Waskijestthebest
Waskijestthebest
  10 maja 2011 (pierwszy post)

Ktora z tych dwoch lustzranek polecacie do robienia filmow teledyskow? przede wszystkim teledyskow? chodzi o to ze kase na nikona mam a na canona bym musial poczekac z 2 tyg, a jakos nie mam ochoty czekac, i widze ze duzej chyba roznicy nie ma? jak myslicie?

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  10 maja 2011

wez pod uwagę jakieś pożądne szkło do filmowania jeszcze
swoja droga w kwestii filmowania to jednak Canon jest krok do przodu przed Nikonem ale tu pisze nie o tych entry level które podałeś a coś pokroju 5d mkII

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  10 maja 2011

acha nie wiem jak z Canonem ale do d3100 nie ma zamienników baterii a orginał to wydatek ponad 200 pln co też może mieć znaczenie bo z jednym aku to ja nic poważnego sobie nie wyobrażam ;)

Waskijestthebest
Waskijestthebest
  10 maja 2011

Tzn z jednym aku? bo z tego co wiem nikony sie laduje i normalnie wystarczy takie robienie filmow prawda? jesli chodzi o szkielka to : Lens model AF-S DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G VR

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tzn z jednym aku? bo z tego co wiem nikony sie laduje i normalnie wystarczy takie robienie filmow prawda?

zalezy co chcesz robić jak sytuacja że w końcu Ci sie on rozładuje nie przeszkadza że nie będziesz miał drugiego zapasowego to ok
Waskijestthebest
Waskijestthebest
  10 maja 2011

No dobrze, a co bys powiedzial na Nikona 500D?

Waskijestthebest
Waskijestthebest
  10 maja 2011

Canona mialem na mysli, przepraszam

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  10 maja 2011

nie orientuje sie za bardzo w Canonach sam mam nikony ale jeśli bym bral do filmowania to wzialbym jednak coś ze stajni Canona ewentualnie d5100 nikona bo ma uchylny lcd ktory moze przy filmowaniu baaardzo sie przydac tyle ze cena pewnie dla Ciebie zaporowa
A i jeszcze jeden plus canona to ze bez problemu podepniesz manualne szkla m42 a np taki tani helios majacy pierscien preselekcji przesłony(plynnie zmieniajacy przesłone) to do filmowania jak znalazl :) Nikony ze szkłami m42 ostrzyć nie beda na nieskonczonosc
Oczywiscie zarowno do C jak i do N na m42 to trzeba przejsciowke za kilkadziesiat pln

Waskijestthebest
Waskijestthebest
  11 maja 2011

Acha rozumiem..tzn nie rozumiem bo dopiero zaczynam jesli chodzi o lustrzanki, mam jeszce pytanie mogbys mi polecic ogolnie na co mam zwrocic uwage przy;

wyborze szkiel
i przy wyborze uzywanej lustrzanki? tzn zeby nie okazala sie trefna?

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  11 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: i przy wyborze uzywanej lustrzanki? tzn zeby nie okazala sie trefna?

sprawdzic przebieg , ogolny stan wizualny zrobic zdjecia na roznej przesłonie i zobaczyc czy nie ma na matrycy zadnych skaz typu rysy czy cokolwiek innego oprocz kurzu ktory da sie wyczyscic

a jesli o szkła chodzi to nie oszukujmy sie znac sie nie musisz im drozsze tym lepsze sprawdza sie to w 95% :D a to tak obszerny temat ze nie wiem jakie szklo Cie interesuje do czego ile masz kasy etc
Jak uzywka to jak wyzej sprawdzic wizualnie czy nie ma rys na soczewkach jakiejs duzej ilosci kurzu wewnatz czy nie ma sladow po uderzeniu czy zdjecia sa ostre czy AF trafia w punkt az naszynm aparatem czy nie bylo rozkrecane itd
GRADEK83
GRADEK83
  11 maja 2011

Zdecydowanie polecam Sony SLT-A55 z automatycznym AF Canon 550D jak widać nie daje sobie rady :)
http://www.youtube.com/watch?v=kHPaVD0pHpQ

Ma wyjść na jesieni ponoć SONY SLT-A77 no ale nie doczekam się i wcześniej kupię a55 :)

SergiuszM
Posty: 187 (po ~132 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
SergiuszM
  13 maja 2011

Przecież Canon nie ma continues AF wiec nie to ze "nie daje rady" tylko po prostu trzeba najpierw ustawić AF a potem nagrywać, nagrywałem już na 500D, 550D i 5DmkII i jak bym miał uzywac DSLR to nic innego niż Canon, Nikon daje za bardzo plastikowy wygląd (a o Sony to już bym nawet nie myślał) a najbardziej zbliżony do filmu jest 5DmkII wiec dlatego jest najwięcej wybierany do teledysków, reklam, mało budżetowych filmów itp,itd

500D nie chcesz bo nie masz kontroli nad video (brak ustawienia iso (tylko zablokowanie) przysłony i migawki (tak w video można ustawiać szybkość migawki) także brak wejścia mic i 30fps na 1080p (tylko 20fps i płynnie to nie wygląda)
ale oczywiście to nie znaczy ze nie da się tego uzywac, tu masz filmik który nagrałem 500D:
http://vimeo.com/11584888

sourcerer
Posty: 740 (po ~147 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
sourcerer
  13 maja 2011

Moze TO

GRADEK83
GRADEK83
  17 maja 2011
sourcerer
sourcerer: Moze TO

0:33 :ziober2:
http://www.youtube.com/watch?v=BM39ya_-XQM&feature=feedf
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.