RafiFotoPlasta
Posty: 3 (po ~290 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
RafiFotoPlasta
  4 września 2010 (pierwszy post)

Mam zamiar zakupic Nikona D90, ale zastanawiamk sie czy aby jest to trafny wybor;D
Wiecie teraz na rynku lustrzanek jest ogromny wybor, a chce zajac sie profesjonalnie fotografia;D
A moze znasz jakis lepszy model??
Prosze o szczere odpowiedzi i z gory dziekuje

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  4 września 2010
RafiFotoPlasta
RafiFotoPlasta: A moze znasz jakis lepszy model??

znam...jak pod ten sam bagnet to D3X...

RafiFotoPlasta
RafiFotoPlasta: chce zajac sie profesjonalnie fotografia;D

to ":D" na koncu wiele mowi imo

RafiFotoPlasta
RafiFotoPlasta: Prosze o szczere odpowiedzi i z gory dziekuje

idz lepiej na piwo to bedzie lepiej spozytkowana kasa ;]
SergiuszM
Posty: 187 (po ~132 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
SergiuszM
  4 września 2010
RafiFotoPlasta
RafiFotoPlasta: a chce zajac sie profesjonalnie fotografia;D


dobry początek
oskar
oskar
  4 września 2010
RafiFotoPlasta
RafiFotoPlasta: Mam zamiar zakupic Nikona D90,

Miną wieki za czym wykorzystasz 90% tego aparatu.
Pamiętaj ze sama puszka to dopiero podstawa. Potem zaczynają się obiektywy.
Miałem d90 w rękach, pstryknąłem parę zdjęć i mogę Ci powiedzieć ze puszka jest ciekawa. Solidna, dobrze leży w ręce. Jestem posiadaczem canona trochę musiałem się pobawić aby załapać co się z czym je. Zakładam ze chcesz to kupić z 18-105 (czy jakoś tak) Jak na początek powinno CI to starczyć. z pół roku robienia zdjęć i wtedy pomyśl nad kupnem czegoś co bardziej ukierunkuje Twoje potrzeby.
A co do zdjęć.
http://pl.pixel-peeper.com/adv/?lens=13020&camera=1039&perpage=30&focal_min=none&focal_max=none&aperture_min=none&aperture_max=none&iso_min=none&iso_max=none&exp_min=none&exp_max=none&res=3
Zobacz sobie co ta puszka z tym szkłem potrafi. (Chociaż na pewno potrafi więcej, ale strzelam ze zdjęcia robili amatorzy, chociaż pewnie nie wszystkie)
HandOfFate
HandOfFate
  4 września 2010
RafiFotoPlasta
RafiFotoPlasta: Mam zamiar zakupic Nikona D90, ale zastanawiamk sie czy aby jest to trafny wybor;D

Ja kupiłem, nie narzekam. Wrecz przeciwnie, bardzo sobie chwale.
Uzywam na codzien i uwazam ze poki co nic wiecej mi do szczescia (ale nie zajmuje sie tym profesjonalnie w zadnym stopniu).
W przyszlosci planuje zmiane na pelna klatke, ale to w odleglej przyszlosci...

RafiFotoPlasta
RafiFotoPlasta: Wiecie teraz na rynku lustrzanek jest ogromny wybor, a chce zajac sie profesjonalnie fotografia;D A moze znasz jakis lepszy model??

Tak na starcie chcesz byc pr0? ;p

RafiFotoPlasta
RafiFotoPlasta: A moze znasz jakis lepszy model??

Znamy wiele lepszych modeli, wszystko zalezy od tego jak gleboka ma sie kieszen ;)
KamillM
Posty: 87 (po ~208 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
KamillM
  4 września 2010

Skoro pytasz się o tak podstawową rzecz, jak wybranie puszki dla siebie, to jesteś pewnie zupełnym laikiem, który dotąd strzelał fotki małpką. Radzę przestudiować materiały o fotografii, aby wybrać aparat z konkretnym obiektywem.

D90 z 18-105 mm trzymałem w rękach, robiłem zdjęcia. Puszka jest naprawdę świetna, jak na swoje pieniądze, ale pod warunkiem, że użytkownik będzie potrafił wykorzystać jej moc. W przeciwnym razie, po co wydawać ponad 3000 zł na coś, czym będzie się fociło w Auto?

RafiFotoPlasta
Posty: 3 (po ~290 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
RafiFotoPlasta
  4 września 2010
KamillM
KamillM: to jesteś pewnie zupełnym laikiem, który dotąd strzelał fotki małpką.

Jeżeli uważasz że jestem "LAIKIEM" to masz do tego prawo.
Sam prosiłem o szczerość i ją dostałem, ale na pewno nie poddam sie sugestiom że niedam rady. Bo jesli nie masz talentu to starasz sie nadrabiac ciężką pracą.

joker4444
joker4444: RafiFotoPlasta: Prosze o szczere odpowiedzi i z gory dziekuje idz lepiej na piwo to bedzie lepiej spozytkowana kasa ;]


Są dużo przyjemniejsze rzeczy od picia browara, ale jak każdy facet lubie piwko.
Wiem że liczą sie ważniejsze rzeczy.
Może nie jestem profesjonalista, ale wiem że to chce w życiu robić.

Z Góry dziękuje za rade(gorzką), ale rade...
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  4 września 2010
RafiFotoPlasta
RafiFotoPlasta: Może nie jestem profesjonalista, ale wiem że to chce w życiu robić.

chec to za malo wiedza i doswiadczenie, a obstawie w ciemno ze brak Ci tego
Rownie dobrze mozesz zalozyc temat ze planujesz jezdzic w F1 i na poczatek chcesz sobie kupic jakies auto . Czy moze to byc vw Golf GTi czy moze znamy lepsze modele ;]
oskar
oskar
  4 września 2010
RafiFotoPlasta
RafiFotoPlasta: Z Góry dziękuje za rade(gorzką), ale rade...

Bierz tą 90 i nie marudź.
A jak chcesz być super pro to kup sobie hasselblad albo mamiya tylko jedną z tych lepszych. :D Świetne aparaty studyjne. Ewentualnie jeśli chcesz w plener lecieć do d3x'a z nikona albo jakiegoś canowatego 1d lub 1ds. Wtedy będziesz miał sprzęt profesionalny. Potem zajeździj z 2-3 migawki i wybierz 10 najlepszych prac. Wtedy zobaczymy czy zostałeś już profesionalistą.
feuliette
feuliette
  5 września 2010
RafiFotoPlasta
RafiFotoPlasta: chce zajac sie profesjonalnie fotografia;D

i na start D90 ?
moim zdaniem na poczatki ten sprzecior za dobry ;]
Flo
Flo
  5 września 2010

fajna pucha, będziesz zadowolony

stopofan89
stopofan89
  6 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: i na start D90 ? moim zdaniem na poczatki ten sprzecior za dobry ;]

Jak ktos ma kase to sobie na start i D3s może kupić, co to za agrument.
Prędzej czy później się go nauczy.
AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  6 września 2010
RafiFotoPlasta
RafiFotoPlasta:

Szczęściarz, że na start możesz pozwolić sobie na taką puszkę :) Pamiętaj, że lustrzanka=o wiele więcej innych wydatków. Filtry, słoiki, statyw itp. :)
Nie wydaj całości co zaoszczędziłeś tylko na niego.
:)
stopofan89
stopofan89
  6 września 2010
oskar
oskar: Ewentualnie jeśli chcesz w plener lecieć do d3x'a z nikona

Akurat D3x to sprzęt studyjny, do latania po plenerze to bardziej D3s się chyba nada :P
oskar
oskar
  6 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Akurat D3x to sprzęt studyjny,

A co to za różnica? D3 s czy x oba mogą być wykorzystane w studiu. Lecz nie są typowo studyjnymi aparatami. :) Już nawet widać metodykę uszczelnienia tych aparatów. :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.