91kasia
91kasia
  17 października 2010 (pierwszy post)

Jakie są Wasze opinie na temat tych dwóch lustrzanek? Posiada ktoś którąś?
Którą bardziej opłaca się kupić?

91kasia
91kasia
  17 października 2010

jeszcze jedno pytanie- jaki model lampy zewnętrznej byłby najlepszy do canona?

oskar
oskar
  18 października 2010

Ja jestem zwolennikiem canona. Więc polecę Ci canona. :)
A lampy, zależy ile masz kasy.
Albo
Canon Speedlite 430 EX II
Albo
Canon Speedlite 580 EX II
Ja osobiście używam
NISSIN Di622 za 450zł i mi spokojnie ta lampa wystarcza. :)

cy3erbob
cy3erbob
  18 października 2010
Mimo, że posiadam Canona to polecam w tej sytuacji Nikona :)

A lampy tak jak oskar napisał, ewentualnie poczekaj na nowe, bo niedługo mają wyjść.
czarnaaaa1983
czarnaaaa1983
  18 października 2010

oo a ja mam podobny problem;] i tez mysle o nikonie d90. chyba ze cos lepszego byscie polecali?

91kasia
91kasia
  18 października 2010

Ja posiadam aktualnie nikona i dlatego zastanawiam się nad d90... ale czytając porównanie i recenzje to canon wypada 9/10 a nikon 8/10 pkt w ogólnej recenzji...
Niby nie jest to jakaś mega różnica ale wybór jednak trudny...

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  18 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja posiadam aktualnie nikona

jakiego??

Konto usunięte
Konto usunięte: canon wypada 9/10 a nikon 8/10 pkt

pierwsze slysze zeby takie cos mialo byc miarodajne wybierasz system a nie aparat głównie a puszka to naprawde niewiele warta bedzie jak podepniesz pod nia byle co
91kasia
91kasia
  18 października 2010
joker4444
joker4444: pierwsze slysze zeby takie cos mialo byc miarodajne wybierasz system a nie aparat głównie a puszka to naprawde niewiele warta bedzie jak podepniesz pod nia byle co

wiem ;P
tam był długi opis i recenzja nie tylko budowy ale i funkcjonalności etc...

joker4444
joker4444: jakiego??

d60
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  18 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: d60

to jak masz jakies szklo oprocz kita to bierz nikona tyle ze troiche imo bez sensu dostaniesz naped AF nieco wiecej przyciskow na wierzch wyciagnietych i gorny wyswietlacz....
Czego Ci w d60 brakuje ?:woot:
91kasia
91kasia
  18 października 2010
joker4444
joker4444: to bierz nikona

właśnie zastanawiałam się czy tak nie zrobić... bo lampe mogłabym teraz kupic i troche jeszcze podziałać na d60 a potem kupić d90...
a kupując canona musiałabym się wstrzymać z lampą (brak płynności finansowych :p)

joker4444
joker4444: Czego Ci w d60 brakuje

w sumie jest ok ale wolałabym miec lepsze body i do tego skompletowac sprzęt bo myśle o poważniejszym zajmowaniu się fotografią...
91kasia
91kasia
  18 października 2010
joker4444
joker4444: to jak masz jakies szklo oprocz kita

nie mam... nie kupowałam bo zastanawiam się czy nie zainwestować w lepsze body
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  18 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: właśnie zastanawiałam się czy tak nie zrobić... bo lampe mogłabym teraz kupic i troche jeszcze podziałać na d60 a potem kupić d90... a kupując canona musiałabym się wstrzymać z lampą (brak płynności finansowych :p)

bez sensu wiec zmieniac na d90 imo kup lampe i jakies szklo pozadne lepiej a kiedys tam zmienisz na cos lepszego minimum d300 bo tak po szczebelku chcesz przez kazdy model body nikona przejsc ?:woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: w sumie jest ok ale wolałabym miec lepsze body i do tego skompletowac sprzęt bo myśle o poważniejszym zajmowaniu się fotografią...

to zainwestuje ta kase co masz w jakies sensowne szklo ;]
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  18 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie mam... nie kupowałam bo zastanawiam się czy nie zainwestować w lepsze body

miedzy d60 a d90 a jakoscia zdjec to roznica nie wiem czy w ogole jakakolwiek bedzie w kazdym razie nie cos co by bylo zauwazalne a z kitem to .....ehhh
.......lać was pasem w gołą dupe tylko:and:
oskar
oskar
  18 października 2010
joker4444
joker4444: to jak masz jakies szklo oprocz kita to bierz nikona tyle ze troiche imo bez sensu dostaniesz naped AF nieco wiecej przyciskow na wierzch wyciagnietych i gorny wyswietlacz....

Mniejsze szumy na ISO (sprawdzone)
Więcej pół af (sprawdzone)
Ciut lepszy wizje z lepszą matówką. (nie wiem jak to sprawdzić, czytam z opisu sprzętu)
I 200gram więcej w ręce.
-------------
Specem od nikona nie jestem i nie wiem jak duże różnicę są przy kupowaniu szkieł z silnikiem czy tam bez. Ale jeśli Nie duże to tak jak CI polecił Jokker, nie ma sensu kupowania nowej puszki, skoro masz starą jeszcze dobra. Pewnie jakieś szkła masz. Kup sobie szkło, i jak zostanie kasy to kup lampę, ja używam tej za 450zł jak pisałem Ci wcześniej daje radę. Potem kupię sobie jakąś inna a z tej zrobie slave.
Flo
Flo
  18 października 2010
joker4444
joker4444: miedzy d60 a d90 a jakoscia zdjec to roznica nie wiem czy w ogole jakakolwiek bedzie w kazdym razie nie cos co by bylo zauwazalne a z kitem to .....ehhh

moja przesiadka z d40x na d80 to chyba najlepsza rzecz jaką obecnie mogłam zrobić, pracuje mi się zdecydowanie lepiej, w tej chwili nie wyobrażam sobie pracy bez górnego wyświetlacza przykładowo ;D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.