XKrolewnaZDrewnaxX
XKrolewnaZDrewnaxX
  18 czerwca 2011 (pierwszy post)

Przeszukuję właśnie allegro, w poszukiwaniu nowego aparatu. Moją uwagę przukuły fuji s9600 i s2950 s2500 i sony h9. No i własnie, szczerze nie wiem który wybrać. Chciała bym aby był możliwie jak najlepszy za ta cenę.

btw. oglądając zdjęcia robione s9600 trochę się przeraziłam. Zdjecia wyglądają jak by były robione zwykłą kieszonkową cyfrówką link: http://www.cyberfoto.pl/fuji/80701-przykladowe-amatorskie-zdjecia-fuji-s9600-s9500.htm . Nie wiem jak reszta...

XKrolewnaZDrewnaxX
XKrolewnaZDrewnaxX
  18 czerwca 2011

O jeszcze panasonic fz8 też wydaje mi się w miarę ciekawy.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  18 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: btw. oglądając zdjęcia robione s9600 trochę się przeraziłam. Zdjecia wyglądają jak by były robione zwykłą kieszonkową cyfrówką link:

a myslisz ze tak wygladajacych zdjec nie da sie tez zrobić aparatem za 30 tysiecy zlotych?
da sie...
miałem prawie rok ten aparat kiedyś i na prawdę w tej cenie jedna z najlepszych propozycji trzeba posiadac tylko do niego okreslona wiedze i zdawac sobie sprawę z jego ograniczeń
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  18 czerwca 2011

tu sobie pooglądaj np:
http://www.myfinepix.pl/pl/gallery/model/finepix-s9600

XKrolewnaZDrewnaxX
XKrolewnaZDrewnaxX
  18 czerwca 2011

Czyli s9600 jest najlepszą opcją za tą cenę ? A co z sony h9 ? Szczerze powiem, że przypadł mi do gustu. No ale wygląd jest w końcu najmniej ważny przy wyborze aparatu.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  18 czerwca 2011

nie wiem nie miałem sony
ogromne zalety s9600 procz dobrej optyki to:
-zlacze lampy blyskowej stopka a takze studyjne
-reczny zoom znacznie lepszy bo szybszy i cichszy niz zoomowanie przyciskami
- gwint na obiektywie dajacy mozliwosc nakrecenia na obiektyw filtrow raynoxa etc
-mozliwosc robienia zdjec w formacie RAW
- mozliwosc podlaczenia wezyka spustowego zarowno mechanicznego jak i elektronicznego
-odchylane lcd ulatwiajace kadrowanie
-wizjer EVF
- pokretlo wyboru trybow z AV TV M

Co ma sony jak mastopke na lampe i mozliwosc stosowania filtrow to tez moze byc

kulek855
kulek855
  18 czerwca 2011
XKrolewnaZDrewnaxX

Jak nie masz zamiaru bawić się w obróbkę zdjęć to nie osiągniesz tych efektów co widać na zdjęciach podanych w linku przez joker444
Ale w tej cenie nic lepszego od s9600 nie znajdziesz.

Tu masz zdjęcia prosto z puszki zrobione przez Sony DSC-H9:

http://www.optyczne.pl/50.6-Test_aparatu-Sony_DSC-H9_Podsumowanie.html

A tu Fuji s9600
Makro
http://www.letsgodigital.org/en/camera/review/134/page_7.html

inne
http://www.letsgodigital.org/en/camera/review/134/page_6.html

ze zdjęć widać, że fuji miażdży h9
XKrolewnaZDrewnaxX
XKrolewnaZDrewnaxX
  18 czerwca 2011

Skoro tak, to biorę s9600. Dzięki wielkie wszystkim za pomoc :piwo: Pozdrawiam.

kulek855
kulek855
  18 czerwca 2011
XKrolewnaZDrewnaxX

Weź ten z którego bardziej Ci się zdjęcia podobają :)
XKrolewnaZDrewnaxX
XKrolewnaZDrewnaxX
  18 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Weź ten z którego bardziej Ci się zdjęcia podobają :)

No ale właśnie jestem początkująca, a chciała bym aby ten aparat trochę mi posłużył. Więc dobrym wyborem będzie taki aparat z którego można jak najwięcej wyciągnąć ; )
Patrykcm
Posty: 47 (po ~429 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Patrykcm
  21 czerwca 2011

s9600 jest fajny, daje dobre efekty tylko: lubi się psuć wyłącznik zasilania (koszt naprawy w serwisie ok 150zł). Za podobna cene można już myśleć powoli o jakiejś lustrzance używanej z pewnego źródła lub używany kompakt typu canon g10/g11 (trwałe, wytrzymałe, wysoka jakość obrazu jak na kompakt, dostępne modyfikowane oprogramowanie rozszerzające funkcjonalność.

Do zasilania polecam akumulatorki np Sanyo Eneloop - niby tylko 2000mAh, ale są wydajniejsze niż inne co maja 2700...

Domagam się zwolnienia osób które są odpowiedzialne za nowy wygląd pw (oraz niedziałającego poprawnie a) i przywrócenie normalnie działającego przejrzystego sytemu prywatnych wiadomości.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 czerwca 2011
Patrykcm
Patrykcm: lubi się psuć wyłącznik zasilania

na fujiklub jakos nie docierały takowe głosy a jest tam posiadaczy tego aparatu nie mało więc myślę że opinia na wyrost a padało(ukręcało się ) pokretło nastawu i raczej w starszym bracie s9500 naprawa kosztowna dość ale dało się dość łatwo domowym sposobem naprawić jest tam o tym wątek
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 czerwca 2011

zreszta tych aparatów sprzedało sie nie mało a i jak ktos go kupował to na ogół używał nie mało więc nie sądzę aby awaryjność tego modelu była większa niż przeciętnego innego aparatu dowolnej marki

Patrykcm
Posty: 47 (po ~429 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Patrykcm
  22 czerwca 2011

nie wiem, może to jakaś wadliwa seria, ale od dwóch różnych osób usłyszeć o tej samej usterce....

W każdym aparacie prędzej czy później coś się zepsuje - ja tylko informuje o możliwej usterce...

Domagam się zwolnienia osób które są odpowiedzialne za nowy wygląd pw (oraz niedziałającego poprawnie a) i przywrócenie normalnie działającego przejrzystego sytemu prywatnych wiadomości.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.