Dolny
Dolny
  29 sierpnia 2010 (pierwszy post)

Witam jak na razie mam FujiFilm S9600 jestem z niego zadolowony lecz trochę mnie wkurza że za wolno robi zdjęcia lub też przy nie można zrobić zdjęć przy ISO 400 ponieważ powstają szumy...

Czy ta hybryda będzie lepsza i będzie spełniać moje wymagania ? czy lepiej poczekać i uzbierać sobie kasę i zastanowić się nad jakąś lustrzanką ?

Pozdrawiam.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  29 sierpnia 2010

hs10 sporo lepsdzy ale i cena nie mala za ta kase mozna miec juz lusto z kitem ... co bardziej ci sie przyda czy uniwersalnosc i duzy zoom czy mozliwosc rozbudowy i dalszego wkladania kasy w hobby to juz Twoj wybor ...

oskar
oskar
  29 sierpnia 2010

Dolny HS10 to nie hybryda:) A zwykły aparat. (obiektywów tam nie wymieniasz) :D
Jest bardzo dobry, zakres ogniskowej jest ogromny i na pewno 500d z kitem nawet bije o głowę, ale. No właśnie do 500d jeśli masz kasę kupisz obiektyw. I wtedy w pewnym zakresie ogniskowej będziesz miał lepsze osiągi niż HS10. Ale pamiętaj ze kupno dobrego szkła to wydatek około 1500zł. Więc jeśli będziesz chciał poszaleć to będziesz musiał załadować trochę kasy. Więc jeśli będziesz miał na to kupuj lustrzankę, jeśli nie kupuj hs10.
A propos ja w swoim canonie robie zdjęcia przy iso max 400, w gruncie rzeczy 100-200. A jak potrzeba to lampą naddaje (z odchylanym palnikiem mam)

oskar
oskar
  29 sierpnia 2010

Jak to teraz przeczytałem, to sam się zastanawiam o co chodzi.
Więc sedno. Będziesz miał kasę kupuj lustro. Nie będziesz miał kupuj HS10 i zbieraj na lampę z ruchomym palnikiem do zdjęć w ciemnych miejscach :)

Dolny
Dolny
  29 sierpnia 2010
oskar
oskar: Jak to teraz przeczytałem, to sam się zastanawiam o co chodzi. Więc sedno. Będziesz miał kasę kupuj lustro. Nie będziesz miał kupuj HS10 i zbieraj na lampę z ruchomym palnikiem do zdjęć w ciemnych miejscach :)

chyba się zdecyduje na te Fuji ponieważ nie pracuje tylko nadal się uczę więc szkoło może bym kupował raz na rok, gdy będę zarabiał to kupie sobie lustrzankę...

a jeśli chodzi o lustrzankę to do 2000zł z obiektywem, najlepiej to 2 obiektywy (portretówka i do krajobrazów ) to jaką ?:>
oskar
oskar
  29 sierpnia 2010

Używka jakaś.
450d +kit+50/1.8
Albo nowy 1000d +kit+50/1.8

oskar
oskar
  29 sierpnia 2010

Ewentualnie używkę 40d+1.8 to gdzieś 2k, i potem może obiektyw kitowy za 100zł? moze 150. I masz świetny zestaw.

oskar
oskar
  29 sierpnia 2010

Wiesz co tak teraz myślę ze jeśli nie będziesz fotografował ptaszków na drzewie. A głównie robił portrety i widoki to ta 40 z 1.8 i potem kitem będzie o niebo lepsza niż ten hs10. No ale jeśli będziesz i masz zamiar kręcić filmy to jednak hs 10

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  29 sierpnia 2010
oskar
oskar: Dolny HS10 to nie hybryda:) A zwykły aparat. (obiektywów tam nie wymieniasz) :D

wymienna optyka nie jest cecha hybrydy. Przyjelo sie ze zakres aparaty majace duży zakres ogniskowych i EVF tak sie zwie a fuji obie te cechy posiada..... no chyba ze cos sie zmienilo o czym nie wiem
oskar
oskar
  29 sierpnia 2010

Mi zawsze tłumaczono ze główną cechą aparatów hybrydowych to połączenie zwykłego kompaktu z możliwością podpięcia innego obiektywu. :)
Ale Ty tu jesteś ekspertem. Więc ufam na słowo:)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  29 sierpnia 2010

hs 10 to dla ludzi ktorzy chca miec wszystko w 1 ..bierzesz aparat i idziesz focic raz jakies makro a za kilka sekund ptaszka na drzewie by po chwili zrobic jakies zdjecie rodzinne czy nakrecic przyzwoite video..wszystko bez zmieniania szkla z przyzwoita jakoscia...jesli jednak jestes bardziej ukierunkowany a tak mi sie wydaje to kup lustro z kitemna poczatem a za jakis czas dokupisz jakas stalke np zaproponowana 50 1.8 za okolo 400 pln

oskar
oskar
  29 sierpnia 2010

Joker ma racje. Poszukaj tej 40 z kitem. A jak uzbierasz kup 50/1.8 Szkło tanie, więc nie baw się w używki.

oskar
oskar
  29 sierpnia 2010

No chyba ze ktoś będzie miał do pchnięcia 50 ver I nie II To daj mi znać:> sam kupie:>

Dolny
Dolny
  29 sierpnia 2010

teraz to zmieniłem zdanie i chyba kupie sobie tą 40 z kitem a później będę kupie sobie przejściówkę i obiektywy z gwintem M42 ;>

oskar
oskar
  29 sierpnia 2010

Przejśćie do m42 chyba nie jest drogie. 35 bez hipa 80-90 z chipem
Do tego stukaj na tą 50/1.8 :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.