Natikaa
Natikaa
  30 marca 2012 (pierwszy post)

Chcę poznać zdanie kogoś, kto ma jakiekolwiek doświadczenie.
Waszym zdaniem, czy Nikon D80+ Nikkor 18-135 (jak spisuje się ten obiektyw)? + przebieg około 10 tys zdjęć

Właściwie potrzebuje lustrzanki do: portretów, jakieś widoczki, kwiatuszki i taakie tam różne. I nie, nie będzie sobie leżał na półce..
I czy opłaca się kupić go za 1600zł, bo mam taką okazje.
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi:)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  30 marca 2012

10 tys to mało
d80 to na około 1tys pln a obiektyw koło 600pln więc cena normalna ani wysoka ani niska jak bierzesz zestaw to zawsze warto coś wytargować albo chociaż niech dorzuci karte pamieci czy dodatkową baterię
Co do d80 to sprawdzona i dość ceniona pucha
na temat 18-135 nie wypowiem się bo nie miałem ani się nie interesowałem pierwsze co rzuca się w oczy to brak w tym szkle vr chyba wolałbym 18-105vr w podobnej cenie nieco mniejszy zakres ale vr a 135 to już krótkie tele na DX do tego co napisałaś nie koniecznie potrzebne ale to już przetestujesz i sama stwierdzisz jakie ogniskowe Ci odpowiadają :)

Addeo
Addeo
  2 kwietnia 2012

Chcę tylko zwrócić uwagę iż ten aparat jest nieobliczalny... (posiadam tę puszkę nadal jako backup i mimo że mam ją od... 4-5 lat nadal nie umiem go ustawić) robi zdjęcia jak chce, przepala, robi za ciemne, problemy z balansem itd...
Myslę że wato dorzucić pare zł i/lub rozejrzeć się za D90

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  2 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Chcę tylko zwrócić uwagę iż ten aparat jest nieobliczalny...

masz popsuty?
bo ja, ze to cecha puszki tej akurat to pierwsze słyszę
Natikaa
Natikaa
  6 kwietnia 2012

A co myślicie na temat fuji s5? Bo to dość ciekawy sprzęcik.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  6 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: A co myślicie na temat fuji s5? Bo to dość ciekawy sprzęcik.

i drogi to odpowiednik nikona d200 z inna matrycą o dużym DR a mniejszej liczbie px dobry do specyficznych zastosowan
Natikaa
Natikaa
  8 kwietnia 2012

Rozumiem, sama jeszcze w tym wszystkim się nie łapię..
Trochę skomplikowane, ale jakoś czytając te wszystkie recenzje to powoli do wszystkiego dochodzę.
Jednak dla mnie trudny wybór (to nie tak, że pobawię się chwile i mi się znudzi) chciałabym coś na dłuższą metę, dlatego chciałabym coś lepszego.. nie mam zamiaru wymieniać sprzętu co chwilę, bo po jakimś czasie zabraknie mi jakiejś funkcji.
Także chciałabym coś zbliżonego do d90, albo nawet sam d90.. sęk w tym, że pewnie kupie coś z allegro, jakąś używkę z małym przebiegiem.
Tak w ogóle, to chciałam podziękować za powyższe rady:)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  8 kwietnia 2012

jak chcesz coś na dłuższą metę to kup docelowe szkło i jakies stare body typu chociażby d50 bo aparat to żaden w przeciwieństwie do szkła na dłuższą mete nie będzie a łatwiej zmienić samo body które kupi się za 500 pln niż takie droższe na którym przy odsprzedaży strata będzie większa

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.