Edqq
Edqq
  27 czerwca 2010 (pierwszy post)

Siemacie !

Chodzi mi o przepalone zdjęcia (patrz mój profil) jedni mówią że jest to wada, a niektórzy zaleta zdjęcia, że wtedy są kolory żywsze. Ja jestem jak najbardziej za!

A jakie jest zawsze zdanie.?

stopofan89
stopofan89
  27 czerwca 2010

Sprawa jest bardzo prosta - zdjęcia przepalone = FAIL.
Innymi słowy, porażka techniczna, nieumiejętność obsługi aparatu i brak podstawowych wiadomości o ekspozycji. No chyba że zdjęcie w jakiś sposób uzasadnie tego typu "formę", co jednak jest prawdziwe w przypadku 1 na 10 tysięcy.

Unexpected
Unexpected
  27 czerwca 2010

spojrz na 5 zdjecie na swoim profilu - ubranie zlewa sie z tlem - brak konturu - to jedna z wad takich zdjec

razotka
razotka
  27 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 5 zdjecie na swoim profilu

nogawka w jednym miejscu kompletnie zlewa się z tłem i tego to chyba nikt za zaletę nie uzna.
Jestem na nie
SergiuszM
Posty: 187 (po ~132 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
SergiuszM
  27 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jedni mówią że jest to wada


i mają racje

Konto usunięte
Konto usunięte: a niektórzy zaleta zdjęcia,


bo się nie znają
omgNAT
omgNAT
  27 czerwca 2010

w 1 na 1000000000000000000000 przypadków przepalenie można uznać za zaletę. a wciskanie sobie na siłę że zła ekspozycja dała fajny efekt to troche czapa, nie?

91kasia
91kasia
  27 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Sprawa jest bardzo prosta - zdjęcia przepalone = FAIL. Innymi słowy, porażka techniczna, nieumiejętność obsługi aparatu i brak podstawowych wiadomości o ekspozycji. No chyba że zdjęcie w jakiś sposób uzasadnie tego typu "formę", co jednak jest prawdziwe w przypadku 1 na 10 tysięcy.


Konto usunięte
Konto usunięte: spojrz na 5 zdjecie na swoim profilu - ubranie zlewa sie z tlem - brak konturu - to jedna z wad takich zdjec


W pełni się zgadzam i uważam to za błąd!
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  27 czerwca 2010

są zdjęcia gdzie przepał jest do zaakceptowania ale to znaczna mniejszosc
niestety jest to blad w sztuce jesli chodzi o ustawienia lub za duza rozpietosc tonalna w danych warunkach i matryca z racji swoich ograniczen nie dała rady ...poki co jeszcze matematyka chemii nie dogoniła w tej kwestii i na błonie być może by się udało

AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  27 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

Samo słowo PRZEpalenie już niesie negatywne odczucia. Oczywiście, że jest to wada spowodowana brakiem wiadomości o obsłudze aparatu. Nie można wyróżnić konturów i często jest "nieprzyjemne dla oczu".
Chociaż na 3 zdjęciu niebo bardzo fajnie wyszło. :)
omgNAT
omgNAT
  28 czerwca 2010
AlicjaBezKrainy
AlicjaBezKrainy: Chociaż na 3 zdjęciu niebo bardzo fajnie wyszło. :)

wiesz jak się nawali efektów ;D
Unexpected
Unexpected
  28 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz jak się nawali efektów ;D

jesli nie patrzymy na postac ktora sie zlewa z ta białą chmurą ;p
NickByFreak
Posty: 8 (po ~145 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
NickByFreak
  29 czerwca 2010

Przepalenia to ZŁO

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.