czarnaaaa1983
czarnaaaa1983
  15 listopada 2010 (pierwszy post)

pytanie jest podyktowane moim kompletnym niezdecydowaniem i róznymi opiniami od róznych ludzi.
obecnie mam aparat Sony A200 i po wielu mało pochlebnych opiniach na jego temat przyszło mi do głowty żeby zakupić inny dość mocno polecany mi model- Nikon D90.
jestem kompletną amatorka, która jeszcze szuka jakiejś swojej drogi, ale już teraz trafia mnie jak widzę moje 'pięknie rozmyte' zdjęcia. brakuje mi przede wszystkim ostrości!
myślałam, że uzyskałam od kogoś cenną rade: nie inwestuj w body tylko w szkła i tego chciałam się trzymać. ale jak kolejny raz słyszę (albo czytam) że mam tandetę, że nawet dzieci wiedzoną że od sony trzeba trzymać się z daleka- to głupieje zupełnie.
chciałabym już zamknąć ten temat i skupić się na robieniu zdjęć dlatego prosze o pomoc w obraniu jakiejś drogi której się będę trzymać.
Danke :D

cy3erbob
cy3erbob
  18 listopada 2010
Tak samo Nikon jak i Sony to dobra firma jeżeli chodzi o wypowiedź "tandeta". Co do ostrości to napisz nam jaki obiektyw masz :) Jeżeli masz przykładowo stałe światło 2.8 to najlepszą ostrość będziesz miała na przysłonie 5.6 + odpowiednie ustawienia manualne ze strony fotografa o których wspomniał Jacek.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.