NadziejaMoimDarem
NadziejaMoimDarem
  14 września 2010 (pierwszy post)

Planuje kupić sobie cyfrówki w przystępnej cenie, niestety jestem w tej sprawie zielona. Nie chce aby mi sprzedawca wcisnął jakiegoś bubla...
Nie zajmuje się fotografią aparat potrzebny mi do zwyczajnych zdjęć typu impreza, wakacje, w pomieszczeniach itp. Na czym mi najbardziej zależy :
Musi robić 'dobrej jakości' zdjęcia.
musi Dość szybko je robić, nie że czekam i czekam a dalej zdjęcia niema, albo rozmazane bo ruszyłam ręką...
nie zależy mi na robieniu filmów...
Bardzo proszę o pomoc, ja się kompletnie nie znam na aparatach.

oskar
oskar
  14 września 2010

Musisz mi odpowiedzieć na parę pytań.
1) Ile masz kasy na ten aparat
2) Jak duża torebkę nosisz
3) Czy jesteś switaśną nastolatką i lubisz kolorowe gadżety
4) Czy masz koleżanki z nadwagą i zamierzasz je fotografować.
5) Jak duża grupę swoich koleżanek chcesz sfotografować trzymając aparat w ręce.

NadziejaMoimDarem
NadziejaMoimDarem
  14 września 2010

1. Właśnie nie wiem ile dać za taki aparat, abym potem nie żałowała że nie dołożyłam 100zł to o wiele lepszego... myślę że tak hm do 600zł? nie wiem sama...
2. torebki nosze różne, ale nie chce aż takiego dużego aparatu
3. nie, nie jestem słitaśną nastolatką.
4. a co to ma do tego czy mam koleżanki z nadwagą?
5. no grupkę ludzi na imprezie trudno określić 6 osób?

oskar
oskar
  14 września 2010

4) do kolezanek z nadwaga potrzebny jest szeroki kąt. :>
s1600 fujifilm do 600zł a świetny aparat. Jest ciut większy ale szerokokątny obiektyw+zoom dobra jakoś wykonania i zdjęć.

NadziejaMoimDarem
NadziejaMoimDarem
  15 września 2010

Bardzo mi się spodobał, chyba trafiłeś. :)
tylko mam pare pytań ten aparat jest zasilany na baterie, czy nie lepszy byłby taki co ładuje się ładowarką?

NadziejaMoimDarem
NadziejaMoimDarem
  15 września 2010

A i zauważyłam, że ma 12.2 Mpix, a słyszałam że czasem lepiej kupić aparat z mniejszą liczbą pixeli...
Acha i zapomniałam dodać na początku, że nie zamieżam dalej inwestować z dodatki do aparatu, typu obiektywy, filtry itp :)
Podałbyś jeszcze przynajmniej dwóch konkurentów s1600 tańszego i droższego? ;]

oskar
oskar
  15 września 2010

Ech wszystko za Ciebie trzeba zrobić.
Co do Akumulatora i Akumulatorków. To te (wyglądające jak baterie) moim zdaniem są dla Ciebie ciekawszym rozwiązaniem. Mało który aparat w tej cenie oferuje akumulator z systemem ładowania. Ja miałem to w starym nikonie mam teraz w canonie fakt ładuje się sporo szybciej, ale dopiero dzięki grip'owi jestem w stanie na szybko kupić baterie i załadować je kiedy potrzeba mi trochę zdjęć.
Co do 12mpix, chodzi CI o szumy przy większych iso? Nie oszukujmy się nie chodzi Ci o fotografowanie w super ciemnych miejscach bez lampy. Uzyjesz wtedy lampy. Za około 600zł nie masz co się martwić. Aparaty będą w podobnym standardzie. I nie masz co myśleć o jakimkolwiek inwestowaniu w optykę aparatu bo to nie są aparaty z wymiennymi obiektywami, ciężko też będzie CI jakikolwiek filtr zamontować na obiektyw. Dała byś 1000-1500 to wtedy tak miała byś lepsza optykę z możliwością niekiedy jej wymiany albo dołączania filtrów.
Co do konkurentów
Tanszy to CANON SX 120 IS
A droższy S2500HD Fujifilm tyle ze on chyba tylko filmy kręci lepsze w porównaniu z tym co CI pokazałem. Możesz też s1800 luknąć on chyba filmy kręci, i jakiś bajer do składania panoram ma (chociaż pewnie działa ubogo).
A co do innych konkurentów to S200 (2X droższy ale warty ceny)
i Hs10 ponad 2Xdroższy bardzo wybajeżony ale daje radę.

KatinkaMalinka
KatinkaMalinka
  15 września 2010

Jednak najbardziej mi podpasował ten s1600. :)
dzieki Ci za pomoc heh

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.