Unexpected
Unexpected
  8 maja 2010 (pierwszy post)

witam znowu was męcze hehe ale wy sie znacie a ja raczkuje w dzieszinie fotografii wiec przymknijcie oko i pomózcie :)
Mam kompakt bawie sie amatorsko w fotografię, i ostatnio zaczynam zabawe w PS. Ogrom możliwości mnie podnieca ale wiem że sam tego nie ogarne a tutoriale na youtube nie sa szczytem na jakim chcę osiaść, w zwiazku z tym chciałbym sie zapytać was o literature specjalistyczna z zakresu edycji grafiki w Photoshopie. Wiadomo z książka mozna sobie usiaśc poczytać. Ogólnie oczekuje od takich pozycji przeprowadzenia mnie "za reke" od operacji banalnych poprzez te trudniejsze az po profesjonalne. chciałbym ogarnac ten program bo widze jakie cuda mozna zrobic i az mi żal ze nie potrafię nawet 20% tego co można tam zroobic. Mam cyfrowy kompakt - gdyz na profesjonalny aparat mnie nie stac a byćmoże nie wykorzystalbym jego mozliwości. wiadomo ze zdjecie z taniego kompaktu objawia sporo wad. chcialbym sie nauczyć jak zdjęcie poprawić wiadomo nie ograniczając sie do zmiany kontrastu jasnosci itp bo to nie jest edycja. wogóle moim mazeniem jest zrobienie fotomontażu. Dlatego prosze was o naprawde dobre pozycje. Póki co znalazlem jedna na allegro - w tytule miała cos z biblią - bodajże Biblia Photoshopa czy cos w tym stylu. Cena takiej ksiazki / ksiazek raczej nie gra roli. Chce sie nauczyc jak najlepiej wiec oszczędzac nie powinienem :)

Unexpected
Unexpected
  8 maja 2010

P.S. przepraszam za male litery po kropkach. Cos mi Klawiatura się psuje ;/ musze mocno wciskac ;p

NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  8 maja 2010

na Twoim miejscu poszlabym to ksiagarni i przejrzala, co maja ;) zobaczylbys od razu co oferuje tresc

Unexpected
Unexpected
  8 maja 2010

To zrobie oczywiscie. Moze po prostu macie jakies pozycje z których sie uczyliscie ;p

aLandOfDreams
aLandOfDreams
  9 maja 2010
Hej wszystkim :))

Jestem moderatorem klanu "Jaram się Fotografią jak Ty zielskiem."
Jest to klan związany z fotografia ;)
Jeśli masz ciągotki do pstrykania to na pewno znajdziesz u nas coś ciekawego ! ;]

Razem z całą ekipą klanu zapraszamy do naszej rodzinki ;]

PozdroooOO ^^

(;
dragonfly82
dragonfly82
  9 maja 2010

Scott Kelby "Fotografia cyfrowa. Edycja zdjęć"
Znajdziesz tam podstawy i bardziej zaawansowane techniki.

Flo
Flo
  9 maja 2010

a moze do biblioteki sie przejdz po prostu?

oskar
oskar
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ogrom możliwości mnie podnieca

Szkoda ze moja była się tak szybko nie podniecała. Oj ale by mi to ułatwiło sprawę. :)

A co do książek to bibila photoshopa i to powinno CI wyjaśnić wszystkie podstawowe funkcje. A potem od Ciebie i Twojej kreatywności będzie zależeć co z tym zrobisz. :)
Unexpected
Unexpected
  9 maja 2010

O super dzieki :)

oskar
oskar: Szkoda ze moja była się tak szybko nie podniecała. Oj ale by mi to ułatwiło sprawę. :)

wiedzialem ze to zabrzmi glupio no ale "jaraja mnie" mozliwosci tego programu ;p
omgNAT
omgNAT
  10 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wiedzialem ze to zabrzmi glupio no ale "jaraja mnie" mozliwosci tego programu ;p

a mnie nie, korzystam ze 'zmontowanego' programu, w którym mogę więcej :D
amen
andzey
andzey
  11 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wiedzialem ze to zabrzmi glupio no ale "jaraja mnie" mozliwosci tego programu ;p


Nie zapominaj że aby uzyskać dobre efekty w PS powinnaś mieć na wejściu dobre jakościowo zdjęcie. A do tego potrzebny jest nieco lepszy aparat.
omgNAT
omgNAT
  11 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie zapominaj że aby uzyskać dobre efekty w PS powinnaś mieć na wejściu dobre jakościowo zdjęcie. A do tego potrzebny jest nieco lepszy aparat.

sugerujesz że mam beznadziejny sprzęt, tak?
w sumie.. z eosa 5d zrobisz badziewne zdjęcie to nawet w PS go nie naprawisz, ewentualnie je zmienisz
andzey
andzey
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: sugerujesz że mam beznadziejny sprzęt, tak? w sumie.. z eosa 5d zrobisz badziewne zdjęcie to nawet w PS go nie naprawisz, ewentualnie je zmienisz


Masz zespół napięcia przed.....?

Sugeruję tylko że parę operacji typu poziomy, krzywe, ..., na 8bitowym jpg może po skończeniu zabawy w PS wyglądać koszmarnie.
oskar
oskar
  12 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Masz zespół napięcia przed.....?


Teraz aparaty najmarniej mają 8mp
A ja Ci powiem ze do photoshopa starcza nawet te zrobione 4mp aparatem. Nawet jestem przekonany ze zdjęcia zrbione 2mp aparatem też są wartę obróbki.
andzey
andzey
  12 maja 2010
oskar
oskar: A ja Ci powiem ze do photoshopa starcza nawet te zrobione 4mp aparatem.


Starczy nawet 1Mp ale czego to dowodzi?

Dla mnie 8 bitów to za mało.

Autorka wątku mówiąc obróbka, nie ma na myśli przycięcia zdjęcia i nieznacznego podniesienia kontrastu. Do tego potrzeba zapasu.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.