Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  12 listopada 2011 (pierwszy post)

Składniki na 2 średnie pizze:
400g mąki
30g drożdży
4 łyżki oliwy z oliwek
2/3 szkl mleka rozcieńczonego z wodą
1/2 łyżeczki soli
20 dag żółtego sera
kostka mozzarelli
6 łyżek koncentratu pomidorowego
oregano, tymianek, majeranek
4 ząbki czosnku

Głównie tu właśnie chodzi o ciasto, to najlepszy przepis jaki do tej pory miałam.

Q. A Wy macie jakiś sprawdzony przepisy?





PS.
Dobrze, że ktoś pomyślał i zamknął przynajmniej jeden temat Sebucha. Kopiowac to i ja potrafię, a chęc uzyskania "fejmu" chociaż na tym forum kiepsko mu idzie :)

mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  12 listopada 2011
Sylvinka
Sylvinka: Q. A Wy macie jakiś sprawdzony przepisy?


Mam, ale w tym cały sęk że się nie dzielę :ziober2:

Sylvinka
Sylvinka: 2/3 szkl mleka rozcieńczonego z wodą

Dziwne, że to mieszasz. Ja daję samo mleko bez wody chociaż kiedyś też na wodzie robiłem.

Sylvinka
Sylvinka: Dobrze, że ktoś pomyślał i zamknął przynajmniej jeden temat Sebucha. Kopiowac to i ja potrafię, a chęc uzyskania "fejmu" chociaż na tym forum kiepsko mu idzie :)

:rotfl:

PS smaka mi narobiłaś.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

agoosiaaa
agoosiaaa
  12 listopada 2011
Sylvinka
Sylvinka: Q. A Wy macie jakiś sprawdzony przepisy?

uzywam podobnych skladnikow (z tym ze daje wode tylko) no i nie mierze ile czego uzywam, daje ''na oko''. no i wole grubsze ciasto :mrgreen:

Sylvinka
Sylvinka: Dobrze, że ktoś pomyślał i zamknął przynajmniej jeden temat Sebucha. Kopiowac to i ja potrafię, a chęc uzyskania "fejmu" chociaż na tym forum kiepsko mu idzie :)

ja zrobie sobie tutaj fejma jak mi sie zachce wrzucic ciasto (torta :woot:) ktory bede robic w piatek :w00t:
no chyba, ze nie wyjdzie :rotfl:
pijana
pijana
  12 listopada 2011

Mój przepis na 1 dużą pizzę:
niespełna połowa kostki drożdży
2-3 szklanki mąki (zazwyczaj 3)
szklanka wody
łyżeczka soli
łyżeczka cukru

Blachę smaruję olejem, po rozwałkowaniu na niej ciasta dolewam go jeszcze trochę po bokach, bo lubię baaardzo spieczoną pizzę, którą trzeba kroić mieczem :lol2: Ciasto oczywiście supercienkie. A na wierzchu zazwyczaj pomidory, szynka, pieczarki i ser gouda :P Pizzę piekę w trzech cyklach, żeby była dobrze wypieczona. Najpierw samo ciasto, później ciasto + składniki oprócz sera, a na końcu z serem :D Czasochłonne, ale warto. Choć odkąd mieszkam w mieście ani razu nie piekłam pizzy...

Szatanica
Szatanica
  13 listopada 2011

To kiedyś wypróbuję :D

Sylvinka
Sylvinka: Dobrze, że ktoś pomyślał i zamknął przynajmniej jeden temat Sebucha. Kopiowac to i ja potrafię, a chęc uzyskania "fejmu" chociaż na tym forum kiepsko mu idzie :)

Pewno sam kazał zamknął, żeby dalej na niego nie naskakiwali ;)
Jak w temacie MAKARON xD już odpisać nikt nie mógł ;)
boniwinter
boniwinter
  13 listopada 2011
Sylvinka
Sylvinka: Składniki na 2 średnie pizze: 400g mąki 30g drożdży 4 łyżki oliwy z oliwek 2/3 szkl mleka rozcieńczonego z wodą 1/2 łyżeczki soli

nie, nie, nie dobre ciasto do pizzy musi zawierac piwo i przede wszystki bardzo dobrej jakosci piekarnik
Letal
Letal
  13 listopada 2011
Sylvinka
Sylvinka: Dobrze, że ktoś pomyślał i zamknął przynajmniej jeden temat Sebucha. Kopiowac to i ja potrafię, a chęc uzyskania "fejmu" chociaż na tym forum kiepsko mu idzie :)

Kocham to forum :rotfl:

Sylvinka
Sylvinka: . A Wy macie jakiś sprawdzony przepisy?

wole zamówić przynajmniej będzie dobra. ale jak zrobisz to możesz mnie zaprosić to wpadnę.
styka51
styka51
  14 listopada 2011
Sylvinka
Sylvinka: Q. A Wy macie jakiś sprawdzony przepisy?

Ja mam taki:
Ok 30o gram mąki, z niej formujemy kopczyk z wgłębienie, do tego wlewamy około 0,5 szklanki letniej wody a do tego około 20/20 gram drożdży. To wygniatamy (czasem dodaje do środka suszonego oregano), potem odstawiamy na 15 minut by ciasto wyrosło, wykłądamy na blachę posypaną mąką. Na to wiadomka: pomidor roztarty z czosnkiem, cebulą i odrobią oliwy, na to ser (mozzarella i miekki gouda) na to szyneczka, plasterki pomidorka, wcześniej przysmażone pieczarki i do piekarnika nagrzanego na 220 stopni C i gitara.
Do tego wiadomka: sos czosnkowy :zakochany:

Ten przepis znalazłam kiedyś, gdzieś na necie więc możliwe, że może się coś powtórzyć ;p
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  14 listopada 2011

Styka, ser dajesz pod spód? :woot:

mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  15 listopada 2011
Sylvinka
Sylvinka: Styka, ser dajesz pod spód?

Ja też daję pod spód :) Tak robią w pizzeriach z tego co podpatrzyłam.
Kasjopejka
Kasjopejka
  16 listopada 2011

Ja robię bardzo podobnie jak Sylvinka tylko używam suchych drożdży dok. oetkera i po rozłożeniu ciasta na blasze najpierw je chwilkę podpiekam i dopiero potem układam składniki. Ja lubię jak jest dużo pomidorów i koniecznie oregano :)

styka51
styka51
  16 listopada 2011
Sylvinka
Sylvinka: Styka, ser dajesz pod spód?

Tak, bo wtedy się nie spieka z wierzchu, tylko ciągnie tak fajnie:zakochany:
Babsy
Babsy
  17 listopada 2011

jeszcze nigdy nie pieklam pizzy, ale chyba sie skusze:D

pijana
pijana
  17 listopada 2011
Babsy
Babsy: jeszcze nigdy nie pieklam pizzy, ale chyba sie skusze:D

Nie żartuj :O Skuś się koniecznie, pizza własnej roboty jest warta zachodu :napalony: I jaka satysfakcja :ziober2:
MajaFiFi
MajaFiFi
  17 listopada 2011

Najlepsza śmiem powiedzieć :D bo nigdzie nie zrobią takiej jak sama sobie upichcisz :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.