feuliette
feuliette
  18 września 2011 (pierwszy post)

No właśnie,jestem amatorką zawsze lubiałam robić zdjęcia w tej chwili mam możliwość kupna lustrzanki a teraz problem bo nie wiem jaką wybrać.
Do wyboru mam :

Canon 1000D
Nikon D3000
Sony A200
Sony A290

Co polecacie ? :)

ZlyCzar
ZlyCzar
  18 września 2011

Na Twoim miejscu, zakupiłbym Fuji HS20EXR, a jeszcze lepiej S6500, pobawisz się na dobre z manualem, pokombinujesz, i dozbierasz trochę kasy do Canona 50D ;).

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  18 września 2011

fatalna lista imho
Ile masz kasy?
wez pentaksa k-x

rokiowca
Posty: 28 (po ~122 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 244
rokiowca
  18 września 2011

Sony nawet nie ruszaj. Podobno są słabe.

TheDamnedNat
TheDamnedNat
  19 września 2011
joker4444
joker4444: wez pentaksa k-x

otóż to! mam od miesiąca i uwielbiam go
kulek855
kulek855
  19 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Sony nawet nie ruszaj. Podobno są słabe.


Zastanawiam się po co wypowiadasz się na temat czegoś czego w rękach nie miełaś?
To samo tyczy się polecania puszki.

Konto usunięte
Konto usunięte: otóż to! mam od miesiąca i uwielbiam go


Śmieszne.. A miałeś inne systemy ?
TheDamnedNat
TheDamnedNat
  20 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Śmieszne.. A miałeś inne systemy ?

miałam
pragnę zauważyć abyś postrzegał obiektywnie opinie innych gdyż zapewne śmieszy Cię to iż amatorski aparat sprostał czyimś oczekiwaniom. wiadomo że to nie 5d aczkolwiek klasuje się wysoko jeżeli chodzi o adekwatność ceny do jakości oraz jego uniwersalność
kulek855
kulek855
  20 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: kulek855:Śmieszne.. A miałeś inne systemy ? miałam pragnę zauważyć abyś postrzegał obiektywnie opinie innych gdyż zapewne śmieszy Cię to iż amatorski aparat sprostał czyimś oczekiwaniom. wiadomo że to nie 5d aczkolwiek klasuje się wysoko jeżeli chodzi o adekwatność ceny do jakości oraz jego uniwersalność


Jeżeli ktoś chce się rozwijać to i tak prędzej czy później wybierze jeden ze znanych systemów. Czemu ? A temu, że mamy większy wybór w szkłach i dostęp do części zamiennych jest większy. Też kiedyś zastanawiałem się nad Pentaxem ale wybrałem canona gdyż miał przewagę w paru istotnych funkcjach. Miałem okazję testować parę systemów: Minolta, Sony, Canon i Nikon. Pentax robi ładne zdjęcia ale ma wolny AF w dodatku dostęp do dobrych szkieł to porażka.
GRADEK83
GRADEK83
  20 września 2011
rokiowca
rokiowca: Sony nawet nie ruszaj. Podobno są słabe.

Milcz niewiasto!

Konto usunięte
Konto usunięte: mam możliwość kupna lustrzanki a teraz problem bo nie wiem jaką wybrać.

Czyli coś w granicach 1500zł
Prawdę mówiąc wystarczył by ci Sony NEX-5 z wymiennymi obiektywami z możliwością nagrywania filmów w fullHD no i bo mały i do torebki się zmieści :D
No ale jeśli chcesz zaszpanować to jak już wspominał joker pena no albo Nikon D80 lub canon eos 450D

Konto usunięte
Konto usunięte: pentaksa k-x

Różowego Będzie pod kolor torebki lub bucików :ziober2:
oscaro
oscaro
  20 września 2011

Sony jak każdy system ma swoje wady i zalety. Jego dużym plusem to stabilizacja w korpusie. Minusami iso i matryca (a dokładnie jej system mocowania) Kolejnym plusem minusem to dziwne systemowe podnoszenie kolorów w korpusach sony. Jedni uważają za zaletę inni za wadę. Co do systemu nex-5 od sony to powiem szczerze ze bardzo fajnie mnie zaskoczył. Poręczna rzecz o bardzo fajnych parametrach i co najważniejsze fajnych zdjęciach. To idealny system dla osób które robią zdjęcia na różnych spotkaniach czy wypadach ze znajomymi. Co do wymienionego przez Gradka nikona to jego bym zdecydowanie nie brał. Jeśli dobrze pamiętam d80 wymaga obiektywów z silnikami co znacznie podnosi koszt zakupowanie optyki. 450 jest fajnym aparatem ale brak mu nagrywania filmów za to pentaks jest obecnie świetnym rozwiązaniem za niskie pieniądze wraz z możliwościa nagrywania filmów. :) Więc teraz tylko trzeba dojść do czego tak na prawdę ten aparat będzie używany.:)

GRADEK83
GRADEK83
  20 września 2011
oscaro
oscaro: do czego tak na prawdę ten aparat będzie używany.:)

No jak to do czego zbierania kurzu na półce :D
Pafel
Posty: 309 (po ~132 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 41
Pafel
  20 września 2011
oscaro
oscaro: Jeśli dobrze pamiętam d80 wymaga obiektywów z silnikami co znacznie podnosi koszt zakupowanie optyki.

Nie wymaga, d80 ma silnik wbudowany.

{y*x=40
{x+y=10:woot:

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  20 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dostęp do dobrych szkieł to porażka.

to są mity w dobie internetu kupisz każde szkło szybko a że obiektywy do pentaksa nie są do pomacania w każdym warzywniaku to inna sprawa dla mnie to nie jest istotne az tak

Konto usunięte
Konto usunięte: wolny AF

k-5 to duży krok naprzód poza szkłami SDM to w zasadzie nie jest źle chociaż pentax to system szkieł stałoogniskowych zdecydowanie jeśli ktoś chce szybki tandem z zoomem do reporterki to C lub N

Zalety systemu Pentaksa to przede wszystkim wspólpraca z niemal każdym szkłem manualnym starymi m42 i limitedy które są po prostu małymi dziełami sztuki a i obrazek produkują zacny w polączeniu z małymi poręcznymi puszkami to jest coś co nie męczy. Wady to kiepskie zoomy(wiem uogólniam ) i słaby system błysku pttl
Dla amatora argumenty że ktorykolwiek system to zly wybor bo ograniczenia w rozwoju, brak FF to bełkot zreszta nie tylko dla amatora bo jak zaczynasz przygode z C lub N to często chcąc zrobić przejście na FF i tak pokaze sie ze nic procz lampy blyskowej nie będzie grało bo szkła są typowo pod crop i musisz wszystko sprzedać
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  20 września 2011
Pafel
Pafel: oscaro:Jeśli dobrze pamiętam d80 wymaga obiektywów z silnikami co znacznie podnosi koszt zakupowanie optyki. Nie wymaga, d80 ma silnik wbudowany.

a do tego Nikon od dawna nie wypuścił zadnego nowego szkła bez silnika więc imho idzie to w strone kastracji bagnetu w przyszłości z silnika a nie na odwrót
kulek855
kulek855
  20 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dla amatora argumenty że ktorykolwiek system to zly wybor bo ograniczenia w rozwoju, brak FF to bełkot zreszta nie tylko dla amatora bo jak zaczynasz przygode z C lub N to często chcąc zrobić przejście na FF i tak pokaze sie ze nic procz lampy blyskowej nie będzie grało bo szkła są typowo pod crop i musisz wszystko sprzedać

To chyba nie do mnie ?

Tak się składa że obiektywy od FF pasują do cropa :-D przynajmniej wszystkie te co posiadam z wyjątkiem 18-55is. Manualne obiektywy też z powodzeniem używam w Canonie.

Wiadomo każdy będzie chwalił system który posiada..

Ja osobiście brałbym używanego Canona EOS 40d + C 18-55mm IS (na początek będzie). A najlepiej to pooglądaj zdjęcia jakie robi dana puszka z obiektywem i bierz ten co Ci najlepiej pasuje.
http://pl.pixel-peeper.com/
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.