Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  19 lipca 2011 (pierwszy post)

Jako że kuchnia włoska towarzyszy mi od dziecka, nie potrafię żyć bez makaronu. Do mojego gustu smakowego szczególnie przypadły mi penne. Najlepszy i najprostszy przepis na sos do nich jak dla mnie to czysty sos z pomidorów z mozzarellą. Jednak korzystając z tego że w ogródku mam świeżą cukinię wzięłam co mam pod ręką i wyszło mi niebo w gębie :D

Makaron z cukinią i papryką duszone w sosie pomidorowym


2 małe cukinie (jedna może być żółta, druga zielona)
1 średnia cebula
pół papryki czerwonej
puszka krojonych pomidorów bez skórki
1 małe ziarenko peperoncino
pieprz, wegeta
150g makaronu penne

Cebule pokroić w kostkę, cukinię wzdłuż na pół i w cienkie pół-talarki, paprykę w kostkę. Wsypać do garnka, dodać łyżkę oleju, peperoncino, trochę wody i wegety, poddusić 5min. Następnie dodać pomidory z puszki, doprawić wegetą i pieprzem wedle uznania. Dusić pod przykryciem do miekkości warzyw (nawet 45 min). Podawać z makaronem ugotowanym al dente. Można posypać parmezanem do smaku;)





# A Wy znacie jakieś ciekawe przepisy z warzyw zwanych cukinią? :mrgreen:

mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Letal
Letal
  22 lipca 2011

cukinia to taka marynowana dobra.
a makaronik pod każdą postacią : P

asiulcia1
asiulcia1
  22 lipca 2011
styka51
styka51: Rozumiem ;) W sobotę wypróbuję, tylko muszę cukinię zdobyć ;p

w sezonie nie trudno o cukinie ;)

Sylvinka
Sylvinka:

apropo tego makaronu z cukinią to wczoraj zrobiłam coś;)
podsmażyłam czosnek z papryką (miałam niestety tylko zieloną), dodałam wcześniej lekko ugotowaną cukinię, makaron, ser typu włoskiego i brokuły (które mi się lekko rozgotowały :and: ) i dałam trochę soli i dużoo suszonej bazyli ;)

wygląda niezbyt ciekawie, ale smakuje nieźle :)
brzeszczoka
brzeszczoka
  25 lipca 2011

Jadłam coś podobnego wyglądem we Włoszech, smakowało mi tyle, że nie było tam cukinii tylko czysty sos ze świeżych pomidorów. Nie lubię cukinii więc bym tego nie jadła, ale może zaproponuje to do menu u mnie w pracy. Bo naprawdę wygląda apetycznie.

ArchitektUmyslu
Posty: 553 (po ~423 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
ArchitektUmyslu
  26 lipca 2011

Sylvinka dzięki za przepis inne też ciekawe i pewnie wypróbuję.

Gdyby nie to, że wczoraj robiłem placki z cukinii pewnie dziś bym coś takiego robił. W polu wszystkie składniki rosną poza makaronem. :zonk: Jeszcze takiej rośliny naukowcy nie wyprodukowali.

Moje dzisiejsze placki z cukinii mogą też być z kabaczka. Przepis to prawie typowe placki ziemniaczane. Z tą różnicą, że cukinie ścieramy na grubszym oczku godzinkę przed smażeniem, tak by wody odeszły. Wtedy dodajemy mniej mąki. Oczywiście jajo, cebulka, czosnek, sól, pieprz i co tam jeszcze lubicie. Jak ktoś będzie robił takie placki pierwszy raz, to lepiej spróbujcie na jednym placku, bo czasami wymaga skorygowania mąki lub dodania drugiego jajka.

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami!
Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.