DomesticGoddess
DomesticGoddess
  15 kwietnia 2011 (pierwszy post)

Od kiedy kucharzę robiłam już chyba setkę ciast na pizzę ale zawsze powracam do jednego - dość łatwego, szybkiego i najsmaczniejszego jakie jadłam do tej pory. Dziś dzielę się z Wami tymże przepisem :)
Pizza to właściwie dla mnie idealne danie czyszczące lodówkę i zapasy - zawsze wrzucam to co mi się nawinie ( cebulę, szczypior, parówkę jeśli jest, mozzarellę, oregano i resztę składników nadających się do zapiekania)


Składniki na blachę do pizzy o średnicy 28 cm:

- 200 g mąki pszennej (najlepiej typ 550 ale od biedy uniwersalna 650 ujdzie), przesianej
- 15 g świeżych drożdży
- 1 niepełna łyżeczka soli
- 2 łyżki oliwy z oliwek
- ok 1/4 letniej wody wymieszanej pół na pół z mlekiem

Do przesianej mąki wrzucamy i rozkruszamy drożdże, dodajemy sól, oliwę, wodę wymieszaną z mlekiem.
Zagniatamy elastyczne ciasto ( składniki są tak dobrane, że o podsypywaniu mąką nie ma mowy) około 10 minut aż będzie dobrze wyrobione i pojawią się pęcherzyki powietrza. Formujemy kulę ciasta, którą wkładamy do naoliwionej miski. Przykrywamy ją folią i zostawiamy do wyrośnięcia na godzinę.
Po tym czasie ciasto rozciągamy ( można ew wywałkować ) i układamy na blasze, smarujemy sosem pomidorowym lub koncentratem... reszta jak Wam się podoba :)
Wrzucamy do nagrzanego pieca ( 200 st ) na 20 -30 min i gotowe.


Smacznego :mrgreen:

Letal
Letal
  15 kwietnia 2011

to co ja Tobie sałatkę a Ty mi pizze :D ?

ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  15 kwietnia 2011
Motylkowa
Motylkowa: to samo jej napisałam, że jakiś dobry aparat.

dobry aparat to pewnie tylko połowa sukcesu ;D
DomesticGoddess
DomesticGoddess
  15 kwietnia 2011
Motylkowa
Motylkowa: z ciekawości, ile kosztował?

1,6 tys chyba ale to było parę lat temu i z drugiej ręki :woot:

Motylkowa
Motylkowa: widać, że masz doświadczenie.

dzięki ;))))

368212:
a ja odkryłam przepis na pizzę beż drożdży, mniamniuśna jest

Ja jak byłam mała to taką robiłam, gdzieś mam jeszcze przepis na to - miesza się mąkę, mleko, starty ser i coś tam i wyrabia ciasto :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dla mnie własnej pizzy nie zastąpi nawet ta z najlepszej pizzerii :)

prawda!!! :D
bng
Posty: 1697 (po ~71 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
bng
  15 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: DomesticGoddess

u mnie w domu robią pizze z grubą warstwą składników , w blasze , także boki ciasta są podwyższane
ja tam wolę cienką :lol:

Plus que hier , moins que demain.....

Modernizator- nowy rodzaj moda

Julie
Julie
  16 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Smacznego
Kurde, Ala Ty to masz talent. :D Masz rację z tym, że pizza jest takim "czyścicielem". Narobiłaś mi apetytu.
mmaryjka
mmaryjka
  16 kwietnia 2011

ja robię pizzę z mąki razowej. wrzucam np. suszone pomidory, czarne oliwki i na wierzch hummus albo niby ser i później świeże zioła.
miałam robić dzisiaj, ale zobaczyłam, że już mi się skończył sos pomidorowy. przed tą zimą będę musiała zrobić więcej, bo schodzi jak woda.

Paulina
Posty: 2768 (po ~117 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 59
Paulina
  16 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1,6 tys

ale to nie tak drogo, w porównaniu z tym co chciałam kupić.
lustrzanke.. mało, że ona dużo kosztowała, to sam obiektyw więcej od niej. :ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.