3milqa
3milqa
  19 września 2010 (pierwszy post)
Czy ktoś może wie czy da się zmienić grzebiąc w aparacie datę na napis np. Imię i nazwisko? Btw. Mam cyfrówkę sony w55
stopofan89
stopofan89
  19 września 2010

Nie sądzę.

razotka
razotka
  19 września 2010

czytałaś instrukcję do tego aparatu? :>
bo nie przypominam sobie żeby on taką opcję posiadał

3milqa
3milqa
  20 września 2010

no oczywiście że czytałam ale nie da się tego normalnie ustawić dlatego pytam was czy da się to ustawić grzebiąc np. w sofcie

stopofan89
stopofan89
  20 września 2010

No, można pogrzepać w sofcie... na przykład w Photoshopie, wyjdzie na to samo :D

3milqa
3milqa
  20 września 2010
No raczej ręcznie dodawać w na każde zdjęcie jest pracochłonne. Jaki program pokaże mi pliki softu?
stopofan89
stopofan89
  20 września 2010

Nie jest, wystarczy sobie przygotować podpis który będzie dobrze wyglądał na rozdzielczości aparatu lub docelowej, i mechanicznie wczytywać go na warstwę. Poza tym, skoro chcesz podpis to rozumiem że zdjęcia gdzieś publikujesz, a nie sądzę żebyś publikowała po 100 na raz.

W każdym razie, w sofcie aparatu bym grzebać nie polecał.

A już po najmniejszej linii oporu, można znaleźć program/plugin który automatycznie dodaje podpisy do serii zdjęć, jeżeli już faktycznie musisz mieć wszystkie otagowane ;)

ZacnyUser
ZacnyUser
  22 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

Musisz mieć konsolę, która zaimplementuje i przetłumaczy na zwykłe języki programowania soft Twojego aparatu.

Idź na politechnikę, ucz się pilnie, może za 4 lata zrobisz coś takiego.
Tracąc przy tym gwarancję producenta i stabilność oprogramowania.
3milqa
3milqa
  23 września 2010
Idę na politechnikę xd. Dzięki
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.