Fogggy
Fogggy
  15 stycznia 2013 (pierwszy post)

Witam wszystkich :)

Od dawna interesuję się fotografią. Nigdy się nie ukierunkowałam co do typu fotografii, ale od niedawna odczuwam, że stary aparat to "za mało". W żadnym wypadku nie marzy mi się profesjonalizm, ani fotografowanie par na ślubnym kobiercu. Od ok. 4 lat kożystałam z fuji s9600. Chcę się dalej rozwijać, podnosić jakość fotografii i własnych umiejętności. Pojawiła się możliwość kupna nowego aparatu i właśnie tu pojawia się problem.
Chciałabym dobrać dla siebie lustrzankę, która z "podstawowym" obiektywem wyniosłaby mnie 1500-2000 zł. Zależy mi, by w przyszłości dodatkowe elementy nie były zabójczo drogie.

Bardzo porszę o pomoc i Pozdrawiam I. :)

Jagdtiger
Jagdtiger
  15 stycznia 2013

Czego Ci brakuje w aparacie który masz teraz? Jakie robisz zdjęcia? Jaki potrzebujesz zakres ogniskowych?
Aparat ma być nowy czy używany?
I co rozumiesz przez "zabójczo drogie elementy"? Fotografia to jednak dość kosztowne hobby, chyba że interesują Cię używane szkła, przykładowo.

oscaro
oscaro
  18 stycznia 2013

@Fogggyod razu CI napiszę ze ceny obiektywów dla każdego z "pospolitych" systemów w lustrach mają niemal identyczne ceny. To chyba wszystko, bo kupno obiektywu z kitem raczej nie pozwoli CI się rozwijać a kupno znośnego szkła może kosztować od 1500+

NazwaProfilu
NazwaProfilu
  23 stycznia 2013

system i szkla do Pentaxa sa tanie

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.