BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  15 października 2013 (pierwszy post)

Każdy z Nas kiedyś zaczynał / lub właśnie teraz zaczyna swoją przygodę z fotografią...

Szczególnie na początku pojawia się wiele znaków zapytania:
- jak właściwie ustawić sprzęt?
- co zrobić by nasze zdjęcia były ciekawsze / lepsze?
- na co zwrócić uwagę przy fotografowaniu?
- co należy zrobić by uzyskać dany efekt...

Ten wątek, ma być miejscem, w którym możecie śmiało o to pytać :) ... a także możecie zamieszczać poradniki / manuale, które Waszym zdaniem mogą przyczynić się do podniesieni poziomu wykonywanych fotek :)

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
LostOf
LostOf
  16 października 2013

Co do manuali i poradników, mogę z czystym sumieniem polecić lekturę paru darmowych,które m.in.przewijają się na różnych stronach, jak np. David duChemin- "10 sposobów na robienie lepszych zdjęć", [pasujący do tematu, znaleziony na stronie forum OlympusClub.pl] ,ale tak jak zostało już wcześniej to nazwane: Cierpliwość [Wytrwałość] jest jedną z najważniejszych niedocenionych cech fotografa ,dlatego też radził by szukać kreatywnie, dlatego że ten nawyk od początku będzie najważniejszym wyznacznikiem. Tak jak ciekawość. Warto pytać, tak jak umieć przyjmować krytykę. Fotografia-to dla wielu coś więcej, przyjemność,indywidualizm,piękno,ale czym by nie było, ważne żeby robić zdjęcia. Nie można od razu robić dobrych, bo nie będziemy doceniać później ani własnych ani cudzych starań. Pozdrawiać [kilkoma tytułami służę jeśli jednak ktoś tak woli]

fantazjjax3
wpis jest ukryty
FabrykaUranu
Posty: 3089 (po ~102 znaków)
Reputacja: -121 | BluzgometrTM: 31
FabrykaUranu
  2 listopada 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: chętnie odpowiem na pytania ;)


czemu pokzujesz swoje wypociny nie zaznając sie uprzednio z banalnymi podstawami fotografii dotyczacymi obslugi aparatu oraz techniki wykonywania zdjec?

"Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych, tylko są ci pozamykani w zakładach i ci którzy nie zostali przebadani"

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  3 listopada 2013

Ja od siebie dorzuce ten poradnik: http://www.szerokikadr.pl/poradnik sporo z niego korzystalam zwlaszcza na poczatku :)

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
razotka
razotka
  14 listopada 2013

mihihihi to ja Wam coś pokażę :D

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  15 listopada 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: mihihihi to ja Wam coś pokażę :D

fajny efekt :)
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
mala9331
mala9331
  3 grudnia 2013

Witam mam pytanie a zarazem problem chce kupic obiektyw 80-160 mm do nikona ale nie wiem czy bd pasowac mozecie pomuc ?? do jakiego on jest aparatu ??

FabrykaUranu
Posty: 3089 (po ~102 znaków)
Reputacja: -121 | BluzgometrTM: 31
FabrykaUranu
  4 grudnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam mam pytanie a zarazem problem chce kupic obiektyw 80-160 mm do nikona ale nie wiem czy bd pasowac mozecie pomuc ?? do jakiego on jest aparatu ?


dziecko napisz pierw jaki nikon i jaki obiektyw cala nazwe z literkami a nie piszesz takie glupoty ze najchetniej cie zglanować za tak durne pytania na ktore sie odpowiedziec nie da

"Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych, tylko są ci pozamykani w zakładach i ci którzy nie zostali przebadani"

ClEPLA
ClEPLA
  7 grudnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: mihihihi to ja Wam coś pokażę :D

próbowałaś może?;>
razotka
razotka
  10 grudnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: próbowałaś może?;>

jeszcze nie
:ziober2:
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  13 grudnia 2013
FabrykaUranu
FabrykaUranu: dziecko napisz pierw jaki nikon i jaki obiektyw cala nazwe z literkami a nie piszesz takie glupoty ze najchetniej cie zglanować za tak durne pytania na ktore sie odpowiedziec nie da


Moglbys byc milszy :mrgreen:
Napisala zaledwie 2 posty :) Kazdy kiedys zaczynal ;)
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
FabrykaUranu
Posty: 3089 (po ~102 znaków)
Reputacja: -121 | BluzgometrTM: 31
FabrykaUranu
  17 grudnia 2013
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Moglbys byc milszy Napisala zaledwie 2 posty :) Kazdy kiedys zaczynal ;


ja zaczełem od czytania w necie artykulów i opisów sprzetu potem rodzajów i technik fotografowania, a jak miałem pytania precyzowałem je konkretnie :)
racja mogłbym byc milszy, widocznie 4 grudnia miałem zły dzien:)

"Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych, tylko są ci pozamykani w zakładach i ci którzy nie zostali przebadani"

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  26 stycznia 2014
FabrykaUranu
FabrykaUranu: od czytania w necie artykulów

Tak z czystej ciekawosci np z jakich stron?
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Djtraxpl
Djtraxpl
  2 lutego 2014
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

polecam tę stronę: http://www.szerokikadr.pl/poradnik Znajduje się tam wiele wskazówek poświęconych fotografii których można nauczyć się online. Przynajmniej ja zaczynając swoją krótką przygodę z fotografią miesiąc temu wiele się nauczyłem :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.