otherlife
otherlife
  17 czerwca 2011 (pierwszy post)

Krótko , zwięźle i na temat - szukam aparatu do pracy którym wykonywałbym zdjęcia ubrań ( allegro ) w nie zbyt dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Pracowałem ni kilku cyfrówkach , bardzo fajnie robiło mi sie na SONY W-110 , a także na SONY W-80. Interesuje mnie sprzęt do 250zł. Wiem że zawsze można dokupić dodatkowe oświetlenie , jednak ostatnio zakupiłem aparat 12MPX który robił tak katastrofalne foty że wstyd było je pokazać na allegro ( czarne pixele , rozbłyski , smużenia...)

Z góry dziękuje za odpowiedź

kulek855
kulek855
  17 czerwca 2011
otherlife

Do 250zł to kup sobie statyw i pstrykaj zdjęcia na samowyzwalaczu z długim czasem naświetlenia przy małym iso :D
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  17 czerwca 2011

pokaz jakies foto z tamtego aparatu

otherlife
otherlife
  17 czerwca 2011
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  17 czerwca 2011

Canon PowerShot A495 ...no ja nie wiem czy do 250 to cos lepszego kupisz dobre swiatlo to podstawa a co do jakości to może kwestia ustawien aparatu :woot:

kulek855
kulek855
  18 czerwca 2011
otherlife

Jak statywu nie chcesz kupić, to zrób sobie dyfuzor na lampę błyskową i pstrykaj zdjęcia z lampą powinno być ok.

1/20" - to za mało na fotkę z ręki. (szczególnie jak Ci ręce drżą)
iso 640 - to za dużo jak na kompakt ( moje kompakty ustawiałem 200 iso max)
otherlife
otherlife
  18 czerwca 2011

Dziękuje za podpowiedzi

Patrykcm
Posty: 47 (po ~429 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Patrykcm
  24 czerwca 2011

Jak chcesz pstrykać produkty na allegro to zajrzyj na allegro i zainwestuj jakieś 200-300zł w jakieś oświetlenie:
http://allegro.pl/listing.php/search?category=11726&sg=0&string=zestaw+oświetleniowy
albo na światło stałe - tańsze i łatwiejsze światło do ogarnięcia (ale żeby uzyskać więcej światła trzeba mieć więcej żarówek które więcej prądu żrą i więcej ciepła dają)
albo na światło błyskowe - trudniejsze do ogarnięcia, potrzebne ręczne ustawianie ekspozycji w aparacie i nad wyraz mile widziana tzw gorąca stopka w aparacie. Zalety? mniej grzeje otoczenie, mniej prądu żre (tylko żeby naładować lampy, a nie cały czas) i ładniej wyglądają efekty.

Domagam się zwolnienia osób które są odpowiedzialne za nowy wygląd pw (oraz niedziałającego poprawnie a) i przywrócenie normalnie działającego przejrzystego sytemu prywatnych wiadomości.

Patrykcm
Posty: 47 (po ~429 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Patrykcm
  24 czerwca 2011

o np taki:
http://allegro.pl/zestaw-oswietleniowy-zywotnosc-do-5000-godzin-i1670446957.html

2 statywy z parasolkami i żarówkami

albo taki:
http://allegro.pl/zestaw-oswietleniowy-2xfree-68-umb-mocy-przybywaj-i1671187172.html

2 statywy z parasolkami i "piorunami" czyli lampami/żarówkami błyskowymi

Domagam się zwolnienia osób które są odpowiedzialne za nowy wygląd pw (oraz niedziałającego poprawnie a) i przywrócenie normalnie działającego przejrzystego sytemu prywatnych wiadomości.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.