Dolny
Dolny
  2 maja 2012 (pierwszy post)

Witam, znajoma poprosiła mnie abym sfotografował ich ślub w kościele, mam takie pytanie

Czy wystarczy iść do księdza i spytać go czy wyraża zgodę ?
Czy trzeba mieć jakieś kwalifikacje i jakiś papierek że jesteś fotografem?

sourcerer
Posty: 740 (po ~147 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
sourcerer
  2 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Fotografowanie ceremonii ślubu jest nie lada wyzwaniem. Po pierwsze, musimy się tutaj zmierzyć z kiepskim oświetleniem. Większość polskich kościołów jest, niestety, dosyć ciemna, dlatego jasne obiektywy będą tutaj bardzo potrzebne. Po drugie, musimy mieć na uwadze księdza prowadzącego ceremonię. Często to od niego zależy powodzenie naszej sesji. Na ogół księża nie robię problemów, zwłaszcza jeśli posiadamy stosowne zaświadczenie z kurii metropolitarnej o odbyciu specjalnego kursu dla fotografów i kamerzystów. Posiadając takie zaświadczenie, od razu dajemy księdzu do zrozumienia, że mamy pojęcie o fotografowaniu tego typu uroczystości.


To fragment malego poradnika.
Jacek80
Jacek80
  2 maja 2012

Teoretycznie powinno być tak jak napisał @sourcerer:
Jednak wydaje mi się (ja tak robiłem), że wystarczy spytać księdza czy zgodzi się na robienie zdjęć. Należy jednak wiedzieć, jak zachować się w kościele, kiedy nie można stać tyłem do ołtarza, nie ganiać przed nim w tą i z powrotem, kiedy nie powinno się fotografować itp itd

xisc
xisc
  3 maja 2012

Ogólne wymagane jest ukończenie kursu fotografii kościelnej organizowanego przez każdą kurię. Z doświadczenia wiem, że na ogół tego nikt nie sprawdza,ale miałem przypadeki w którym proboszcz parafii poprosił o legitymację potwierdzająca przy tym zadając kilka prostych pytań.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.