BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  17 lipca 2013 (pierwszy post)

Witajcie,

z tego, co kojarzę to chyba mój pierwszy temat w tym dziale (więc nie bić i nie krzyczeć! :P)

Po dłuższym czasie postanowiłam powrócić do 'zabawy' z wodą i innymi cieczami...

Buszując po sieci znalazłam kilka zdjęć odnośnie tej tematyki, które mnie zafascynowały... :)

Poniżej wstawiam kilka, które wzbudziły moje największe zainteresowania:

1.

2.

3.



żeby nie było - trafiłam na nie tutaj , tutaj

Kombinowałam na różne sposoby, ale nie jestem w stanie osiągnąć takiego efektu - baaa pomińmy juz fakt, uchwycenia tego aparatem, co sama forma przyjmowana przez ciecz...

Macie może jakiś pomysł, jak można osiągnąc tego typu efekt?

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Chaussette
Chaussette
  18 lipca 2013

Kiedyś znalazłam coś takiego http://foto.recenzja.pl/moj_tutorial_spadajace_krople_wody-t-25918/. Może pomoże. ;d

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  18 lipca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedyś znalazłam coś takiego http://foto.recenzja.pl/moj_tutorial_spadajace_krople_wody-t-25918/. Może pomoże. ;d

Hmmm, z podobnego poradnika korzystalam, na poczatku, jak zaczynalam zabawe z kroplami, ale ta technika nie da sie uzyskac takiego rozprysku, jak na tych fotkach, ktore zamiescilam w tytulowym poscie :and:
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
GRADEK83
GRADEK83
  19 lipca 2013

Bez odpowiedniego sprzętu nie uzyskasz tak łatwo takiego efektu jaki byś chciała. Do tego potrzebne jest specjalne urządzenie które można zaprogramować tak aby w odpowiednim czasie wyzwoliło sygnał do lampy błyskowej którą też trzeba mieć albo i dwie nawet.
Przez specjalny sensor przelatuje kropla i odpowiednio ustawiony wyzwalacz lampy w danym czasie aktywuje ją. Największy problem to stworzyć za każdym razem taką samą krople wody co nie jest zbyt łatwe.

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  19 lipca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: Bez odpowiedniego sprzętu nie uzyskasz tak łatwo takiego efektu jaki byś chciała. Do tego potrzebne jest specjalne urządzenie które można zaprogramować tak aby w odpowiednim czasie wyzwoliło sygnał do lampy błyskowej którą też trzeba mieć albo i dwie nawet. Przez specjalny sensor przelatuje kropla i odpowiednio ustawiony wyzwalacz lampy w danym czasie aktywuje ją. Największy problem to stworzyć za każdym razem taką samą krople wody co nie jest zbyt łatwe.

Brzmi dosc skomplikowanie...
Liczylam, ze taktyka bedzie podobna jak w przypadku kropel z kranu...
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
GRADEK83
GRADEK83
  19 lipca 2013

Metod może być kilka są specjalne kroplowniki o ile mogę to tak nazwać w których są zawory magnetyczne które puszczają kroplę w odpowiednim czasie czyli dzieje się to tak szybko że jedna kropla leci za drugą w określonych odstępach czasu gdy ta pierwsze wpada do wody i tak jak by odbija się i unosi to ta lecąca za nią uderza o nią i rozpryskuje się dając taki niepowtarzalny efekt. Owszem możesz sobie łapać krople spadającą z kranu i za którymś tam razem złapiesz i uzyskasz jakiś tam efekt ale na pewno nie taki jak z tych fotek co pokazałaś. Mi w tym pomaga urządzenie camera axe shield 5

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  19 lipca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: Metod może być kilka są specjalne kroplowniki o ile mogę to tak nazwać w których są zawory magnetyczne które puszczają kroplę w odpowiednim czasie czyli dzieje się to tak szybko że jedna kropla leci za drugą w określonych odstępach czasu gdy ta pierwsze wpada do wody i tak jak by odbija się i unosi to ta lecąca za nią uderza o nią i rozpryskuje się dając taki niepowtarzalny efekt.


To mi sie juz bardziej realne wydaje :)
A tak z ciekawosci, nie orientujesz sie jakiego rzedu sa to koszty?
Konto usunięte
Konto usunięte: Owszem możesz sobie łapać krople spadającą z kranu i za którymś tam razem złapiesz i uzyskasz jakiś tam efekt ale na pewno nie taki jak z tych fotek co pokazałaś


Z kranu, takiego efektu nie ma szans uzyskac, juz kombinowalam na wlasna, reke, ale, co najwyzej moglam uzyskac, to co wstawialam tutaj, albo mam w albumach na profilu, dlatego zaczelo mnie zastanawiac, jak to zrobic...

btw. dokopalam sie do jakiegos filmiku na YT z ta kroplowka... Pomijajac kwestie skombinowania tej calej 'kroplowki' cala reszta, az tak przerazajaco nie wyglada :P
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
GRADEK83
GRADEK83
  19 lipca 2013
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: A tak z ciekawosci, nie orientujesz sie jakiego rzedu sa to koszty?


urządzenie całe kosztuje od 350 do 400zł
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: btw. dokopalam sie do jakiegos filmiku na YT z ta kroplowka... Pomijajac kwestie skombinowania tej calej 'kroplowki' cala reszta, az tak przerazajaco nie wyglada :P

Zamiast kroplówki możesz kupić sobie biuretę z kranem teflonowym jest to precyzyjne urządzenie do takich kropel i też się zastanawiam czy czasem nie kupić nawet taki kranik by wystarczył wężyk podczepić pod butelkę albo jakoś tak zamotać no i kontrolować krople.
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  22 lipca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: urządzenie całe kosztuje od 350 do 400zł


Sprobuje sie zorientowac na allegro, moze uzywane bedzie tansze :)...
Konto usunięte
Konto usunięte: Zamiast kroplówki możesz kupić sobie biuretę z kranem teflonowym jest to precyzyjne urządzenie do takich kropel i też się zastanawiam czy czasem nie kupić nawet taki kranik by wystarczył wężyk podczepić pod butelkę albo jakoś tak zamotać no i kontrolować krople.

To wyglada ciekawie :)
Chyba nawet mam cos podobnego w domu, wiec sprobuje pokombinowac, moze sie uda :)
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
GRADEK83
GRADEK83
  22 lipca 2013
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Sprobuje sie zorientowac na allegro, moze uzywane bedzie tansze :).

Niestety jest to robione na zamówienie
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: To wyglada ciekawie :) Chyba nawet mam cos podobnego w domu, wiec sprobuje pokombinowac, moze sie uda :)


No ciekawe czy coś z tego wyjdzie
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  22 lipca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety jest to robione na zamówienie


To na 'uzywke' raczej nie bedzie, co liczyc...
;/
Konto usunięte
Konto usunięte: No ciekawe czy coś z tego wyjdzie


Jutro sprobuje z tym pokombinowac :)
Jak wyjdzie cos sensownego to sie pochwale, choc pewnie poczatki beda straszne :P
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
GRADEK83
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  24 lipca 2013

Ten pierwszy jak dla mnie troche nierealistyczny jest ;) Ta 'banka' powinna peknac...

Co do drugiego, to w 100% trafiles w to, czego szkalam... Znalazlam jeszze podobny filmik, z bardziej szczegolowa instrukcja jak to zrobic :) - niestety nie wyhodzi mi - i bynajmniej nie chodzi o sama kwestie uchwycenia tego aparatem, co nie moge sobie w czasie zgrac tych kropel :zonk: ! - to strasznie irytujace, wiedzac, jak os trzeba zrobic, a nie moc tego dograc w szzegolach ;/

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
GRADEK83
GRADEK83
  24 lipca 2013

to wszystko tak szybko sie odbywa że bańka nie pęka bo też jest z wody i wychodzi na to że kropla tak jak by bez problemu się przebija i nie zbija bańki. No właśnie pisałem o tym że to nie takie proste nasze oko jest za wolne a juz o palcu spuście nie powiem dla tego właśnie elektronika przychodzi z pomocą :)

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  24 lipca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: juz o palcu spuście nie powiem dla tego właśnie elektronika przychodzi z pomocą :)


ale ja nawet nie dobrnelam do tego momentu, by sie zastanawia czy to stanie sie wielkim problemem (zazwyczaj ciag 10 fotek pod rzad sie sprawdzal i na ktorejs zalapalo sie to, co chcialam)...
:(

Na razie najwiekszy problem stanowi dogranie tego spadania - chodzi mi o ten moment, ze jedna kropla jakby wyplywa do gory a druga na nia spada... albo zlatuja za wczesnie albo za pozno... ;/

Jutro 3 podejscie (moze starzy mi cierpliwosci)
Konto usunięte
Konto usunięte: elektronika przychodzi z pomocą


to urzedzanie o, ktorym wspomniales na poczatku jest swietna sprawa, nic tylko pstrykac, tylko nie jestem pewna czy chce inwestowac w cos, co na dluzsza mete moze mi sie nie przydac...
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.