Flora
Flora
  17 września 2010 (pierwszy post)

witam, posiadam sony a200 (na sam początek mi wystarcza) Dodaje, że na razie zgłębiam tajemnice tej sztuki (czytam książki,poradniki etc) Dostałam propozycje kupna taniego szkła i nie wiem czy warto wkładać w to jakąkolwiek kwotę, mianowicie chodzi mi o tamrona 70-300, jest nowy okazyjnie od znajomego za 350 złotych. Tani zestaw. Co o tym myślicie? Mam zamiar dokupić sobie jakiś obiektyw do alphy, bo we wrześniu udaje się do fototech. Co o tym myślicie? kupować?

stopofan89
stopofan89
  17 września 2010

Po pierwsze, czy robisz zdjęcia do której wykorzystujesz takie ogniskowe?
Po drugie, ja bym osobiście wolał te 350zł odłozyć i dołozyć do czegoś lepszego.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  18 września 2010

wspomniany Tamron to slabe szkło jeśli lubisz polować na ptaszki itp a nie masz kasy to bierz ... Jak potrzeba Ci innej ogniskowej to lepiej odłóż ta kase na cos innego

razotka
razotka
  19 września 2010

zależy co chcesz fotografować, czy krajobraz czy portrety a może makro ?

Flora
Flora
  19 września 2010

Portret, głównie. Polećcie mi coś, bo KIT to dla mnie już mało i chciałabym spróbować czegoś innego. Jaki polecacie obiektyw do mojej puszki? Przypominam, że fotografuje głównie portret. Przypominam również, że mam 15 lat, więc jakieś drogie szkła odpadają, ponieważ sama muszę na nie uzbierać.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  19 września 2010
Flora
Flora: Przypominam również, że mam 15 lat, więc jakieś drogie szkła odpadają, ponieważ sama muszę na nie uzbierać.

podobno minolta 50 1.7 dobra jest ;) jak nie trafisz takowej to sony ma swoje 50 1.8
oskar
oskar
  20 września 2010
Flora
Flora: Przypominam również, że mam 15 lat, więc jakieś drogie szkła odpadają, ponieważ sama muszę na nie uzbierać.

50/1.8 czy tam coś w tym kształcie. Bardzo ciekawe szkło.
Nie wiem jak w sonaczach, w canonie nie należy do jakiś magicznie ostrych. ALe szkło warte zakupu.
xc666hc
xc666hc
  2 października 2010

to portretu z 300mm dobrego raczej nie zrobisz :) bardziej coś pod 50 itp

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.