DomesticGoddess
DomesticGoddess
  21 kwietnia 2011 (pierwszy post)

Uwielbiam domowe pieczywo szczególnie na zakwasie, które piekę co weekend. Czasami mam ochotę na typowe pszenne pieczywo i wtedy robię te pyszne bagietki. Najlepiej z samego rana w niedzielę :)

To mój ulubiony przepis na pszenne bagietki, nie wymagający zakwasu tylko świeżych drożdży. Jest łatwy więc nikomu z pewnością nie sprawi problemu ;)
Przepis pochodzi z Encyklopedii Wypieków, zdjęcia mojego autorstwa.

Składniki
na 3 średnie bagietki:


-ok. 800 ml mąki pszennej
-12 g świeżych drożdży
-2 łyżeczki soli
-350 ml zimnej wody

***
Drożdże rozpuszczamy w wodzie, dodajemy sól i po trochu mąki. Wyrabiamy elastyczne ciasto - starając się nie podsypywać mąki, bo ma być lekko gumowate i ciągnące się. Wkładamy je do miski, przykrywamy folią spożywczą ( ciasto podczas rośnięcia w lodówce będzie lekko wilgotne) i zostawiamy w lodówce na noc.
Rano formujemy (ale nie wyrabiamy) bagietki, układamy na blasze z papierem do pieczenia, przykrywamy i zostawiamy na 15 minut. W tym czasie rozgrzewamy piekarnik do maximum (ok. 250 st), nacinamy ostrym nożem bagietki, delikatnie oprószamy wierzch mąką i wkładamy do piekarnika na około 15-20 minut.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  21 kwietnia 2011

Ładnie wygląda i nawet nie tak trudno zrobić :)

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

asexualna
asexualna
  21 kwietnia 2011

Zjadłabym z masełkiem czosnkowym :zabawa: ajaj

Sebuch
Sebuch
  22 kwietnia 2011

przepis nie jest taki trundy wiec pewnie kiedys wezme sie do roboty i je zrobie :)

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  23 kwietnia 2011

sebuch wykryty w temabie alicji w kuchni

ArekObciagneCi
ArekObciagneCi
  23 kwietnia 2011

Sebastian obserwuje cie tutaj

Sensi
Sensi
  24 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pszenne, chrupiące bagietki
Ładnie wyglądają. Narobiłaś mi smaku, wiesz? :mrgreen: Chyba je zrobię, ale nie dziś.
Letal
Letal
  24 kwietnia 2011

bo dzisiejszych żarciach nie mam ochoty :mrgreen:.
ale z masełkiem czemu nie. ahahahah

RuMcAjS95
RuMcAjS95
  29 kwietnia 2011

Ja jadłem z masełkiem, pycha. :D

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.