NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  23 lipca 2011 (pierwszy post)

Czyli za darmo z lasu :ziober2:

Witka!

Ja już jadłem 1 kurki, mniam pychotka.

Był z tego niezły sosik z młodymi ziemniakami a dzisiaj będą krokiety z kurek i cebulką.



Lubicie ?

Jakie jeszcze potrawy można przyrządzić z wykorzystaniem grzybów?

Polecam ten temat opatrzności bożej, poproszę o dużo przepisów.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  23 lipca 2011

Sam wrzucę kilka z sieci :

Sakiewki z kurkami


Składniki na 4 porcje: Ciasto: 2 szklanki mąki; 2 szklanki mleka tłuszcz do smażenia (olej lub słoninka); 2 jajka; sól do smaku. Farsz: pół kg grzybów leśnych; 1 cebula; 2 łyżki oleju; natka pietruszki; 1 łyżka tartej bułki; sól i pieprz do smaku.

1. Ciasto: Wszystkie składniki na ciasto wyrabiamy mikserem na bardzo gładką masę. Partiami smażymy naleśniki na dość mocno rozgrzanej i natłuszczonej patelni.

2. Grzyby czyścimy, obieramy, kilkakrotnie myjemy, szatkujemy.

3. Farsz: Cebulę obieramy, myjemy, kroimy w kostkę. Wrzucamy ją na gorący tłuszcz, dodajemy grzyby, sól i pieprz. Dusimy na wolnym ogniu około 20 minut. Do grzybów z cebulą wsypujemy bułkę tartą. Mieszamy, aby powstał jednolity farsz.

4. Farszem napełniamy naleśniki, lekko je podsmażamy. Podajemy na ciepło.

Wartość odżywcza 1 porcji 394 kcal; Białko 4,2 g/Tłuszcz 23g/Węglowodany 8,6 g



Gołąbki z grzybami


Składniki na 4 porcje: główka włoskiej kapusty; 50 dag grzybów; 2 cebule; 1 jajko; 5 łyżek tartej bułki; pół szklanki śmietany; sól; pieprz; łyżka mąki; szklanka rosołu z kostki.

1. Kapustę wrzucamy na kilka minut do wrzątku. Studzimy, oddzielamy liście od głąba, nerw każdego liścia rozbijamy młotkiem lub ścinamy go delikatnie, by nie uszkodzić liścia.

2. Grzyby myjemy, obieramy i kroimy. Jedną cebulę siekamy, smażymy na gorącym tłuszczu, dodajemy grzyby, lekko dusimy, odstawiamy do ostudzenia. Wsypujemy tartą bułkę, jajko, przyprawy. Mieszamy. Farsz zawijamy w liście, nadając im kształt gołąbków.

3. Gołąbki układamy ciasno w brytfannie, wlewamy szklankę rosołu, doprawiamy solą i pieprzem.

Drugą cebulę kroimy, smażymy, dodajemy mąkę i śmietanę. Mieszamy z odrobiną wywaru, zalewamy gołąbki. Podajemy na ciepło np. z ryżem.

Wartość odżywcza 1 porcji 215 kcal; Białko 8,5 g/Tłuszcz 3,8 g/Węglowodany 0,9 g



Maślaki z kalafiorem


kładniki na 4 porcje: kalafior; 15 maślaków; pół bochenka czarnego chleba; szklanka mleka; 8 jaj; 100 g żółtego sera; sól i pieprz do smaku. Dekoracja: 5 maślaków; 5 różyczek kalafiora; natka pietruszki; tłuszcz do wysmarowania formy.

1. Namoczony w mleku i mocno odciśnięty chleb przepuszczamy przez maszynkę do mielenia mięsa, mieszamy z 2 jajkami. Masę przekładamy do wysmarowanej tłuszczem formy, wyrównujemy powierzchnię.

2. Oczyszczone maślaki gotujemy w osolonej wodzie. Osobno gotujemy rozebranego na różyczki kalafiora. Odkładamy po pięć grzybów i różyczek kalafiora, a resztę mielimy lub drobno siekamy, przyprawiamy solą i pieprzem, wykładamy na chleb w formie.

3. Ubijamy resztę jaj, mieszamy ze startym serem i zalewamy zapiekankę. Na wierzchu układamy odłożone grzybki i kalafiory. Zapiekamy w 200 st. Gotową potrawę posypujemy natką.

Wartość odżywcza 1 porcji 715 kcal; Białko 25,5 g/Tłuszcz 23,8 g/Węglowodany 10 g



SMACZNEGO !

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Zadziora
Zadziora
  23 lipca 2011

Kurki średnio mi smakują, ale jadłam je tylko w jajecznicy;p nie umiem ich przyrządzać ;p

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  23 lipca 2011
Zadziora
Zadziora: Kurki średnio mi smakują, ale jadłam je tylko w jajecznicy;p nie umiem ich przyrządzać ;p

O w jajecznicy też dobre. Przecież po borowikach to najlepsze grzyby.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Sebuch
Sebuch
  23 lipca 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Lubicie ?

kurki sa dobre do jajecznici :)
czesto tak jadam :)
Sebuch
Sebuch
  23 lipca 2011

jajecznicy * :)

tibauld
tibauld
  23 lipca 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Lubicie ?

Pewnie, że tak. Zbierać od czasu do czasu też. Nie dość, że można mieć spacer to z jakimś celem. :rotfl:

Dla mnie osobiście w pizzy domowej roboty kurki smakują i tak często je jem. :ziober2:
19kfiatuszek89
19kfiatuszek89
  23 lipca 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Lubicie ?

uwielbiam wszystkie grzyby :) oczywiście jadalne.. fakt faktem, że wartości odżywczych nie mają żadnych ale są dobre
ChicaBombb
ChicaBombb
  23 lipca 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Lubicie ?

mniami:D zupy, sosy, jajecznica, pizza...
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  23 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pewnie, że tak. Zbierać od czasu do czasu też. Nie dość, że można mieć spacer to z jakimś celem.

Przy okazji pies się wysra :crylol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dla mnie osobiście w pizzy domowej roboty kurki smakują i tak często je jem.

Z pewnością musi dobrze smakować.

Konto usunięte
Konto usunięte: uwielbiam wszystkie grzyby :) oczywiście jadalne.. fakt faktem, że wartości odżywczych nie mają żadnych ale są dobre

A smażone z cebulką też?

ChicaBombb
ChicaBombb: mniami:D zupy, sosy, jajecznica, pizza...

Kiedy da ktoś jakiś przepis z makaronem :D

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

marta0859
marta0859
  24 lipca 2011

A ja dziś (a właściwie wczoraj) miałam na obiad zupę z kurków, nie lubię, grzyby mi jakoś nie podchodzą. Ale i tak najgorsza rzecz jaka może być to jajecznica z grzybami...

pijana
pijana
  24 lipca 2011

Uwielbiam grzybki :zakochany: Nie halucynogenne :ziober2:

Letal
Letal
  24 lipca 2011

nie lubie grzybów , tylko pieczarki ; [

Gothiclady
Gothiclady
  24 lipca 2011

kocham grzyby :zakochany:

uwielbiam kurczaka w sosie grzybowym

to tak:

2 podwójne filety z cyca
przyprawy
mąka
grzyby
ogórki kiszone
kostka grzybowa knorra
2-3 liście laurowe

namoczone grzyby kroimy w plastry, gotujemy w niewielkiej ilości wody
cyce myjemy, kroimy w kostkę (taką większą), przyprawiamy, oprószamy mąką (ja wolę je w mące obtoczyć)

jak grzybki są miękkawe to wyłączamy gaz

cyce układamy w głebokiej patelni (rondlu), obsmażamy na nieduzym gazie z obu stron mieszając, żeby nie przypaliła się mąka. dolewamy wodę z grzybami, dodajemy kostke rosołową i dusimy pod przykryciem na wolnym ogniu. po 10ciu minutach dodajemy pokrojowe w plastry (albo pół plastry - zalezy jak grube) ogórki kiszone. Dusimy jeszcze chwilę co by zmiękły.

nie dodaję śmietany. mąka na cycach zagęści sos

włala :)

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  24 lipca 2011
Gothiclady
Gothiclady: uwielbiam kurczaka w sosie grzybowym

Fajny przepis!

Konto usunięte
Konto usunięte: A ja dziś (a właściwie wczoraj) miałam na obiad zupę z kurków, nie lubię, grzyby mi jakoś nie podchodzą. Ale i tak najgorsza rzecz jaka może być to jajecznica z grzybami...

Wybredna :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Uwielbiam grzybki Nie halucynogenne

No ja nie wiem :ziober2:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.