MontyPython
MontyPython
  4 czerwca 2011 (pierwszy post)

witam
mam problem
otóż mam ruskiego mira 37/2.8 i mam z nim taki problem...mianowicie nie chce on ostrzyć na nieskończoność podpięty do k100d.
co jest nie tak?

GRADEK83
GRADEK83
  4 czerwca 2011

Nie jest to szkło pierwszej jakości nie tylko ty masz z tym szkłem taki problem.
LINK
Polecił bym inne ZENITAR 16/2,8 lecz to szkiełko raczej do aparatu z pełną klatką

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  4 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: .mianowicie nie chce on ostrzyć na nieskończoność podpięty do k100d.

pokaż jaką masz przejściówke jeśli z tzw kołnierzem to normalne że nie będzie ostrzył w Pentaksie na nieskonczoność :)
to jest z kolnierzem (brak nieskonczonosci)


a ta bez wkrecana w bagnet całkiem w zestawie jest kluczyk do odkrecania najczesciej ona na nieskonczonosc ostrzy


jak masz ta bez kołnierza a brak nieskonczonosci mimo to to moze wskazywac no rozjudtowane szkło
explorator666
explorator666
  5 czerwca 2011

ahaa tego nie wiedziałem. Mam tą z kołnierzem :P
Wielkie dzięki:)

explorator666
explorator666
  5 czerwca 2011

bo tez mialem jak kolega i nie jarzyłem tego z tym że w pentaconie:P

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  5 czerwca 2011

obiektyw odsuniety jest dalej od matrycy przejściówka z kołnierzem działa wtedy jak pierścień pośredni dlatego nie będzie nieskonczoności jak zalezy Ci na niej polecam tą bez kołnierza (najlepiej odkrecic dodatkowo w niej blaszke blokującą bo lubi sie ona zablokować z nia mocno w korpusie)

Oczywiście mowa cały czas o systemie Pentaksa

MontyPython
MontyPython
  5 czerwca 2011

Super.:)
Bardzo Ci dziękuje za pomoc i wytłumaczenie:)
ja też mam tą z kołnierzem. Gdybym wiedział to wcześniej...:)
Widze ze nie tylko ja skorzystałem z Twojej pomocy:)

a i jeszcze jedno pytanie.
Czyli jakbym chciał przypiąć dowolny obiektyw na M42 do Pentaxa to z każdym tak samo będzie? czy to bedzie mir, pentacon itd. ?

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  5 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli jakbym chciał przypiąć dowolny obiektyw na M42 do Pentaxa to z każdym tak samo będzie? czy to bedzie mir, pentacon itd. ?

tak z przejściówka z kołnierzem żaden obiektyw nie będzie ostrzył na nieskończoność(pomijam przejustowane przez kogoś egzemplarze) a to na ile metrow wyostrzy zalezy od obiektywu (ogniskowej) jeden bedzie miał kilka inny kilkadziesiat metrów max
Przejściówka z kołnierzem jest fajna jeśli nie jest potrzebna nam nieskończoność bo o wiele szybciej się zapina niż ta bez a i blokuje obiektyw pewniej dzięki otworowi w kołnierzu
MontyPython
MontyPython
  5 czerwca 2011

ahaa:)
Dzięki wielkie za wytłumaczenie wszystkiego:))

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.