OrdinaryGirl69
OrdinaryGirl69
  19 października 2011 (pierwszy post)
Witam,
otóż mam takie pytanie, które mnie dość męczy, ponieważ nie mogę się zdecydować, to może ktoś z Was mi pomoże. Chciałabym zainwestować w obiektyw fisheye, tylko nie wiem jaki. Mam Canona EOS 60d, a cena tego fisheye powiedzmy niech będzie do 3000zł.
Co polecacie?

(jeżeli powinnam była napisać gdzieś u góry, to przepraszam, ale jakoś nie mogłam się wpasować :P)

Pozdrawiam.
oscaro
oscaro
  20 października 2011

Dużego wyboru nie masz. Canonowska 15/2.8 na cropie już nie jest taka fishowa jak powinna. (Ogólnie chyba prawie w 90% zatraca krzywizny) Sigma 8/3.5 znowu robi gigantyczną winetę na około (taki urok tego szkła) sigmy 15-stki w rękach nie miałem, ale strzelam ze na kropie ma takie same zachowanie jak canon. Pozostaje Ci jedynie samyang 8/3.5. Jest jeszcze 4,5 sigma jak dobrze pamiętam na światełku 2.8 albo 3/5 ale efekt jest identyczny jak tej sigmy 8, czyli wineta na około całego zdjęcia. Więc jeszcze raz napiszę moim zdaniem jedyne wyjście to samyang 8 3,5 (trzeba pamiętać ze to analogowe szkło)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  20 października 2011

Bierz samyanga. Imho szkoda na fisha 3k pln a i mnanualne ostrtrzenie nie przeszkadza bo przy tej ogniskowej ostrzysz na hiperfokalna co jest bardzo proste bo praktycznie wszystko w kadrze masz ostre Taki samyang to mniej niż tysiąc złotych i to moim zdaniem w sam raz na fisha bo to szkło które nie jest z gatunku tych których nie ściąga się z korpusu, owszem może to i fajne ale ile można fishem focić za pozostałą kasę dokup sobie szeroką sigmę 10-20 jak lubisz szeroko tym przynajmniej zrobisz jakieś "normalne" zdjęcie :ziober2:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.