Tomalka
Tomalka
  1 września 2012 (pierwszy post)

Witam. Wiecie może czy można a jeśli można to jak nagrywać filmy w nikonie d3100 z lampą błyskową, albo jakimś innym sposobem żeby była dobra jakość przy słabym świetle ?

Strobista
Strobista
  1 września 2012

nie wiem czy to jest mozliwe:ziober2: bynajmniej ja w swoim 3100 nie widzialem funkcji...
podbij iso jak masz za ciemno

Felka
Felka
  1 września 2012

myslalam ze aparat jest od robienia zdjec a nie nagrywania filmow...

Tomalka
Tomalka
  1 września 2012
Felka
Felka: myslalam ze aparat jest od robienia zdjec a nie nagrywania filmow...

szczerze nie obchodzi mnie co myślisz i jeśli nie wnosisz nic do tematu to dziękuje.
Jagdtiger
Jagdtiger
  1 września 2012

Nie da się nagrywać filmów z lampą błyskową, bo i po co?
Załatw sobie jakieś ciągłe źródło światła lub jaśniejszy obiektyw.

Strobista
Strobista
  1 września 2012
Felka
Felka: myslalam ze aparat jest od robienia zdjec a nie nagrywania filmow...


moze nastala moda juz nie na słit focie do lustra tylko słit filmiki do lustra:D
Jagdtiger
Jagdtiger
  1 września 2012
Felka
Felka: myslalam ze aparat jest od robienia zdjec a nie nagrywania filmow...

Hm, a Canon 5Dmk2 z czego słynie?
Masz smartphona?
Felka
Felka
  1 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: moze nastala moda juz nie na słit focie do lustra tylko słit filmiki do lustra:D

o boze,chyba nie jestem na TOPIE :D
Konto usunięte
Konto usunięte: Masz smartphona?

nie,mam zwykły telefon.
Konto usunięte
Konto usunięte: Hm, a Canon 5Dmk2 z czego słynie?

nie wiem
Jagdtiger
Jagdtiger
  1 września 2012

No, to przynamniej jesteś konsekwentna. Aparat ma robić zdjęcia, telefon dzwonić ;)

Otóż 5Dmk2 słynie z tego, że nagrywa świetne filmy. Kręcono nim nawet jakieś odcinki Dr House'a i czegoś tam jeszcze. Vimeo wręcz opływa kapitalnymi produkcjami nagranymi za pomocą tego sprzętu. Do Canonów to nawet specjalny soft powstał (MagicLantern) którego głównym celem jest rozszerzenie możliwości filmowych lustrzanek.
Aparat już od dawna nie służy tylko do robienia zdjęć.

Felka
Felka
  1 września 2012

Możliwe,ale dla mnie to jest chore i tego się trzymam ;>

Konto usunięte
Konto usunięte: No, to przynamniej jesteś konsekwentna. Aparat ma robić zdjęcia, telefon dzwonić ;)

wiem ;D
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  2 września 2012

tylko światło ciągłe(więc lampa błyskowa odpada) a najlepiej to filować w dobrych warunkach

Felka
Felka: myslalam ze aparat jest od robienia zdjec a nie nagrywania filmow...

masa ludzi i to profesjonalistów używa luster do kręcenia filmów...
a dlaczego? wiesz ile kosztuje kamera z wymienną optyką i wielkością sensora jak w lustrzance?
nawet jeśli to tylko crop

Miałem kiedys fajny link do filmików nakręconych zdaje się d7000 jak znajdę to wkleję
GRADEK83
GRADEK83
  7 września 2012

Zapalniczkę w rękę i świecisz :ziober2:

Halvet
Halvet
  12 września 2012

Tym aparatem zrobisz bardzo dobre filmy nawet bez lapmy nie będę się rozpisywal tu ale są po pierwsze aparat lepiej sobie poradzi w trybie 720p po drugie żeby ładnie wyglądało trzeba obraz "pokolorowac" . Jak jesteś zainteresowana pisz na PW ja chętnie pomogę i wyjasnie . Twoje filmy będą wyglądały profesjonalnie .

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.