Patriotaa
Patriotaa
  19 kwietnia 2014 (pierwszy post)

Witam posiadam aparat FujiFinepix s5700,czy ktoś wie czy uda mi się namalować światłem coś? Na przykład swoje imie? Wiem że potrzebuje latarkę i cemne pomieszczenie ale co dalej?>

FabrykaUranu
Posty: 3089 (po ~102 znaków)
Reputacja: -121 | BluzgometrTM: 31
FabrykaUranu
  21 kwietnia 2014

dluzszy czas naswietlania oraz statyw

"Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych, tylko są ci pozamykani w zakładach i ci którzy nie zostali przebadani"

ArekMniePorwal
ArekMniePorwal
  22 kwietnia 2014

Aby malować światłem jest nam potrzebny dłuuuuugi czas naświetlania. Nie będziemy tutaj ustawiać ułamek sekund tylko całe sekundy. Ile sekund? To już zależy od Ciebie i Twojego pomysłu, zależy co chcesz narysować. Także weź aparat, przełącz na tryb manualny i ustaw czas naświetlania na ok. 4 sekundy (4'') , możesz mniej możesz więcej ale tak optymalnie to 4 sekundy wystarczą Ci na mały rysunek. na czas naświetlania również ma wpływ przysłona. A, że nie chcemy żeby nasze zdjęcie było prześwietlone to ustaw dużą przysłonę jak np. f/10.
2. Ustaw samowyzwalacz na ile tylko chcesz. Ja zwykle ustawiam na 10 sekund abym miała wystarczająco dużo czasu aby się ustawić i przygotować do rysowania. 3. Znajdź przedmiot którym będziesz malował/a światłem. Najlepszy według mnie jest laser (przy okazji pochwalę się jaki ja to mam fajny laser!) bo jest mały i poręczny i daje dużo światła. Jeżeli takiego nie posiadasz to dobrą opcją są też małe latarki czy zimne ognie.
4. Zgaś światło w pokoju albo wyjdź w nocy na dwór. Pamiętaj abyś ubrał/a się na czarno aby światło nie odbijało się od Twojego ubioru i pozostawiło 'ducha'. Postaw aparat na statywie czy na płaską powierzchnię (uważaj aby nie spadł) i naciśnij spust migawki. Samowyzwalacz powinien ruszyć więc masz czas aby przejść przed aparat i przygotować się do rysowania. Teraz czas na zabawę. Po samowyzwalaczu, kiedy usłyszysz dzwięk migawki, włącz laser/latarkę/odpal zimnego ognia i zacznij rysować. Po 4 sekundach lub po tylu sekundach ile ustawiłeś/aś będzie jeszcze jeden dzwięk migawki i to oznacza, że nastąpił koniec naświetlania zdjęcia. Wtedy możesz iść obejrzeć zrobione zdjęcie. Światło którym rysowałeś/aś będzie zarejestrowane na zdjęciu.

W sumie to wszystko, na początku na pewno nie będzie idealnie bo trudno jest opanować pisanie w powietrzu ale z czasem przyjdzie wprawa więc trzeba próbować :)

Kopiowane z bloga wiec sorki za formę :)

Patriotaa
Patriotaa
  25 kwietnia 2014

Dzięki

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.