WhoWantsToBeAlone
WhoWantsToBeAlone
  30 maja 2010 (pierwszy post)

Czyli mam rozumiec zwykłą cyfrówką nic nie można fajnego zrobić? :)

influence
influence
  30 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli mam rozumiec zwykłą cyfrówką nic nie można fajnego zrobić? :)

Można. Ale ja nie rozumiem sensu tego pytania, mimo że niby związane z fotografią, ale żeby aż osobno temat zakładać? Więc po co pytasz? I co ten temat ma na celu? Kolejny z serii "chwalisz się czy żalisz"?
Wiadomym jest, że im lepszy aparat tym większe możliwości, ale żeby to wykorzystać, to trzeba mieć umiejętności. Więc przerost umiejętności nad możliwościami może być (choć nie polecam), odwrotnie już niezbyt. Tak samo wiadome jest, że dobry fotograf zrobi cyfrówką lepsze zdjęcie niż amator lustrem (nie mówimy tu o przypadkach, gdy amator ma szczęście ;-)).
Pozdrawiam.
Paranienormalny
Paranienormalny
  30 maja 2010

[Wykrywacz Automatów 3]: 2411 głosów zdobytych przez 3 dni, średnio 803.7 gł/dz
Duża chwilowa ilość głosów! 672 głosów zdobytych przez ostatnie 0.3 dni (od 2010-05-30 110907), średnio 1935.1 gł/dz.

Wyłącz automat kolego ;)

AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  30 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli mam rozumiec zwykłą cyfrówką nic nie można fajnego zrobić? :)


Fajnego? Co rozumiesz przez to? Sprecyzuj. Chcesz robić zdjęcia do lustra, z kumpelami na biwaku?

cyfrówką można zrobić wiele fajnych rzeczy.
Sądząc po sposobie twojej wypowiedzi odnoszę wrażenie, że cyfrówka w 110% ci wystarczy :)
lustrzanka jest dla tych, którzy się znają chociaż odrobinkę na tym, a pytając o takie coś na pewno nie posiadasz szczególnej wiedzy.
WhoWantsToBeAlone
WhoWantsToBeAlone
  30 maja 2010

no to znaczy czy jest możliwość zaczynać jako fotograf czy to ma sens?

Konto usunięte
Konto usunięte: Wyłącz automat kolego ;)

Nie używam automatów. Oceniałem przez cały dzień i cała noc ponieważ zablokowali mi konto jedno.
Fieska
Fieska
  30 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli..


Nazywaj tematy po imieniu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli mam rozumiec zwykłą cyfrówką nic nie można fajnego zrobić? :)


Każdym aparatem można zrobić "coś fajnego", trzeba mieć tylko wyobraźnie, opanować ustawienia aparatu, dobre oko i do dzieła...

Ostatnio byłam w studiu fotograficznym po zdjęcia do prawa jazdy i kobieta robiła mi je zwykłą hybrydą nikona.
WhoWantsToBeAlone
WhoWantsToBeAlone
  30 maja 2010

no bo mam zwykła cyfrówkę i nie wiem czy to nie jest po prostu obciachowe robić komuś "sesję" taką zwykłą cyfrówką.

Paranienormalny
Paranienormalny
  30 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no bo mam zwykła cyfrówkę

A konkretnie?

Konto usunięte
Konto usunięte: czy to nie jest po prostu obciachowe robić komuś "sesję" taką zwykłą cyfrówką.

Jeśli umiesz, to i telefonem zrobisz ładny portret... No ale oczywiście trzeba być PRO, kupić lustro i szpanować, choć i tak się nie umie zdjęć robić...

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie używam automatów. Oceniałem przez cały dzień i cała noc ponieważ zablokowali mi konto jedno.


OMFG jaki nolife :zonk:
influence
influence
  30 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no bo mam zwykła cyfrówkę i nie wiem czy to nie jest po prostu obciachowe robić komuś "sesję" taką zwykłą cyfrówką.

Jeśli potrafisz robić zdjęcia i jeszcze je odpowiednio obrobić (jeśli trzeba), to nie masz się czego wstydzić;-). Zależy od tego, jak Ty się z tym czujesz...
WhoWantsToBeAlone
WhoWantsToBeAlone
  30 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: OMFG jaki nolife


nie wiem. Fotka nie raz potrafi mnie wciągnąć ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: A konkretnie?

no http://katalog-aparatow-fotograficznych.pl/clanky/panasonic-lumix-dmc-lz8.jpg ;)

jak skończę teraz szkole chce iść na studium fotograficzne jak tylko zarobie na jakiś porządny aparat a nie jakieś tanie badziewie.
WhoWantsToBeAlone
WhoWantsToBeAlone
  30 maja 2010

mam już konto na max models . sami zobaczcie czy te zdjęcia sa ok. www.rudzik.maxmodels.pl wiem że stron nie można ale chciałbym znać wasze zdanie ;)

Fieska
Fieska
  30 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no bo mam zwykła cyfrówkę i nie wiem czy to nie jest po prostu obciachowe robić komuś "sesję" taką zwykłą cyfrówką.


Nie no normalnie nie wiem jak ty możesz mieć taki aparat... :zonk:

Jeżeli czujesz, że aparat nie spełnia twoich wymogów to zastanów się nad lepszym, ale jeżeli potrafisz nim robić dobre zdjęcia i jesteś z niego zadowolony to jest nie jest to "obciachowe".
AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  30 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

chcesz iść na studium fotograficzne a pytasz :

Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli mam rozumiec zwykłą cyfrówką nic nie można fajnego zrobić?


Powinieneś nieco głębiej zainteresować się tą sferą. Kupić jakieś książki, poszperać po różnych forach, stronach itd.
AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  30 maja 2010

A przede wszystkim, nie może to być dla Ciebie czysta komercja.
Jakiś zarobek, bo i tak nic nie osiągniesz. Musisz to kochać, lubić, szanować, interesować się.
Podstawa to pewność siebie. :)

omgNAT
omgNAT
  31 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mam już konto na max models . sami zobaczcie czy te zdjęcia sa ok. www.rudzik.maxmodels.pl wiem że stron nie można ale chciałbym znać wasze zdanie ;)

wybacz moje agresywne najście na to, ale ze zdjęciami na schodach i rozmarzonym wzrokiem to na studium zamiesz tylko mijesce komuś z talentem.
wprawdzie większość fotografów zaczyna od prostszego sprzętu i kurcze, pamietaj że to ty robisz zdjęcia. nie aparat.
a wnioskując [jak już wyżej zostało powiedziane] po sformułowaniu twojego pytania niezbyt jesteś obtrzaskany w fotografii od strony technicznej więc te tysiąc coś zamiast na lustrzankę przekaż na biedne dzieci w afryce
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.