CrazyVirus
CrazyVirus
  23 stycznia 2011 (pierwszy post)

Witam. Rozwazam zakup starego apartu np. http://www.fotofis.info/aparaty/nowe2/69.htm. Mam jednak kilka pytań:
Jakie zasilanie ma taki aparat? Batrie, akumulator?
Co z klisza fotograficzna? Musze kupowac w odpowiednim formacie, czy można włożyć zwykła kliszę filmową?
Jak z wywołaniem zdjęc: muszę szukać odpowiednich firm, czy wywołają zdjęcia z takiego aparatu w pierwszym lepszym studio fotograficznym?
Jaka cena wywołania takiego zdjęcia?
Czy biorąc pod uwagę, ze w/w aparat ma format 24x36 mm., to takiej wielkosci wywołają mi zdjęcia?

AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  23 stycznia 2011

link nie działa

pijana
pijana
  23 stycznia 2011
AlicjaBezKrainy
AlicjaBezKrainy: link nie działa

Wystarczy usunąć tę kropkę na jego końcu ;)
kulek855
kulek855
  23 stycznia 2011

Jak chcesz się bawić w fotografię starymi aparatami to kup sobie zenita.
Zabawa droższa niż aparatami cyfrowymi ale jak kto lubi to czemu nie..
Zasilanie takich aparatów zależy od modelu, niektóre aparaty nie potrzebują zasilania (np wyżej wspomniany Zenit ET.

CrazyVirus
CrazyVirus
  23 stycznia 2011

To, ze drozsze to wiem, ale co z klisza? Dokupie bez problemu? Wywołają zdjęcia u pierwszego lepszego fotografa? Czy to za duzo zachodu, i ciagle zmartwienie gdzie dostane taka klisze itp?

Flo
Flo
  23 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To, ze drozsze to wiem, ale co z klisza? Dokupie bez problemu? Wywołają zdjęcia u pierwszego lepszego fotografa? Czy to za duzo zachodu, i ciagle zmartwienie gdzie dostane taka klisze itp?

wiekszość zakładów wywołuje filmy maszynowo, więc nie ma to sensu, musiałbyś znaleźć taki, gdzie wywołają Ci te zdjęcia ręcznie, albo sam się pobaw w ciemnię
Dolny
Dolny
  23 stycznia 2011
Flo
Flo: albo sam się pobaw w ciemnię

wczoraj mój ojciec opowiadał mi jak kiedyś sam wywoływał zdjęcia, mówił to były czasy...
zakładał koc na okno , czerwona żarówka...
kulek855
kulek855
  23 stycznia 2011

U mnie w mieście jeszcze bez problemu wywołasz zdjęcia z kliszy.
Wywołanie 5zł.
Klisze można dostać za 10zł ale tylko iso 400. innych niema i pewnie już nie zamówi.
Rozmawiałem z fotografem to mówił, że niedługo zakończy wywoływać zdjęcia bo po prostu jest to dla ludzi nieopłacalne i z roku na rok coraz mniej osób korzysta z tej usługi.

animka
animka
  23 stycznia 2011
Flo
Flo: albo sam się pobaw w ciemnię

polecam. satysfakcja gwarantowana choćby przez samą zabawę.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  24 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Klisze można dostać za 10zł ale tylko iso 400. innych niema i pewnie już nie zamówi.

nawet w rossmannie sa 200 i 400 firmowane rossmannem albo kodak w lidlu też widziałem o zakładach foto nie wspominając bo tam wybór jest oczywiście jeszcze większy
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.