Letal
Letal
  14 kwietnia 2011 (pierwszy post)

Znalazłem zajebisty przepis w notatniku mojej mamy i mam zamiar sobie dziś zrobić ją [tzn tą sałatkę] na obiad.
A więc przepisuje :mrgreen:

Składniki:

* 1 główka kapusty
* 1 słoik ogórków konserwowych
* 2 puszki kukurydzy
* 4 filety z kurczaka
* 4 cebule (jeżeli ktoś nie lubi zbyt dużo cebuli, to naturalnie można jej użyć mniej)
* przyprawa Gyros
* keczup
* majonez
To teraz wykonanie co nie :mrgreen:

Na początek drobno kroimy ogórki, kapustę, cebulę i filety (najlepiej pokroić tak drobno, by nie było kawałków większych od ziaren kukurydzy). Następnie pokrojone mięso wrzucamy na patelnię z rozgrzanym olejem, sypiemy na nie 2 łyżeczki gyrosu i smażymy (cały czas mieszając), aż do nabrania ładnego, złocistego koloru (kawałeczki mięsa powinny być lekko chrupiące na zewnątrz, i miękkie w środku). Gdy mięso mamy już usmażone, możemy przystąpić do układania sałatki. Tak tak ? układania :) Nie mieszamy ze sobą wszystkich składników, ale układamy je warstwami w nastepującej kolejności (licząc od spodu):
1. mięso
2. keczup
3. ogórki
4. cebula
5. kukurydza
6. majonez
7. keczup
8. kapusta
[Kolejność według gustu ale wydaje mi się ze tak będzie najlepiej]
Sałatkę najlepiej nakładać dwiema łyżkami do sałatek, starając się nabrać jednocześnie wszystkie warstwy (ja akurat takowymi łyżkami nie dysponuje , więc posłużye się zwykłymi łyżkami). Sałatka smakuje najlepiej, gdy mięso jest jeszcze ciepłe. [ tak jest w przepisie ale robiłem już ją 2 razy i jednak z zimnym smakuje lepiej] Życzę smacznego!

PS. Szkoda że nie mogę wam tylko pokazać zdjęcia jak to wygląda :( gotowe

Sebuch
Sebuch
  14 kwietnia 2011
Nata
Nata: To ja tez poprosze

kolejna bez rak !! :crylol:
Nata
Nata
  14 kwietnia 2011
Sebuch
Sebuch: kolejna bez rak !!

Nie cwaniakuj, bo mama zakażenie dróg oddechowych i zaraz CI oddam trochę :pavarotti:
Nata
Nata
  14 kwietnia 2011

* bo mam !

DomesticGoddess
DomesticGoddess
  14 kwietnia 2011
Nata
Nata: * bo mam !

Proszę nie offtopować bez sensu..

bo ban !

;)
Sebuch
Sebuch
  14 kwietnia 2011
Nata
Nata: Nie cwaniakuj, bo mama zakażenie dróg oddechowych i zaraz CI oddam trochę

no wara wara !! :D
nawet mnie nie strasz :lol:

Nata
Nata: bo mam !

to dalej do roboty :P
Sebuch
Sebuch
  14 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Proszę nie offtopować bez sensu..

dobrze przepraszamy , milego dzionka :)
Inhumainee
Inhumainee
  14 kwietnia 2011
Sebuch
Sebuch: Bozia dala dwie raczki ? :D

Nie... Nie mam rąk ;c
Undertaker
Undertaker
  14 kwietnia 2011

Co składa się na przyprawę gyros :woot:

DomesticGoddess
DomesticGoddess
  14 kwietnia 2011
Undertaker
Undertaker: Co składa się na przyprawę gyros

Konto usunięte
Konto usunięte: Skład: czosnek*, kolendra, gorczyca biała, cukier, papryka słodka, kozieradka, chili, tymianek, cebula*, rozmaryn, cząber, pieprz czarny, marchewka, pasternak*, liście selera, sól, substancje wzmacniające smak i zapach: glutaminian sodu, hydrolizat białkowy sojow

:ninja:
Undertaker
Undertaker
  14 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Dziękuje :*
Od kiedy znalazłem moździerz mojej babci sam robię wszystkie mixy przypraw :ninja:
DomesticGoddess
DomesticGoddess
  14 kwietnia 2011
Undertaker
Undertaker: Od kiedy znalazłem moździerz mojej babci sam robię wszystkie mixy przypraw

Wow! :O
Ja muszę kupić, na razie sama mieszam ale już zmielone :and:. Z oryginalnych pomocy kuchennych mam świetny młynek do gałki muszkatałowej :D
Undertaker
Undertaker
  14 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja muszę kupić, na razie sama mieszam ale już zmielone . Z oryginalnych pomocy kuchennych mam świetny młynek do gałki muszkatałowej :D

Nie jakiś tam metalowy, tylko klasyk z jakiegoś kamienia co się nie kruszy taki przed wojenny :woot:
DomesticGoddess
DomesticGoddess
  14 kwietnia 2011
Undertaker
Undertaker: Nie jakiś tam metalowy, tylko klasyk z jakiegoś kamienia co się nie kruszy taki przed wojenny

Wiem wiem :D
Widziałam w moim ulubionym sklepie z pierdołkami kuchennymi taki mały z marmuru, chyba 60 zł kosztował.
Masz cenny sprzęt! :D
Undertaker
Undertaker
  14 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Masz cenny sprzęt! :D

Ja używam jeszcze ręcznej maszynki do mielenia mięsa, bo jest najlepsza :D
Letal
Letal
  14 kwietnia 2011
Undertaker
Undertaker: Ja używam jeszcze ręcznej maszynki do mielenia mięsa

no prosze :D . Tradycyjność nie ma co
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.