styka51
styka51
  3 września 2011 (pierwszy post)
i budyniem.



Składniki

Ciasto:
5 szklanek mąki
1 kostka margaryny
2 żółtka
1 jajko
1 szklanka cukru
3 łyżki kwaśnej śmietany
3 łyżeczki proszku do pieczenia

Ponadto :
1 kg jabłek
2 budynie śmietankowe
2 łyżki cukru
3 szklanki mleka
cynamon

Przygotowanie:



W dużej misce dokładnie wymieszać wszystkie składniki na ciasto ( mąka, margaryna, śmietana, jajka i żółtka, cukier, proszek). Wyrobić na gładką masę, tak aby odchodziła od rąk. Podzielić na dwie części, jedną włożyć do zamrażalki a drugą wyłożyć wcześniej przygotowaną blachę. Porobić dziury widelcem, żeby powietrze miało gdzie wychodzić. W czasie gdy połowa ciasta się mrozi, myjemy, obieramy i kroimy jabłka na cienkie plastry.



Wykładamy na ciasto: jabłka, cynamon, jabłka, cynamon, jabłka, cynamon. Gotujemy dwa budynie śmietankowe w proporcji 1,5 szklanki mleka na jedno opakowanie. Czyli bierzemy 3 szklanki mleka, odlewamy od nich pół szklanki. Większą ilość mleka gotujemy z dwiema łyżkami cukru, a w połowie szklanki rozpuszczamy budyń. Tak ugotowanym budyniem polewamy jabłka, które są na blaszce.



Ciasto wyjąć z zamrażalki i rozwałkować na cienki placek. Wrzucić ciasto na masę budyniową. Piec w temp 220 stopni przez 30 minut, następnie w 250 stopniach uważnie doglądając ciasta. Gdy ostygnie posypać cukrem pudrem, a budyń stężeje ;)



Wybaczcie jakość zdjęć, ale robione telefonem 1,3 megapixela :D
A no i troszeczkę mi nie wyrosło. Piekłam pierwszy raz. Gdybym robiła drugi raz, to dałabym więcej cukru do masy ;) Ale i tak jest pyszniutkie ^^
asiulcia1
asiulcia1
  3 września 2011

jeszcze nigdy nie robiłam jabłecznika z budyniem, ale kiedyś na pewno zrobię :mrgreen:

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  4 września 2011

No nawet, takie pod kawę :D

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Sebuch
Sebuch
  4 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jeszcze nigdy nie robiłam jabłecznika z budyniem, ale kiedyś na pewno zrobię

ja tak samo :D

styka51
styka51: Gdybym robiła drugi raz, to dałabym więcej cukru do masy ;) Ale i tak jest pyszniutkie ^^

nawet apetycznie wyglada :)
ImaDrug
ImaDrug
  5 września 2011
styka51
styka51: i budyniem.

wygląda apetycznie aczkolwiek nie lubie budyniu w ciastach :/
styka51
styka51
  6 września 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: No nawet, takie pod kawę :D

No pod kawę bardzo dobre.
Szczególnie następnego dnia, pyszne było... niby nic a cieszy ;)
pijana
pijana
  12 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie lubie budyniu w ciastach :/

Podbijam. I jeśli jabłka to w małych kawałkach, a najlepiej starte.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.