XKrolewnaZDrewnaxX
XKrolewnaZDrewnaxX
  17 maja 2011 (pierwszy post)

Macie jakieś ulubione sosy do frytek ? A może frytki z octem, serem ,chlebem (mniam) ?
Wolicie kupić gotowe frytki w sklepie czy samemu pokroić ziemniaki ?

btw. Jak robi się frytki z octem ? Normalnie skrapia się je ? W necie o tym ani słowa.

Babsy
Babsy
  18 maja 2011

ooch, zjadlabym:) jadam z sola, czasem z ketchupem.

ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  18 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: może i prawidłowo, ale z prawidłowym odżywianiem to nie ma nic wspólnego.

Racja,ale nikt z nas nie mówi,że frytki są zdrowe i mają wiele wspólnego ze zdrowym odżywianiem :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: te kupne wyszły suche? o rany, to ja nie wiem. dla mnie one są tak tłuste, że aż płyną. okropne.

Tak, suche bardzo , choć w blasze się piekły z odrobiną tłuszczu nawet.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  19 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wolicie kupić gotowe frytki w sklepie czy samemu pokroić ziemniaki ?

kupuje w biedronce 2,5 kg karbowane :)
albo z lidla te dlugie cieniutkie
a najbardziej lubie je z salata pomidorem i zielonym ogorkiem kurczakiem usmazonym z przyprawa do gyrosa do tego sos czosnkowy i tabasco no i frytki a wszystko zawiniete w tortille :)
Gothiclady
Gothiclady
  19 maja 2011
joker4444
joker4444: kupuje w biedronce 2,5 kg karbowane :)


najgorsze świństwo jakie kiedykolwiek jadłam. jesli robię mrożone to albo aviko albo te 1-2-3 czy jak im tam, ale to na prawdę rzadko. raz na 3 miechy może mi się zdarzyć kupno mrożonych fryt :)
368212
368212
  20 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Macie jakieś ulubione sosy do frytek ? A może frytki z octem, serem ,chlebem (mniam) ? Wolicie kupić gotowe frytki w sklepie czy samemu pokroić ziemniaki ?

Uwielbiam, sama obieram, kroję i piekę w piekarniku z suszonym czosnkiem, czerwoną papryką, solą i pieprzem.
Renifer
Renifer
  21 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Macie jakieś ulubione sosy do frytek ?

W Połczynie-Zdroju jest jedna restauracja która ma specyficzną "posypkę" do frytek.
Tam te frytki są nieziemsko pyszne :]
Jeżeli będzie miał ktoś okazje tam być to zachęcam do spróbowania.
Poza tym lubię frytki z solą Ketchupem i Majonezem

Konto usunięte
Konto usunięte: Wolicie kupić gotowe frytki w sklepie czy samemu pokroić ziemniaki ?

Wolę długie cienkie frytki niż grube karbowane.
Samemu robiłem jak kiedyś dostałem worek pyr przeznaczonych do frytek:]
najlepsze frytki w fast food'ach wg mnie są w BurgerKing'u
Zadziora
Zadziora
  21 maja 2011

Frytki jem albo z keczupem, albo z majonezem. Czasem dosypuje przyprawy do ziemniaków i tyle;p nie kombinuję nic.

Sebuch
Sebuch
  22 maja 2011
Zadziora
Zadziora: Frytki jem albo z keczupem, albo z majonezem. Czasem dosypuje przyprawy do ziemniaków i tyle;p nie kombinuję nic.

tak samo jak i ja , tak najlepiej smakuja :)
bng
Posty: 1697 (po ~71 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
bng
  22 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Macie jakieś ulubione sosy do frytek ? A może frytki z octem, serem ,chlebem (mniam) ? Wolicie kupić gotowe frytki w sklepie czy samemu pokroić ziemniaki ?

same ewentualnie z solaa i przyprawa doz iemniaków
czasem robie sama a czasem kupuje

Plus que hier , moins que demain.....

Modernizator- nowy rodzaj moda

Patrishia
Patrishia
  23 maja 2011

Robię sama, smaczne wychodzą zwykle. Z solą. Ewentualnie z keczupem, ale rzadko.

Na dniach zrobię mój specjał :zakochany:
O to -

marta0859
marta0859
  23 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Macie jakieś ulubione sosy do frytek ? A może frytki z octem, serem ,chlebem (mniam) ?

jem tylko z keczupem, chociaż ogólnie nie przepadam za frytkami.
nie wiem, jak można jeść frytki z octem. ale z serem mogłoby być ciekawie. potrzeć na tarce, posypać i podgrzać w mikrofalówce, może kiedyś tak spróbuję.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wolicie kupić gotowe frytki w sklepie czy samemu pokroić ziemniaki ?

chyba wolę te ze sklepu

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak robi się frytki z octem ? Normalnie skrapia się je ? W necie o tym ani słowa.

nie wiem, ale chyba tak jak piszesz.
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  23 maja 2011
Renifer
Renifer: W Połczynie-Zdroju jest jedna restauracja która ma specyficzną "posypkę" do frytek.

U mnie w okolicy również jest restauracja, w której podają frytki z ową tajemniczą posypką, podobno są pyszne. Zastanawiam się co to za posypka?

Patrishia
Patrishia: O to

W czym te ziemniaki są obtoczone? Wygląda apetycznie.
styka51
styka51
  24 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Macie jakieś ulubione sosy do frytek ? A może frytki z octem, serem ,chlebem (mniam) ? Wolicie kupić gotowe frytki w sklepie czy samemu pokroić ziemniaki ?

Lubię frytki z solą, keczupem i czasami z majonezem.
Wole sama obrać, umyć i pokroić ziemniaki.
Zadziora
Zadziora
  24 maja 2011
Patrishia
Patrishia: O to -

A to nie są pieczone kartofelki w łódeczki? :woot:

Sebuch
Sebuch: tak samo jak i ja , tak najlepiej smakuja :)

Wiemy co dobre :mrgreen:
Renifer
Renifer
  24 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: U mnie w okolicy również jest restauracja, w której podają frytki z ową tajemniczą posypką, podobno są pyszne. Zastanawiam się co to za posypka?

Pewnie papryka czosnek i dalej nie idzie określić :ziober2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.