Agares
Agares
  26 listopada 2011 (pierwszy post)

Witam ;)

Jakiś czas temu otworzyłem lodówkę szukając czegoś na ząb ( a że byłem świeżo po 10h na uczelni to było mi obojętne co zjem byle było ) pech chciał że mój drogi współlokator złapał gastro fazę po imprezie i opędzlował wszystko co było " gotowe". Lekko zdołowany wizją wycieczki do biedronki zaglądnąłem do szafki... moim oczom ukazały się puszki z kukurydzą,czerwoną fasolą, cebula i bliżej nie zidentyfikowane roślinki w słoiczkach .

Zakasałem rękawy wytarmosiłem na blat kukurydzę, fasolę, szpinak, żółty ser, cebulę i 3 jajka ( + sól, pieprz i chilli) przygotowanie wygląda następująco :

Cebulę pokroić w kostkę lekko posolić i na chwilę odstawić na bok.

Za ten czas rozgrzać olej na patelni ( mały ogień) gdy olej będzie już gorący pakujemy na patelnię cebulę i lekko ją rumienimy dodajemy szpinak ( najlepiej ten mrożony w "kulkach" z biedronki tak ze 2 wystarczą w zupełności )mieszając by nie przypalić po 2 -3 min dodajemy kukurydzę i fasolę chwilę później dodajemy pokrojony w kostkę żółty ser ( może być też starty jak kto woli ) gdy ser zacznie się "ciągnąć" po patelni dodajemy jajka i mieszamy by uzyskać jednolitą "mieszankę" mieszamy jeszcze z 2-3 min i dajemy na talerz można to posypać serem dla lepszego efektu ;) Dla mnie osobiście bomba tak smakowo jak i finansowo.

Składniki:
2-3 Cebulę
2"kulki" szpinaku
fasola czerwona ( ilość zależy od was ja daję tak z 1/4 puszki
Kukurydza ( tak jak z fasolą do wolna ilość ale bez przeginania )
2-3 jajka
żółty ser ( ilość dowolna )
sól,pieprz,chilli i olej.

Koszt zakupu składników około : około 20 zł przy czym starczy wam ich na kilka dni spokojnie więc cena za porcję nie przekracza 4-5 zł )

Wartości kaloryczne może sobie odpuszczę. nie mniej danie jest zdrowe i smaczne. ;)

Pozdrawiam.

Ps: Zdjęcie jeśli ktoś chce mogę dodać najwcześniej jutro.

Succubus
Succubus
  26 listopada 2011

Pomysł ciekawy :tak:
Ciekawe tylko jak smakuje :D

Agares
Agares
  26 listopada 2011

Jeśli dopilnujesz by składniki było miękkie i dobrze się połączyły to jest to bardzo smaczne. ;) znam jeszcze kilka podobnych przepisów jak tylko pozbieram do kupy składniki :P

Patrishia
Patrishia
  27 listopada 2011

Wiem coś o studenckim robieniu czegoś z niczego, może kiedyś wstawię moje 'kotlety' z czerstwej bułki :ziober2:

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  27 listopada 2011

Brak mięsa w potrawie sprawia, że po godzinie jestem głodny.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Agares
Agares
  27 listopada 2011

pragnę dodać że to wersja z tego co akurat miałem w lodówce nic nie stoi na przeszkodzie dodać smażonego kurczaka/szynki/kawałki schabu ten przepis ma to do siebie ze znosi dużo udziwnień ;P

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  27 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: pragnę dodać że to wersja z tego co akurat miałem w lodówce nic nie stoi na przeszkodzie dodać smażonego kurczaka/szynki/kawałki schabu ten przepis ma to do siebie ze znosi dużo udziwnień ;P

W takiej wersji od razu brzmi apetyczniej :ziober2:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Zadziora
Zadziora
  27 listopada 2011

Jajecznica to taki posiłek do którego można wrzucić co leci i zawsze będzie dobre ;)

asexualna
asexualna
  27 listopada 2011

Nigdy nie kręciły mnie "dania" typu: jajko z resztkami, makaron z resztkami.

ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  28 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nigdy nie kręciły mnie "dania" typu: jajko z resztkami, makaron z resztkami.

Zależy co rozumiemy przez 'resztki', ale jajecznica z pomidorkiem,serem, jakąś wędlinką + odpowiednie przyprawy to na prawdę dobry pomysł na smaczne śniadanie/kolację :)
Ja do jajecznicy najczęściej używam w/w składników,ale lubię także jajecznicę z grzybami.
asexualna
asexualna
  28 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zależy co rozumiemy przez 'resztki', ale jajecznica z pomidorkiem,serem, jakąś wędlinką + odpowiednie przyprawy to na prawdę dobry pomysł na smaczne śniadanie/kolację :) Ja do jajecznicy najczęściej używam w/w składników,ale lubię także jajecznicę z grzybami.

Różne są rodzaje jajecznic, ale akurat ta w temacie jest typowo resztkowa :zabawa: nie ma nic w lodówce "o jakaś puszka, będzie ok".
Zadziora
Zadziora
  4 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Różne są rodzaje jajecznic, ale akurat ta w temacie jest typowo resztkowa nie ma nic w lodówce "o jakaś puszka, będzie ok".

Ja nie widzę w tym nic złego;> To samo można zrobić z omletem ;)
asexualna
asexualna
  4 grudnia 2011
Zadziora
Zadziora: Ja nie widzę w tym nic złego;> To samo można zrobić z omletem ;)

Oczywiście. Ja tylko napisałam o swoich odczuciach :ziober2: - nie lubię.
Sebuch
Sebuch
  7 grudnia 2011

pomysl wydaje sie dosc ciekawy , bedzie trzeba zrobic

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.