AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  30 maja 2010 (pierwszy post)

Witam :)

Interesuję się fotografią od roku.
Do tej pory używałam nicon coolpix s52. Lecz moje wymagania wzrosły. Chciałabym zająć się tym "na poważnie".
Szukam lustrzanki cyfr. w cenie 1500-2000. (Z obiektywem)
Musi wytrzymać troszkę czasu. ;-)

Dziękuję za pomoc. :)

oskar
oskar
  30 maja 2010

500d w media markt za 2300+ dostajesz karte na 490zł chyba na wydatki w sklepie. (toster sobie kupisz) :) tylko ze kitem sporo nie zdziałasz. Ja to go tylko jako "szeroki" kąt używam:) Pamiętaj ze lustrzanka to masa wydatków. Ja kupiłem teraz sigmę 10-20 3.5 (super szeroka) w sklepie taka chodzi po 2600, do tego samyang 900zł w sklepie lampa to wydatek 500-1500zł, Jakąś jasną 50, 1.8 plastik 400zł ale juz 1.4 1200 jak sie nie mylę.
Jakiś zoom do makro, 400zł najtaniej ale jakoś słaba. Do tego akumulatorki karty kolejne wydatki. ;) Więc pomyśl czy chcesz aż tyle w przyszłości kasy na to wydać. :)

UsmiechnijSie
omgNAT
omgNAT
  30 maja 2010
oskar
oskar: 500d w media markt za 2300+ dostajesz karte na 490zł chyba na wydatki w sklepie. (toster sobie kupisz) :) tylko ze kitem sporo nie zdziałasz. Ja to go tylko jako "szeroki" kąt używam:) Pamiętaj ze lustrzanka to masa wydatków. Ja kupiłem teraz sigmę 10-20 3.5 (super szeroka) w sklepie taka chodzi po 2600, do tego samyang 900zł w sklepie lampa to wydatek 500-1500zł, Jakąś jasną 50, 1.8 plastik 400zł ale juz 1.4 1200 jak sie nie mylę. Jakiś zoom do makro, 400zł najtaniej ale jakoś słaba. Do tego akumulatorki karty kolejne wydatki. ;) Więc pomyśl czy chcesz aż tyle w przyszłości kasy na to wydać. :)

nie musi od razu mieć wyposażenia do wszyskich rodzajów fotografii. ja zajmuję się zdjęciami od około 5 lat a dedykowanej lampy błyskowej nie posiadam, bo mi zbędna. jeśli zaczynasz z lustrzanką to myslę że eos 450d + obiektyw 50mm [nauczysz się kadrować terenem a nie siedzieć z dupką w jednym miejscu i kręcić szkłem] to zestaw idealny na początek.
sprecyzuj w jakiej głownie dziedzinie fotografii się obracasz to zadziałamy trafniejszą poradą
AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  30 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: sprecyzuj w jakiej głownie dziedzinie fotografii się obracasz to zadziałamy trafniejszą poradą

Na razie zapoznaję się z fotografią.
Szczególnie pociąga mnie makro oraz portrety. :)
Co do krajobrazów to raczej nie mam gdzie ich tworzyć ;)

Tak ostatnio zwiedzałam saturna. Podpytałam jednego ze sprzedawców.
Wspomniał on o cenach np. obiektywów do konkretnych typów aparatów.
Jak już oskar wspomniał to taka kopalnia bez dna, ale jedna może być tańsza od drugiej. Tym również chciałabym się kierować.
AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  30 maja 2010
UsmiechnijSie
UsmiechnijSie: Sprzedam za 1700

Interesuje mnie nowizna. :)
Nie ufam używanemu. :)
oskar
oskar
  30 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie musi od razu mieć wyposażenia do wszyskich rodzajów fotografii. ja zajmuję się zdjęciami od około 5 lat a dedykowanej lampy błyskowej nie posiadam, bo mi zbędna. jeśli zaczynasz z lustrzanką to myslę że eos 450d + obiektyw 50mm [nauczysz się kadrować terenem a nie siedzieć z dupką w jednym miejscu i kręcić szkłem] to zestaw idealny na początek. sprecyzuj w jakiej głownie dziedzinie fotografii się obracasz to zadziałamy trafniejszą poradą

Jednak obstawał bym przy 500d i za ten vocher kupić 50/1.8 A lampę uzywam często w klubach, może dlatego ze zdjęcia tez tam robie. Ja w tym momencie używam głównie tej 50 z racji fajnego GO. (jak na obiektyw za 400zł) Dołoży trochę kasy, bo do tego przydalo by sie kupić futerał wraz z kartą a najlepiej dwoma:) Ale 500d ma już nowszy procesor. :) No i filmy, a powiem Ci ze niektóre rzeczy fajnie wychodzą przy takiej zabawie. :)
AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  30 maja 2010

Karty i futerał posiadam :)

AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  30 maja 2010

A może lepiej kupić bez tego obiektywu.
I dobrać odpowiedni np. do makro i szerokokątny?

oskar
oskar
  30 maja 2010
AlicjaBezKrainy
AlicjaBezKrainy: A może lepiej kupić bez tego obiektywu. I dobrać odpowiedni np. do makro i szerokokątny?

Zależy co chcesz forografować. Kit 18-55 nadaje się do zdjęć widoczków. Taniej szerokiego kąta nie kupisz. 50 nadaje się do portretów. i do zdjęc w ciemnych miejscach. Ale jest wąska. Do makro to jakaś sigma 70-200 lub 70-300 tamron jest za 350zł 75-300 ale boje się ze jaka cena taka jakość.
http://pl.pixel-peeper.com/lenses/canon/
Masz wybierz sobie aparat+obiektywy które możesz posiadać i zobacz czy CI pasują wykoane nimi zdjęcia. :)
AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  30 maja 2010
oskar
oskar: Masz wybierz sobie aparat+obiektywy które możesz posiadać i zobacz czy CI pasują wykoane nimi zdjęcia. :)

Jestem kobietą, taki ogromny wybór to dla mnie nie lada wyzwanie :-)
influence
influence
  30 maja 2010

Chcesz ostrzyć automatycznie czy manualnie? Jeśli manualnie to polecam aparaty ze "stajni" Pentaxa + manuale do tego. Na początek 50/1.7 do portretów + jakiś do macro? Co Ty na to'? ;-). Nie zrażaj się nazwą Pentax, jeśli nie obchodzi Cię "pasek od aparatu" :mrgreen: .

AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  30 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

tak przyglądałam się pentaxom. Obiektywy i dodatki są b. drogie.
AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  30 maja 2010
AlicjaBezKrainy
AlicjaBezKrainy: Obiektywy i dodatki są b. drogie.

Znaczy, jak na moją kieszeń.

Są droższe np. od części sony.
influence
influence
  30 maja 2010
AlicjaBezKrainy
AlicjaBezKrainy: Znaczy, jak na moją kieszeń.

Manualne i na M42? Niemożliwe, że są droższe :ninja: . Stałka Nikon 50/1.8 - 500 zł, Pentax SMC-M 50/1.7 - maksymalnie 200 (oczywiście allegro, ale są tam za 200 w idealnym stanie) ;-). Poczytaj polskie forum Pentaxa, a zobaczysz też, dlaczego warto zainwestować w ten system ;-). Jak chcesz, to mogę pewien temat podać na PW.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.