akwarysta1989
Posty: 105 (po ~989 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
akwarysta1989
  1 sierpnia 2018 (pierwszy post)

Jako że nie lubię fotografować roznegliżowanych pań bo to mnie nie kręci, za to mam ogromną cierpliwość do robienia zdjęć wszystkiemu co się rusza, w szczególności owadom czy Ptakom niedługo planuje kupić sprzęt dzięki któremu będzie można robić zdjęcia podwodne. kilka z moich fot Pasja mojego taty, na zdjęciu ojciec z synem kolor Płowy DSC W30 Ptasi goście u nas na stawie, co ciekawe nigdy nie wyprowadziły młodych zawsze na noc odlatywały na bagna, a w dzień wracały DSCW30 Paź Królowej - Jeden z naszych najładniejszych motyli obecnie co raz trudniej go spotkać. DSCW30 Wisła we Włocławku, w oddali widać tamę oraz kominy elektrociepłowni, jako ciekawostka to pojechaliśmy tam Rowerami od nas ze Zgierza. DSCW30 Listkowiec cytrynek - SONY SATIO Rusałka Admirał - na zimę odlatują do ciepłych krajów, nieliczne próbują zimować SONY SATIO Ten sam motyl w drugim kadrze SONY SATIO Włocławek widok na Wisłę i Tamę SONY SATIO Zebrasoma flavescens Rafa w domu

Michał

jestemwczorajsza
Posty: 7261 (po ~140 znaków)
Reputacja: -251 | BluzgometrTM: 170
jestemwczorajsza
  1 sierpnia 2018

Piekne zdjecia.
Najbardziej mnie zainteresowal ten fakt :

akwarysta1989
akwarysta1989: Pasja mojego taty, na zdjęciu ojciec z synem kolor Płowy

Po czym odrozniacie ich pokrewienstwo? Sasiad moj ma taka sama pasje, uwielbiam golebie.
Interesujacy jest ten szczegol, ojciez z synem. :D
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna.
akwarysta1989
Posty: 105 (po ~989 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
akwarysta1989
  1 sierpnia 2018

Akurat to łatwo odróżnić ten starszy ma większą narośl na dziobie, a pokrewieństwo jest bardzo proste bo taka para była tylko jedna, więc w jednej lini wychodzą tak samo ubarwione pisklaki, gdyby się dobrały z innymi to wyszły by granosy czyli kilkukolorowe

Michał

jestemwczorajsza
Posty: 7261 (po ~140 znaków)
Reputacja: -251 | BluzgometrTM: 170
jestemwczorajsza
  1 sierpnia 2018
akwarysta1989
akwarysta1989: a pokrewieństwo jest bardzo proste bo taka para była tylko jedna, więc w jednej lini wychodzą tak samo ubarwione pisklaki, gdyby się dobrały z innymi to wyszły by granosy czyli kilkukolorowe

Aaaaa jednak to proste. :D
Myślałam, że Ci bardziej wtajemniczeni mają jakieś swoje sztuczki.
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna.
Mruczyslaw
Mruczyslaw
  1 sierpnia 2018
jestemwczorajsza
jestemwczorajsza: Myślałam, że Ci bardziej wtajemniczeni mają jakieś swoje sztuczki.

Ojciec się dłużej gotuje w rosole, bo mięso twardsze, suchsze.
jestemwczorajsza
Posty: 7261 (po ~140 znaków)
Reputacja: -251 | BluzgometrTM: 170
jestemwczorajsza
  1 sierpnia 2018
Mruczyslaw
Mruczyslaw: Ojciec się dłużej gotuje w rosole, bo mięso twardsze, suchsze.

Jak ja lubie czarny humor. :rotfl:
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna.
Mruczyslaw
Mruczyslaw
  1 sierpnia 2018
jestemwczorajsza
jestemwczorajsza: Jak ja lubie czarny humor.

No wiesz? Komu do śmiechu, to do śmiechu. Gołębiom mojego staruszka raczej nie, a zwłaszcza w niedzielę.

jestemwczorajsza
Posty: 7261 (po ~140 znaków)
Reputacja: -251 | BluzgometrTM: 170
jestemwczorajsza
  1 sierpnia 2018
Mruczyslaw
Mruczyslaw: No wiesz? Komu do śmiechu, to do śmiechu. Gołębiom mojego staruszka raczej nie, a zwłaszcza w niedzielę.

Pytanie z drugiej beczki, tak z ciekawosci. Ponoc rosol z golebia jest przepyszny.
Ale czy warto je hodowac? Oczywiscie, ze jesli jako hobby aby cieszyc oko to tak.
Ale dla spozycia? Ile to musi zjesc zanim wyrosnie, a i tak na nim miesa jak na wrobelku :D. Ja tam wole swoje kury!
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna.
Mruczyslaw
Mruczyslaw
  1 sierpnia 2018
jestemwczorajsza
jestemwczorajsza: Ale dla spozycia?

Raczej się nie opłaca. Nigdy się nie zastanawiałem nad ilością pożywienia, ale uwierz że niejadkami nie są. Sypiesz im i sypiesz. A jak im mało to na ogródek sąsiada na coś zielonego.
jestemwczorajsza
Posty: 7261 (po ~140 znaków)
Reputacja: -251 | BluzgometrTM: 170
jestemwczorajsza
  1 sierpnia 2018
Mruczyslaw
Mruczyslaw: Raczej się nie opłaca.

Mruczyslaw
Mruczyslaw: A jak im mało to na ogródek sąsiada na coś zielonego.

To ja jestem tym sasiadem, do ktorego przylatuja golebie na zielonki. :ninja:
Tylko nie potrafie ich zlapac, musze cos wymyslic. Czasem sie stoluja u moich kur, a mnie az korci!

Czyli ojciec traktuje to jako hobby i pupilki domowe? :D
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna.
Mruczyslaw
Mruczyslaw
  1 sierpnia 2018
jestemwczorajsza
jestemwczorajsza: traktuje to jako hobby i pupilki domowe? :D

Sam nie wiem jak to nazwać? Po prostu je ma. Był dzieciakiem i już miał gołębie. Czy to hobby? Raczej przyzwyczajenie? Czasem nawet mu się nie chce wysprzątać gołębnika, a ma ponad 150 sztuk. Jakby mu dawali to by brał jeszcze. I tak właśnie dobrze że ma cierpliwych sąsiadów.
jestemwczorajsza
Posty: 7261 (po ~140 znaków)
Reputacja: -251 | BluzgometrTM: 170
jestemwczorajsza
  1 sierpnia 2018
Mruczyslaw
Mruczyslaw: Czasem nawet mu się nie chce wysprzątać gołębnika, a ma ponad 150 sztuk. Jakby mu dawali to by brał jeszcze. I tak właśnie dobrze że ma cierpliwych sąsiadów.

Kazdy ma chyba takie momenty w zyciu posiadajac swoje gospodarstwo.
Mam taka babcie, jakby mogla to by namnozyla tego ile wlezie. To chyba taka natura ludzi przywyczajonych do pracy. :D
Az takie szkodniki te wasze golebie? Karmcie ich troche! Mi tam kurom jedzenie krada, ale ine one tego zjedza. Lubie na nie popatrzec. :D
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna.
Mruczyslaw
Mruczyslaw
  1 sierpnia 2018
jestemwczorajsza
jestemwczorajsza: Az takie szkodniki te wasze golebie?

Lubię gołębie ale nie w takich ilościach. Trzeba założyć temat o gołębiach, tu się trochę rozgadaliśmy nie na temat ;)
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  1 sierpnia 2018

Fajne fotki z tymi rybami ;)

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
akwarysta1989
Posty: 105 (po ~989 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
akwarysta1989
  2 sierpnia 2018

Swego czasu to tam u mnie na wsi gdzie mam działkę, to prawie każdy Gołębie hodował, a teraz chyba jeszcze u góra może trzech osób są. Krów już raczej też na wsiach się nie widuje, bo niezbyt się opłaci je trzymać. Za to dobry teren do założenia oczka wodnego i woda szybko osiąga 30 C, przez co można się śmiało kąpać i ryby hodować

Michał

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.