NajaranaRapem93
Posty: 158 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 398
NajaranaRapem93
  26 lipca 2010 (pierwszy post)

Witam .
Planuje sb kupic lustrzanke , ale nie do robienia zdj. np.krajobrazom czy cos .
tylko sb . rodzinie itp .
Warto kupic ? w tym przypadku . Jaka polecacie firme?
I czym sie najbardziej rozni lustrzanka cyfrowa od zwyklej .?
Ktora bardziej polecacie ?
Latwo sie robi zdj samemu lustrzanka?
A i jeszcze takie dziwne moze pyt. ale czy na zdj wychodzi sie tak samo jak np. w lusterku ? czy zmienia obraz. ?

:rock:
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  27 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: pentax k-x te kolorowe to pentaxy k-x male lustrzanki dobre dla ....

dla kogo?:woot:
oskar
oskar
  27 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie. ;x hm . najprawdopodobniej bym miala ją z angli , ale wlasnie nie wiem czy lustrzanka mi potrzebna bo chodzi o to ze mam taki aparat .;x ze zle wychodze .x/ bo w lusterku wygladam inaczej a aparat robi inaczej .;x

A w angli to nie mają pieniążków?:> A jeśli za darmo, to przecież brał bym co dają:>
A propos lustra, to wiesz inaczej wychodzisz, bo lustro (chodzi mi o takie wiszące np w łazience) nie ma flasha i pomiaru światła. Dlatego też możesz w nim wyglądać ciut inaczej. Już nie zapominając ze aparat odbiera inna game kolorystyczną. :)
omgNAT
omgNAT
  27 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam . Planuje sb kupic lustrzanke , ale nie do robienia zdj. np.krajobrazom czy cos . tylko sb . rodzinie itp . Warto kupic ? w tym przypadku . Jaka polecacie firme? I czym sie najbardziej rozni lustrzanka cyfrowa od zwyklej .? Ktora bardziej polecacie ? Latwo sie robi zdj samemu lustrzanka? A i jeszcze takie dziwne moze pyt. ale czy na zdj wychodzi sie tak samo jak np. w lusterku ? czy zmienia obraz. ?

-nie potrzebujesz lustrzanki bo nie wykorzystasz w niej nic
-kup sobie dobrą cyfrówke a jak patrzysz firmami to polecam canon
-...
-lustrzanki obrażają się, jesli się robi zdjęcia samemu. czyli nie
-oczywiście masz czarną skórę, białe włosy, jesteś do góry nogami potem trzeba w centrum kryminologii obrazu to przerabiać
AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  27 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

po tym co piszesz sądzą, że wystarczy tobie zwykły kompakt. Nie jestem pewna czy umiała być odpowiednio chwycić lustrzankę.
:mrgreen:
AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  27 lipca 2010
AlicjaBezKrainy
AlicjaBezKrainy: sądzą

sądzę**
NajaranaRapem93
Posty: 158 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 398
NajaranaRapem93
  27 lipca 2010

mam aparat samsung L100 ale jest slaby . ;/

:rock:
KamillM
Posty: 87 (po ~208 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
KamillM
  27 lipca 2010

Kup jakiegoś hybrydę, ostatnio ceny spadły. Włączasz, pstrykasz fotkę i gotowe.

KamillM
Posty: 87 (po ~208 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
KamillM
  27 lipca 2010

jakąś hybrydę*

:-)

2pat2
2pat2
  27 lipca 2010

nie kapuje czemu niektorzy twierdza ze lustzranke zle sie trzyma itd ze ciezko obslozyc , lustzranka jest sporo wieksza i ciezsza , kompakciki z reguly sa mniejsze.. ale lutra tez maja tryb auto . tak samo czulosc iso sie ustawia jak w kompaktach , takie pierxdolnie ze lustro to cos strasznego .. fotki w auto juz daja duzo przewage i z czasem sie nauczy ustawiac itd .. a nie wszytskie hubrydy sa hubrydami niektore sie tylko tak nazywaja

2pat2
2pat2
  27 lipca 2010

ja polecam
kompakty:
sigma dp1s (999zł ) hybryda z duza matryca z lustrzanki
lx3 (1300zł w .uj drogie) - kompakt z jasnym obiektywem 2.0 i filmami hd
pentax kx( 2 tys złotych) mala lustrzanka

poike
poike
  27 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale lutra tez maja tryb auto .

ale kupować lustrzankę tylko po to by korzystać z trybu automatycznego to głupota i strata kasy
oskar
oskar
  27 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mam aparat samsung L100 ale jest slaby . ;/

Odpowiesz mi na pytanie ile chcesz kasy wydać?
A co do tego aparatu jest słaby, ale o służy do pstrykania i pstrykania.

Konto usunięte
Konto usunięte: nie kapuje czemu niektorzy twierdza ze lustzranke zle sie trzyma itd ze ciezko obslozyc , lustzranka jest sporo wieksza i ciezsza

TY no zrób sobie zdjęcie powiędzmy 50d+70-200/2.8+grip:) CHociaż nawet zrób sobie sam zdjęcie takim aparatem z 50 na pokładzie. :> TO o czym pisane bylo wcześniej to nic innego jak sarkazm do zdjęć z reki.

Konto usunięte
Konto usunięte: ale lutra tez maja tryb auto . tak samo czulosc iso sie ustawia jak w kompaktach

Widzę ze w ręce trzymałeś jakieś podstawowe wersie lusterek. A propos, ja w swoim kompakcie nie mam opcji zmiany iso:>
ps: weź kiedyś 5d mark II i zobacz jak tam iso wygląda. :) A potem niech Ci ktoś wyjaśni różnicę nad iso programowym i sprzetowym (chyba nazw nie przekręciłem)

Konto usunięte
Konto usunięte: takie pierxdolnie ze lustro to cos strasznego .. fotki w auto juz daja duzo przewage i z czasem sie nauczy ustawiac itd .. a nie wszytskie hubrydy sa hubrydami niektore sie tylko tak nazywaja

Fajnie. :) Tyle ze jeśli masz zamiar kupic lustro i jechać cały czas na kitowym obiektywie to bądźmy szczerzy. Lepiej kupić hybrydę jakąś albo dobrą cyfrówkę. Zaoszczędzisz kasę a zdjęcia uzyskasz sporo lepsze.
stopofan89
stopofan89
  27 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: bo chodzi o to ze mam taki aparat .;x ze zle wychodze .x/x

Może to wina twarzy, nie aparatu?

I tak jak koledzy wyżej radzili, kup sobie dowolnego kompakta dowolnej marki.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  27 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: . ale lutra tez maja tryb auto . tak samo czulosc iso sie ustawia jak w kompaktach ,

tak tyle ze kompakty czesto podbijaja kolorki kontrast itp dzieki czemu zdjecia juz bez obrobki wygladaja lepiej niz z lustrzanki
Pozatym jesli twierdzisz ze kuno lustra z kitem i nim pstrykanie ma jakis wiekszy sens to daj takiemu laikowi jakas hybryde ultrazoom i zobaczy ze w... kase w bloto bo zakres 18-55 to sie nadaje do pstrkania zdjec z reki :) a i jasnosc i jakosc kitowych szkiel nie powala
Ile laikow na kicie lub dual kicie konczy ewentualnie dokupuje jakis szit z zakresu18-200, 250 to chyba wiesz...
Efekty tego sa marne ale coz ich kasa ich wybor jak kogos stac kupic najdrozsze opony wytrzymuujace predkosci przeszlo 300km/h do poloneza to tez jego wybor ... aa ze pojedzie takim polonezem nie wiecej niz 120 to inna kwestia
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  27 lipca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: pentax kx( 2 tys złotych) mala lustrzanka

z drugiej strony racji troche w tym jest bo ceny dobrych hybryd sa zzlizone do luster entry level tyle ze szklo jeszcze
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.