Natikaa
Natikaa
  29 lipca 2011 (pierwszy post)

Cześć, zamierzam kupić lustrzankę. I tu nasuwa się pytanie
nikon d3100, albo jakaś alfa a300-350 (alfy mają stabilizację w puszce)
Nie chce zakupić jakiegoś badziewia, tylko coś lepszego, z czego bede strasznie zadowolona.
a Wy? którą byście wybrali? Może jakieś inne propozycje?

TheDamnedNat
TheDamnedNat
  1 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jestem w szoku , ze nie padly stwierdzenia typu: " za wczesnie na lustrzanke , zabierz sie najpierw za cyfrówke , hybryde" bla bla bla

a niech kupuje jak chce :D
Patrykcm
Posty: 47 (po ~429 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Patrykcm
  14 sierpnia 2011

Nie padło zasadnicze pytanie:
Czego oczekujesz po aparacie który chcesz kupić? I czemu akurat ma być to lustrzanka cyfrowa? Na to pytanie sobie najpierw odpowiedz.

Domagam się zwolnienia osób które są odpowiedzialne za nowy wygląd pw (oraz niedziałającego poprawnie a) i przywrócenie normalnie działającego przejrzystego sytemu prywatnych wiadomości.

Patrykcm
Posty: 47 (po ~429 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Patrykcm
  14 sierpnia 2011

A co do Sony Alfa - jakoś nie lubię tej firmy:
dobre co prawda ale zdecydowanie zbyt drogie aparaty (choć większość co widziałem wyglądała dla mnie zbyt plastikowo i delikatnie) i drogie obiektywy, mały rynek wtórny, dziwna z niczym nie kompatybilna stopka lampy błyskowej.

Canon, Nikon jeśli o fotografii myślisz poważnie i chcesz się zająć nią zawodowo* bo mają profesjonalne korpusy (C 1d/ds,5d,7d N d3, d3x, d700 itp), Pentax lub Olympus jeśli bardziej hobbystycznie. Jeśli masz zbyt dużo kasy i chcesz się promować jako altehrnatywna ahrtystka - sony.

Jeśli chodzi o sprzęt, pamiętaj o jednej zasadzie: najpierw obiektywy, później aparat. Lepiej jest kupić gorszy aparat i lepsze obiektywy, niż na odwrót.

*- z wywiadu z Chrisem Niedenthalem w ostatniej "Gazecie na Święto" (dodatek do GW):
- Dlaczego dzisiaj nie robi pan zdjęć?
- Trudno mi dostosować się do nowej rzeczywistości.
Dziś młodsi robią wszystko za mniejsze pieniądze. Starszy fotograf, który nie chce pracować za niskie stawki, nie ma pracy.(...)

Domagam się zwolnienia osób które są odpowiedzialne za nowy wygląd pw (oraz niedziałającego poprawnie a) i przywrócenie normalnie działającego przejrzystego sytemu prywatnych wiadomości.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.