paattiee
paattiee
  6 sierpnia 2010 (pierwszy post)

szukam kompaktu do 1500zł. ma to być prezent urodzinowy.
myślałam nad canons sx20 is ale szkoda, że jest na baterie. więc po pierwsze żeby był na akumulator.
żeby miał duży zoom min. 10x .

Drozu
Drozu
  6 sierpnia 2010

Przecież zamiast bateri możesz włożyć akumulatorki... W czym widzisz różnicę ?

PoCholereMiFotka
PoCholereMiFotka
  6 sierpnia 2010

i żeby wszystko pięęknie fruwałoooo

przecież baterie są nawet praktyczniejsze. Padają jedne, kupujesz drugie. Padają ci akumulatorki AA/AAA ladujesz je i smigasz od nowa. Jesli padaja ci w jakims zadupiu to kupujesz w najblizszym sklepie i smigasz od nowa.

Jacek80
wpis jest ukryty
oskar
oskar
  7 sierpnia 2010
paattiee
paattiee: szukam kompaktu do 1500zł. ma to być prezent urodzinowy. myślałam nad canons sx20 is ale szkoda, że jest na baterie. więc po pierwsze żeby był na akumulator. żeby miał duży zoom min. 10x .

Zakup Elupów i ładowarki to koszt chyba 60zł, z dodatkowym zapasem 4 to 80.
A co do kompaktów. Zależy co ta osoba chce fotografować. Za 1800 jest rewelacyjny Fuji hs10. A jeśli chcesz coś tanszego, to też bym brał fuji. Ale model niższy.
2pat2
2pat2
  8 sierpnia 2010

dps1
lx3
olympus sp-800- 30x zoom

KamillM
Posty: 87 (po ~208 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
KamillM
  8 sierpnia 2010

Akumulatory są praktyczniejsze. Kupujesz wspomniane już Eneloopy, czy GP Recyko, a najlepiej dwa zestawy, jeśli używasz aparatu na długich wycieczkach i nie martwisz się, że jak padnie wbudowany akumulator, to bedziesz musiała szukać zasilania z sieci.

Sztajmex
Sztajmex
  9 sierpnia 2010
oskar
oskar: Za 1800 jest rewelacyjny Fuji hs10. A jeśli chcesz coś tanszego, to też bym brał fuji. Ale model niższy.


Miałeś okazję pstrykać już HS-10'tką? Ja dotychczas w sumie używałem wyłącznie Fuji, poza krótkimi epizodami z Cannonem i Lumixami, i tak się zastanawiam nad zakupem w.w. aparatu. Mój s6500 w sumie nie jest zły, ale potrzebuję czegoś z nieco większą liczbą pixeli i zoomem (zdjęcia ornito) bo w moim aparacie kiepsko z tym niestety. Btw. widziałem HS-10 za nieco ponad 1600 zł (http://www.mp3palmtopy.pl/index.php?products=product&prod_id=1954), a w przypadku kiedy nie potrzebuję dodatkowego osprzętu do niego - bo zostaje ze starej maszynki - to już nie tak drogo, chyba.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  9 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Btw. widziałem HS-10 za nieco ponad 1600 zł (http://www.mp3palmtopy.pl/index.php?products=product&prod_id=1954), a w przypadku kiedy nie potrzebuję dodatkowego osprzętu do niego - bo zostaje ze starej maszynki - to już nie tak drogo, chyba.

bierz hs 10 nie zawiedziesz sie
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.