arth4s
Posty: 3 (po ~221 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
arth4s
  3 maja 2010 (pierwszy post)

witam , mam takie pytanie dla forumowych wyjadaczy , mam nadzieje , ze mi rozjasnicie .

nie moge sie zdecydowac ktory obiektyw bedzie lepszy do c50d - sigma 18-50 ex dc 2.8 czy tamron 17-50 vc . a moze macie inne lepsze typy w tej cenie ?

mam nadzieje , ze mi pomozecie bo serio nie mam pojecia co wybrac .

pozdrawiam , artur

spioch
arth4s
Posty: 3 (po ~221 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
arth4s
  3 maja 2010
@ spioch - mmm no tak foty fotami , ale ja myslalem o opiniach taki bardziej organoleptycznych ;) jakies za ? jakies przeciw ? ktores szklo lepsze pod istotnym wzgledem od drugiego ?
oskar
oskar
  3 maja 2010

Ja gdzieś wyczytałem ze sigma lepsza.
(jeśli chodzi o to zestawienie) nie wiem na ile prawdziwe bo zdecydowałem się na inny (szerszy) obiektyw.

arth4s
Posty: 3 (po ~221 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
arth4s
  4 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja gdzieś wyczytałem ze sigma lepsza.


@ oskar - dlaczego lepsza ? po czym wnosisz ? nikt z was nie macal zadnego ze szkielek ? albo nic nie wie o jeszcze innych opcjach ?
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  4 maja 2010

proponuje na canonboard zapytac prędzej konkretnej odpowiedzi się doczekasz
wątpie żeby ktos tu mial oba te szkła a więc i jakieś porównanie

Flo
Flo
  4 maja 2010

mam tamrona 28-75 i ihmo ma za wolny af

oskar
oskar
  4 maja 2010
arth4s
arth4s: @ oskar - dlaczego lepsza ? po czym wnosisz ? nikt z was nie macal zadnego ze szkielek ? albo nic nie wie o jeszcze innych opcjach ?

No przecież Ci napisałem ze gdzieś czytałem i pewny tego nie jestem.
I ze sam nie mam bo inny obiektyw kupiłem:)
bartheq
bartheq
  4 maja 2010

jezeli wsrod opcji znajduje sie cokolwiek o nazwie tamron, nalezy to natychmiast wykreslic (:

spioch
spioch
  4 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jezeli wsrod opcji znajduje sie cokolwiek o nazwie tamron, nalezy to natychmiast wykreslic (:


Ja natomiast mam niemiłe doświadczenia ze Sigmą więc mamy tzw kwadraturę zamkniętą koła ;)
m5830
m5830
  5 maja 2010

Tak to jest jak sobie ludzie kupują dobre body, a potem dziadują na obiektyw. W szerszym końcu polecam EF 17-40/4L, a jeśli ktoś może sobie pozwolić to absolutną rewelacją jest EF 24-70/2.8L - szybki, ostry, jasny i ma uniwersalny zakres ogniskowych.

bartheq
bartheq
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: absolutną rewelacją jest EF 24-70/2.8L - szybki, ostry, jasny i ma uniwersalny zakres ogniskowych.

pomijajac fakt ze na cropie 38mm to strasznie wasko. dopiero na ff docenilem ten zakres (:
m5830
m5830
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: pomijajac fakt ze na cropie 38mm to strasznie wasko. dopiero na ff docenilem ten zakres (:


Ale on nie powinien być traktowany jako szerokokątny przy APS-C - on jest po prostu jasny, szybki i bardzo ostry. W pełni wykorzystuje rozdzielczość matrycy. Myślę, że jeśli potrzebujesz szerokiego kąta to EF 17-40/4L może być ciekawy, albo zupełnie szerokie obiektywy typu EF-S do matrycy APS-C.
spioch
spioch
  5 maja 2010

No tak powiedzcie żeby Elki sobie ze dwie kupił na pewno się zdecyduje yhm :tak:

omgNAT
omgNAT
  5 maja 2010

chyba w grę wchodziła cena :mrgreen:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.