BlackScript
BlackScript
  3 czerwca 2010 (pierwszy post)

Tak jak w temacie, co byście polecili na pierwszą lustrzankę. Mam do wyboru Canon 450D,
Sony DSLR-A330, Sony DSLR-A500, Nikon D5000, Olimpus E-PL1. Może macie jakieś swoje propozycje, cena do 2500 zł.

spioch
spioch
  3 czerwca 2010

Body Canon 450D + dobre szkło dobrane do potrzeb (nie kit)
Body Nikon D5000 + uniwersalny zakres ogniskowych kita albo inny obiektyw

Opcjonalnie NIkon D90 + tani jak barszcz 50 mm 1.8 ( przekroczysz budżet ale warto)

Sprecyzuj czy chcesz się zamknąć w 2500 zł za cały komplet plus podstawowe akcesoria czy akcesoriów nie wliczasz ?

Licz się z tym że Kupno body i obiektywu to dopiero początek ... taki system to studnia bez dna ... Jedyny plus że w momencie sprzedaży w obecnych warunkach odzyskujesz sporą część inwestycji. W przypadku cyfrówki że tak powiem dostajesz po dooopie :ninja:

BlackScript
BlackScript
  3 czerwca 2010

2500 zł Miało by być na aparat plus podstawowe akcesoria, wiem że obiektyw który jest razem w zestawie nie wystarczy, potem za 2 miesiące i tak bym inny obiektyw kupił, tylko chodzi mi by dobrze zacząć z tym kupnem aparatu. I jakie akcesoria do tego kupić na początek ?

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  3 czerwca 2010

poczytaj o poszczegolnych systemach
popatrz jakie szklo potem chcialbys dokupic ...
i wybierz cos z ktoregos systemu albo d90-2500 albo pentaxa k-x 2000tys albo sony a550 lub canon d550 ale te dwa ostatnie samo body kosztuje 2600
z olympusa nie wiem co Ci doradzic niezbyt znam system na pewno zaleta moze byc ze małe są puszki i masz crop2* jak lubisz dlugie tele bardzo sie przydaje

spioch
spioch
  3 czerwca 2010

Z Nikona to najlepszym rozwiązaniem jest D90 .. może ktoś powie że D5000 ma to samo ale dla mnie mimo wszystko D90 to puszka z klasą. Pomijam już ilość użytkowników testy recenzje opinie itp... Po prostu chodzi o level dla którego był wyprodukowany sprzęt.

Co do akcesoriów to będziesz potrzebował :

- karta pamięci SDHC (pojemność w zależności od potrzeb ale na pewno nie mniej niż 4 )
- porządna torba która ochroni aparat, najlepiej większa z myślą rozbudowy szklarni
- jakis zestaw czyszczący
- filtr na obiektyw
- jeśli aku to ok jeśli paluchy to jakiś zestaw aku paluchowych + ladowarka

Opcjonalnie z czasem ... lub w zależności od potrzeb dobry statyw lampa błyskowa węży spustowy lub pilot, dyfuzor , blenda i masę innych gadżetów.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  3 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: .. może ktoś powie że D5000 ma to samo

d5000 przede wszystkim dla mnie by odpadało ze względu na brak napędu AF i nie odpalisz z korpusu zdalnie lampy w CLS
plus w stosunku do d90 to jedynie to że ma przydatny czasem uchylny lcd
omgNAT
omgNAT
  3 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak jak w temacie, co byście polecili na pierwszą lustrzankę. Mam do wyboru Canon 450D, Sony DSLR-A330, Sony DSLR-A500, Nikon D5000, Olimpus E-PL1. Może macie jakieś swoje propozycje, cena do 2500 zł.

obczaj aparaty we własnym ręku. ja nie kupiłam canona bo? bo mnie dźwięk migawki irytował ;D
spioch
spioch
  3 czerwca 2010
joker4444
joker4444: d5000 przede wszystkim dla mnie by odpadało ze względu na brak napędu AF i nie odpalisz z korpusu zdalnie lampy w CLS plus w stosunku do d90 to jedynie to że ma przydatny czasem uchylny lcd


Np dokładnie tak a mimo wszystko jak ktoś robi makro to LCD jest mega przydatny
Nie trzeba się tarzać po ziemi ;)
oskar
oskar
  3 czerwca 2010

500d canona z kitem, kupisz za 2300 w mediamarkt - 400zł na wydatki, za co powinienes tam kupic 50/1.8.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  3 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie trzeba się tarzać po ziemi ;)

ja docenilem jak mi tego zabrakło po zmianie aparatu szkoda ze oprocz nikon tylko d5000 ma z tym ficzerem a canon i pentax nic niby bnajer a bardzo przydatny
chicel2009
chicel2009
  3 czerwca 2010

mój kolega na poczatek kupił canona za 4tys :D heh i do tego ma karte pamięci16GB i ledwo starcza bo jak się kręci filmy HD to szybko miejsce ucieka, ale tak jak koleżanka mi radzi bierz nikona D5000 są teraz po 2000zł

spioch
spioch
  3 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mój kolega na poczatek kupił canona za 4tys :D heh

Hm ale Kozak pewnie wszyscy na wsi mu zazdroszczą ! Zakłada go na szyję i jeździ tam gdzie psy doopami szczekają

Konto usunięte
Konto usunięte: i do tego ma karte pamięci16GB i ledwo starcza

Pewnie dużo tam gierek wchodzi i melodyjek

Konto usunięte
Konto usunięte: bo jak się kręci filmy HD to szybko miejsce ucieka,

Jasne kumple kręcą bączki malaczem na żwirówie Kolo kręci filmy jakości HD a potem na JuTuba i jest GIT !

Konto usunięte
Konto usunięte: ale tak jak koleżanka mi radzi bierz nikona D5000 są teraz po 2000zł


No jutro podobno mają dokładać po jednej sztuce do FAKTU ! Oby tylko dla Ciebie starczyło !

(przepraszam was ale nie mogłem się powstrzymać !!!!! ) :zonk: :ninja:
AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  3 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jasne kumple kręcą bączki malaczem na żwirówie Kolo kręci filmy jakości HD a potem na JuTuba i jest GIT !

:lol2::lol2:
omgNAT
omgNAT
  4 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: (przepraszam was ale nie mogłem się powstrzymać !!!!! )

zacytuję pewną, dość sławną osobę : chamstwo, kocham ;D
fotograf
fotograf
  4 czerwca 2010

canon 450 albo nikon d90, idź do macalni (mm, saturn itp) sprawdź, który ci lepiej leży i kup tam gdzie mają atrakcyjną ofertę + dobre komentarze.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.