie czerwona cebula nadaje tej sałatce charakter.

Konto usunięte
Konto usunięte: Lubię swoją prywatną wariację czyli sałata, pomidor, ogórek, ser feta i tuńczyk bądź kurczak.

Myślę,że z kurczakiem mogłoby to być dobre, natomiast tuńczyk odpada, nie lubię.

NuTiiiiii
NuTiiiiii: Fajnie wygląda, bardzo apetycznie. Często takową stosuję jako dodatek do miecha

Myślę,że jest właśnie fajnym dodatkiem do jakiegoś mięcha i ziemniaków :p

Succubus
Succubus: Aj hejt oliwki, więc sałatka na nie :P

Jeśli tak bardzo ich nie lubisz,to możesz z nich zrezygnować, a sałatka i tak będzie dobra.

Zadziora
Zadziora: Ja np. nigdy jej nie robiłam ;>

Myślę,że warto spróbować. Łatwo się ją przygotowuje, jest w zasadzie na bazie warzyw i sera, a jak wyjdzie dobra to przynajmniej jest satysfakcja,że stworzyło się ją samemu :P
asexualna
asexualna
  5 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Za oliwkami nie przepadam również,ale dodaję do sałatki ich bardzo mało, co sprawia,że one nadają jej tylko delikatnego posmaku. Preferuję do tego czarne oliwki. A co do cebuli to powiem Ci,że cebula czerwona jest wręcz genialna do różnego typu sałatek, nie tylko greckiej. Jest dużo łagodniejsza, ma w ogóle inny smak, mniej agresywny od zwykłej cebuli. Polecam Ci spróbować chociaż trochę,bo moim zdaniem właśnie czerwona cebula nadaje tej sałatce charakter.

Próbowałam już nie raz, ale jakakolwiek cebula chrupnie mi w zębach to od razu zbiera mi się na wymioty :wtf:

Konto usunięte
Konto usunięte: Myślę,że z kurczakiem mogłoby to być dobre, natomiast tuńczyk odpada, nie lubię.

Też nie przepadałam nigdy, ale w tym połączeniu jest całkiem całkiem.
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  5 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Próbowałam już nie raz, ale jakakolwiek cebula chrupnie mi w zębach to od razu zbiera mi się na wymioty

Serio? To bardzo dziwne,bo czerwona cebula naprawdę jest łagodna. U mnie ona jest dodawana nie tylko do sałatki greckiej ale i do m.in pizzy czy chińszczyzny.

Konto usunięte
Konto usunięte: Też nie przepadałam nigdy, ale w tym połączeniu jest całkiem całkiem.

Za tuńczykiem nie przepadam ogólnie. Wczoraj nawet jadłem sałatkę z kaszką kuskus, czerwoną fasolą i tuńczykiem i ogólnie była nawet niezła, gdyby nie ten tuńczyk w niej:and:.
Endzi
Endzi
  7 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Myślę,że warto spróbować. Łatwo się ją przygotowuje, jest w zasadzie na bazie warzyw i sera, a jak wyjdzie dobra to przynajmniej jest satysfakcja,że stworzyło się ją samemu :P

A jakie tam oliwki dałeś?
Sebuch
Sebuch
  7 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Lubicie?

tak lubie

Konto usunięte
Konto usunięte: Robicie sami, czy preferujecie w barach?

czasami zdarzy mi sie samemu zrobic , czesciej jednak jadam w barach

Konto usunięte
Konto usunięte: Sos na bazie ziół,czy sos na bazie jogurtu z majonezem?

stawiam na jogurt z majonezem :)
pijana
pijana
  7 grudnia 2011

Lubię ją w wersji bardzo okrojonej - pomidory, mix sałat oraz feta - ale tam gdzie ją jadam jest to ser typu feta, fantastyczny, bo nie słony. Do tego sos słodko-kwaśny na bazie majonezu i jakieś dobre mięsiwo :D

ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  10 grudnia 2011
Endzi
Endzi: A jakie tam oliwki dałeś?

czarne,a co ?
feuliette
feuliette
  12 grudnia 2011

nie przepadam za sałatą zawsze biore kap. pekinska.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.