Felka
Felka
  7 czerwca 2012 (pierwszy post)

Witam,od jakiegoś czasu planuję lustrzankę , dotychczasowa cyfrówka zakończyła niestety swój żywot [*]
A teraz mam wahania pomiędzy dwoma modelami :) Parametry sprawdzałam,ale się nie znam i nic mi nie mówią. A Mianowicie chodzi mi o Canona 1000D bądź Nikona D3000 . Przeglądałam blogi i wszelakie galerie gdzie zdjęcia były wykonane tymi modelami no w sumie są podobne , i jeszcze jakby ktoś mi pokazał zdjęcia robione w nocy tymi modelami. No niby są w necie ale robione innymi obiektywami niż KIT.
A i jeszcze dodam , że na jesień planuję kupno stałki 55mm.

oscaro
oscaro
  8 czerwca 2012

To najniższe modele więc ciężko je porównywać. Przy tej jakości puszkach wszystko będzie podobnie także wybierz sprzęt który ma ktoś ze znajomych abyś mogła się wymieniać szkłami.
A propos stałka 55?:)
A jeszcze co do zdjęć to poszukaj tutaj
http://pl.pixel-peeper.com/
Coś na pewno znajdziesz. :)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  13 czerwca 2012
Felka
Felka: że na jesień planuję kupno stałki 55mm.

czyli stałkę pentaksa? to i lustrzanke w takim razie kup Pentaksa :D(k-r lub k-x)

d3000 to nowego ciezko będzie kupic jak już to d3100 lub 3200
NajaranaRapem93
Posty: 158 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 398
NajaranaRapem93
  24 czerwca 2012

ja mam nikona d3100 i jesem zadowolona;)

:rock:
oscaro
oscaro
  24 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ja mam nikona d3100 i jesem zadowolona;)

No właśnie. I tak na automacie jedziesz.
Felka
Felka
  26 czerwca 2012

3100? dajmy 2 tyś. PLNa za tą kwotę można kupić co prawda tańsze body a jakiś normalniejszy i lepszy obiektyw bo 18-55 mnie jakoś nie jara : )

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  26 czerwca 2012
Felka
Felka: 3100? dajmy 2 tyś. PLNa za tą kwotę można kupić co prawda tańsze body a jakiś normalniejszy i lepszy obiektyw bo 18-55 mnie jakoś nie jara : )
za 2 tys to chyba oscylują najtańsze lustra z kitem jeśli o nowych mowa
oscaro
oscaro
  26 czerwca 2012
Felka
Felka: lepszy obiektyw bo 18-55 mnie jakoś nie jara : )

Kitowe obiektywy pewnie Cie to zdziwi ale w pewnym zakresie ogniskowej i przy odpowiednich warunkach sprawują się całkiem dobrze.W ogóle to Pentaks z tego co pamiętam ma najsensowniejsze kity. :)
Felka
Felka
  28 czerwca 2012
oscaro
oscaro: Kitowe obiektywy pewnie Cie to zdziwi ale w pewnym zakresie ogniskowej i przy odpowiednich warunkach sprawują się całkiem dobrze.

Wiem wiem w sumie zależy też od fotografa baaardzo dużo w sumie ok 80% , przeglądam dużo blogów właśnie by sprawdzać jak dany sprzęt wyk. zdjęcia.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.